Kitas valdančiųjų žingsnis – nepaklusniuosius suvaryti į A. Bilotaitės „koncentruotas stovyklas“?

pokyciai

pokyciai

Sužvėrėję, godūs ir pikti.
Jei taip ir toliau, kitas valdančiųjų žingsnis – nepaklusniuosius suvaryti į A. Bilotaitės „koncentruotas stovyklas“? Pastarųjų dienų valdžios elito pareiškimai panašėja į tamsius viduramžius, kažkokį sulaukėjimą ir toli gražu net neprimena europietiško mentaliteto, kurio stoka ši valdžia paprastai kaltina tuos, kurie suneša valstybės biudžetą, myli savo šeimas ir gyvenimą nori kurti čia, Lietuvoje. Trumpiau tariant, vertinant šios valdžios veiksmus – visiškas liūdesys, tamsa ir gūduma. Ir darosi baisu vos tik pagalvojus, kokią valstybę jie sukurs su tokiais sprendimais. Suvarys visus į getus, privers bijoti valdžios, persekioti vienas kitą?
Europarlamentarė Rasa Juknevičienė ragina marginalizuoti ir taip įsibaiminusius žmones bei su jais nebendrauti. R. Šimašius, teisininkas ir buvęs Teisingumo ministras, pareiškia, kad nevakcinuotų žmonių valstybė neturėtų gydyti. Tai ne tik antikonstitucinis veikimas (Konstitucinis Teismas ne kartą yra pasakęs, kad valstybė privalo užtikrinti pagalbą žmogui susirgus), bet ir visiškas nihilizmas, nesibodint atsakomybę už savo nemokšiškumą perkelti ant žmonių. Kaip ne kaip, Vilniuje savaitgalį lauk išpilti per 4 tūkstančių vakcinų, kada jų pasaulyje taip trūksta, labai daug pasako apie administracinius ir visus kitus Vilniaus mero pajėgumus, galų gale jo kaip autoriteto miestiečiams įtaką ir pasitikėjimą, tiksliau to nebuvimą…
Kuo toliau, tuo labiau panašu, kad šios valdžios planas, kaip sėkmingai sukovoti su pandemija – neturėti jokio plano ir toliau visus tarpusavyje kiršinti, kurstyti, kad su nevakcinuotais niekas nebendrautų, grasinti jiems, kad nebus įleisti į parduotuves, privalės mokėti už kovido testus ir, galiausiai, patys apsimokėti gydymą susirgę, tarsi nebūtų mokėję jokių mokesčių valstybei.
Kai kitos valstybės jau seniausiai turėjo labai konkrečius veiksmų planus, mūsų gi valdžia kasdien komunikavo skirtingai, kad ir taip nerimaujantys žmonės pandemijos metu dar labiau susipainiotų. Vieną dieną stabdė vakcinaciją Astrazeneka vakcina, kalbėdami apie rizikas, o kitą – jau agitavo skiepytis. Milijonus kainavusią informacinę kampaniją taip pat užgožė nuolatinis valdžios blaškymasis ir gūžčiojimas pečiais, žadėti influenceriai taip pat „neatidirbo“ savo darbo, bet užtai stebėtinai sklandžiai ir greitai ši valdžia juos sumobilizavo Prezidento G. Nausėdos kritikavimui. Tad bausti valdantieji turėtų patys save, o ne žmones, kurie neatsakingi už šios valdžios elgesį, kurį adekvačiu situacijai ir kompetentingu sunku pavadinti. Dar geriau, kad izoliuotų patys save ir leistų visai valstybei gyventi, kaip gyvena daugelis išsivysčiusių šalių.
Stebiu, kaip su baimę keliančiu pasimėgavimu valdantieji toliau skirsto žmones, juos vertina pagal savo supratimą. Nežinau, kaip susiklostė, kad kažkas jį iškreipė, bet jis jau tampa šios valdžios bruožu, o chaoso, kurį kelia ši valdžia, kaina ir žala bus milžiniškos.
Ketvirtadienį šešėlinės Vyriausybės posėdyje diskutuosime apie tai, kaip turėtų vykti vakcinacija ir pateiksime siūlymus, kaip be žmonių žeminimo ir prievartos pasiekti kuo didesnį saugumą visuomenėje. Bus aptarta ir daugiau klausimų, kurie kyla matant šios valdžios neadekvačius veiksmus.
Facebook komentarai
});}(jQuery));