skip to Main Content

Kodėl į Berlyną verta vykti būtent pavasarį

Daugelis Vakarų Europos didmiesčių gurmanų žino – Berlyne sunku pajausti tikrąją vokiečių kultūros dvasią, nes miestas buvo kurtas, griautas, o tada ir vėl naujai atstatytas. Dabar tai − vakarietiška mokslo ir verslo sostinė, įvairių kultūrų ir meno centras, stebinantis ne tik architektūros ir kultūros paminklų ar simbolinių aikščių gausa, bet ir senojo Birželio 17-osios gatvės blusų turgaus populiarumu bei gamtos grožybėmis, kurios, žinoma, geriausiai atsiskleidžia pavasarį. 

 

„Vilnius-Berlynas – vienas populiariausių maršrutų. Į modernųjį miestą plūsta ne tik srautai jaunų studentų, dažniausiai pažintines keliones autobusu renkasi vyresnio amžiaus moterys bei šeimos su mažamečiais – ieškoma saugumo ir patogumo. Kelionė į tarpkultūrinį Berlyną atšilus orams – puikus pasirinkimas ir dideliems, ir mažiems, nes veiklos čia apstu įvairiems skoniams“, – sakė tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

 

Gamtos turtai Berlyne – įspūdingiausi pavasarį

 

„Tarp lankomiausių vietų mieste – Berlyno zoologijos sodas. Neįtikėtina viena ryškiausių pasaulio gyvūnų kolekcijų ir pavasariniais žiedais pasidabinęs parkas yra mėgiamiausia turistų su vaikais vieta“, − sakė E. Pavlovas. Daugiau nei 16 tūkstančių rūšių gyvūnų apgyvendinęs ir 35 hektarų plotą užimantis zoologijos sodas – beveik didžiausias pasaulyje. Įdomu – Antrojo pasaulinio karo metais beveik visas parkas buvo suniokotas, tačiau keli gyvūnai sugebėjo išsigelbėti.

 

Pietinėje Berlyno dalyje įsikūręs Britzer parkas turėtų sudominti smalsius augalijos gerbėjus. Šie sodai – dešimtuke gražiausių parkų visoje Vokietijoje. „Čia – nuostabios kompozicijos: sodai iš 250 skirtingų rūšių rožių ar 500 tūkstančių tulpių. Įspūdingiausias vaizdas pavasarį, kai tik gėlės pradeda žydėti“, − įspūdžiais dalinosi E. Pavlovas. Beje, šiame parke rasite ir vieną didžiausių smėlio laikrodžių visoje Europoje.

 

Ieškantiems puikios susitikimų vietos gamtoje ar poilsio zonos centre – Lustgarten aikštė, įsikūrusi šalia neobarokinės Berlyno katedros. Šioje lankomiausių Berlyno vietų apsuptyje esančioje aikštėje nuolat pilna žmonių, nes dauguma užsuka pailsinti kojas ir pasimėgauti žaluma pačiame miesto centre.    

 

Pramogų pavasarį – įvairiems skoniams

 

Smalsūs studentai ar vyresnieji šiuolaikinio meno gerbėjai turėtų apsilankyti kasmetiniame Berlyno galerijų savaitgalyje, kuris vyks balandžio 29 – gegužės 1 d. Šiemet čia duris atveria net 54 galerijos – ne tik miesto populiariausios, bet ir naujos, eksperimentuojančios. „Tai – svarbiausias šiuolaikinio meno renginys Berlyne. Čia ne tik menininkų susibūrimo vieta, bet ir įspūdinga paroda smalsiems naujų idėjų ieškantiems turistams“, – mintimis dalinosi E. Pavlovas.         

 

Kultūrų mylėtojams verta apsilankyti Berlyno kultūrų karnavale arba Karneval der Kulturen, vyksiančiame gegužės 13-16 d. Kiekvieną pavasarį organizuojamame renginyje menai, maistas ir gyvi pasirodymai atspindi vieną pagrindinių Berlyno požymių − miesto multikultūriškumą. „Kultūriniai skirtumai – Berlyno kasdienybė, tuo Vokietijos sostinė ir skiriasi nuo kitų vakarietiškų miestų. Berlynas – tikrasis kultūrų židinys“, − teigė patyręs keliautojas Edmundas Pavlovas. – Karnavalo metu rengiamas paradas, kuriame žiūrovų akis ir ausis puikiais pasirodymais džiugina muzikantai, šokėjai ir, žinoma, akrobatai.“

 

Berlynas pavasarį – rojus smalsiems pirkėjams

 

Atšilus orams Berlyne į gatves vilioja lauko prekyba. Štai įvairias gėrybes skanauti mėgstantys keliautojai bent kelioms valandoms turėtų užsukti į didžiausią Berlyno turkišką turgų, įsikūrusį pietinėje Landwehr kanalo pusėje. Antradieniais ir penktadieniais čia – įspūdingi kiekiai neragautų prieskonių mišinių, įvairių rūšių sūrių, saldumynų ir baklavos, humuso, šviežių ir gardžių daržovių bei vaisių. Beje, apsilankyti geriau iš ryto – produktų šviežumas garantuotas. 

 

Tuo tarpu vienarūšių daiktų kolekcionieriams ir antikvaro entuziastams vertėtų nepraleisti progos nueiti bent į vieną blusų turgų, o jų Berlyne – apie 40.    

 

„Vienas dažniausiai lankomų – Birželio 17-osios gatvės blusų turgus, kuriame gausu senoviškų indų, originalių drabužių, rankinių, neįprastų suvenyrų. Kainos čia – aukštesnės nei kituose, tačiau bent apsižvalgyti tikrai verta“, – pasiūlymų negailėjo E. Pavlovas.

 

Šis sendaikčių turgus lankytojų laukia šeštadieniais ir sekmadieniais, nuo 10 iki 17 val.

 

Apie „Eurolines“

 

„Eurolines“ – didžiausias autobusų vežėjų tinklas Europoje, jungiantis virš 30 nepriklausomų keleivinio autobusų transporto bendrovių 26 Europos šalyse. Šiuo metu Lietuvoje yra 20 autobusų, pažymėtų „Eurolines“ ženklu, kurie keleivius veža į Rygą, Taliną, Varšuvą, Vieną, Romą, Berlyną, Štutgartą ir Kelną. 2015 m. „Eurolines“ skyrė 3,2 mln. eurų naujų ir modernių autobusų įsigijimui bei keleivių aptarnavimo kokybės gerinimui. „Eurolines“ siekia užtikrinti keleivių vežimo standartą atitinkantį saugumą, patogumą ir kokybę už prieinamą kainą. 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));