Petras Gražulis : Ko valstiečiai nesugebėjo padaryti

petras

petras

 

Ko valstiečiai nesugebėjo padaryti

Su ekonomika Lietuvoje po truputį tvarkomės.

Bet, deja, išlieka neišspręstos keturios Grybauskaitės ir landsbergių Klano sukurtos sisteminės problemos. Tai dvigubus standartus taikanti ir politikuojanti teisėsauga; valstybės valdžią ir Konstituciją uzurpavęs Konstitucinis Teismas; neskaidri ir priklausoma žiniasklaida; Klano užvaldytos didžiosios valstybinės įmonės.

Dabartinė Vyriausybė bandė imtis pertvarkų, bet jos nebuvo esminės.

Teisėsaugoje, o pirmiausia – Generalinėje prokuratūroje, FNTT ir STT, išliko gausybė Grybauskaitės ir konservatorių klikos paskirtų vadovaujančių kadrų. Jie taiko dvigubus standartus ir prieš kiekvienus rinkimus kišasi į politiką. Kodėl tapti Landsbergių klano dalimi tampa ženkliai pelningiau negu prekiauti narkotikais? Ar nekonservatoriui, kaip Landsbergienei, būtų leista už vieną eurą, nesumokant mokesčių pirktis daugiamilijoninės vertės žemės sklypus? Ar kitiems FNTT ir Generalinis prokuroras atsakytų „vsio zakonno“? Kodėl butelių dėžučių nešiojimo istorijoje teisiami tik liberalai ir darbiečiai, nors įstatymų prekybos verslas dirbo ir su konservatoriais? Ar atsitiktinai, prieš šiuos rinkimus FNTT bando kurpti bylą dėl koronaviruso testų pirkimo prieš valstiečius?

Kol nebus įgyvendinta reali liustracija, nemanau, kad kas nors čia pasikeis.

Norėčiau tik (kol kas atsargiai) pasidžiaugti dėl teismų. Naujasis prezidentas kol kas nesikiša į teisingumo vykdymą, nenurodo tą ar aną nuteisti ar išteisinti. Todėl ir teismų sprendimai dažnai tampa labiau nepriklausomi ir realiai teisingesni. Kad ir dėl šlykščių kaltinimų man – prie Grybauskaitės nebūtų įmanoma, kad prokurorai sprendimą pripažinti, kad Gražulis niekuo dėtas būtų priėmę ne po, bet prieš rinkimus. Būčiau purvinamas ir šmeižiamas iki paskutinės galimybės.

Konstitucinis Teismas, kaip ir Lenkijoje, pas mus pasidarė atskiro Klano turimos valdžios gynėju. Pagal jį – Seimas negali tirti Landsbergienės sklypo įsigijimo aplinkybių, negali padaryti LRT ne propagandine, bet visuomenine televizija. Net referendumu Tauta gali priiminėti ne bet kokius sprendimus, o tik tuos, kuriems neprieštarauja Konstitucinis Teismas. KT dabar tapo niekam neatsakingu ir neatskaitingu aukščiausiu, ir bet kurį sprendimą galinčiu priimti valdžios organu.

Taip, nors niekas jo neklausė, KT pareiškė – mums nei pensijų nei atlyginimų negalima niekada mažinti…

O kas per publika ten susirinko? Atsakykite sau, ar be pirmininko nors vieną pavardę prisiminsite? O pirmininką tikriausiai girdėjote dėl to, kad būdamas nepriklausomu teikia konsultacijas Landsbergiui ir Pavilioniukui, ką reikia rašyti, kad bylą jie laimėtų. Tiesa, pirmininkas pirmininkauja, nors jo kadencija pasibaigė dar kovo mėnesį.

Dėl žiniasklaidos – Seimui užteko valios visgi ištirti ir išviešinti, kam skirstomas LRT biudžetas. Ir pasirodė – pristeigta firmų ir firmelių, kurios įsisavina LRT biudžetą. O kas įdomiausia – firmelių galutiniai savininkai tokie nepriklausomi žurnalistai kaip Jakilaitis ar visiškai apolitiški jaunieji konservatoriai.

Ne pirmus metus siekiu ir reikalauju, kad visai žiniasklaidai būtų privaloma skelbti ir savo savininkus, ir pajamų šaltinius, o žurnalistams pildyti viešas interesų deklaracijas. Nes tik taip pamatysime ar Rokas Masiulis yra šlovinamas dėl savo nepakartojamų profesionalo savybių, ar dėl to, kad „Lietuvos energija“ siekdama Lietuvos rinkoje tapti ženkliai konkurencingesne nutaria pakeisti savo pavadinimą į „Ignitis“ ir užtikrindama, kad kiekvienas apie tai sužinotų, užsako daugiamilijoninę informacinę kampaniją.

Manau, sužinoję daugelio nepriklausomų ir objektyvių žurnalistų pajamų šaltinius, šiek tiek kitaip vertintumėme jų įžvalgas ir tyrimus.

Grybauskaitės ir landsbergių Klano valdžios resurso pavertimas ekonominėmis gėrybėmis labai gerai matomas didžiųjų valstybinių įmonių užvaldyme. Iš pradžių pakeičiama į savus įmonių vadovybė, po to pastarieji atsiveda savo „komandą“ (kažkodėl sudarytą veik iš asmenų veikusių su TSLKD ar jų artimų giminaičių). Tada spėkite, kas laimi viešus konkursus tose įmonėse… Juk nacionalinio saugumo interesai akivaizdžiai svarbesni ir už kainą, ir už kokybę. Argi ne taip buvo statant dujų terminalą, tvarkant kelius ar elektrifikuojant geležinkelius? O kas nutinka su bandančiais pasipriešinti – parodo Arvydo Vaitkaus istorija.

Tik spėkite, kieno kišenėse nusėda viršpelniai, iš kurių perkama žiniasklaida, mulkinami žmonės, finansuojama viena klaninė partija?

Ir vienintelis kelias kažką pakeisti – įvykdyti masinę Grybauskaitės ir landsbergių Klano pakalikų tučkų ir masiulių liustraciją. Gal netgi pasiunčiant juos į Baltarusiją, Ukrainą ar Pravieniškes mokyti vietinių demokratijos.

Kol šita sistema veiks, Lietuvoje tikros demokratijos nebus. Kiekvienas bandantis kovoti prieš klano interesus bus marginalizuojamas ar demonizuojamas.

Kunigas Zdebskis (nužudytas KGB) sakydavo: jei niekas negina idėjos, idėja miršta. Jei neginsim tiesos ir nesiaukosim, – tiesa mirs.

Jei sistema prieš mane taip kovoja, gal mano veikla ir yra prasminga?

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));