Kazimieras Juraitis. Sąmokslas Seime, o parašų rinkimas tęsiasi (video)


Kazimieras Juraitis. Sąmokslas Seime, o parašų rinkimas tęsiasi ({youtube}bnWIdxzuQi0{/youtube})

 

2016m. kovo 25d.  Seime įvyko Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija “Nežinia Seime – parašų rinkimas tęsiasi”, kurioje politikas trumpai nupasakojo, kodėl išvakarėse neįvyko prognozuota parašų rinkimo akcijos pergalė.

 

 

Kai kurių Šauksmo ekspertų nuomone, politikas kalba itin diplomatiškai. O iš tiesų įvyko sąmokslas. Po Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos kovo 24 dieną, kurioje politikas paskelbė apie parašų rinkimo akcijos pergalę, įvyko kita, Valentino Mazuronio ir Valdo Vasiliausko spaudos konferencija “Politinių partijų susitarimas dėl pabėgėlių politikos gairių”. Joje politikai paskelbė, kad didžiosios partijos vienijasi kovoje prieš imigracinę politiką.

 

Zigmas Vaišvila visos parašų rinkimo akcijos metu nenuilstamai dirbo, įkalbinėdamas visų partijų vadovus palaikyti B3 grupės iniciatyvą – persvarstyti nevykusį ir Lietuvos saugumui kenkiantį įstatymą.

 

Kuomet “sistemininkams” pasidarė aišku, kad Zigmas Vaišvila, Audrius Nakas, Valerijus Simulikas teisūs ir tą įstatymą verkiant reikia persvarstyti – valdantieji nutarė perimti iniciatyvą ir visą B3 grupės ir jos suvienytų visuomeninių judėjimų bei politinių partijų vykdomą parašų rinkimą tyliai “nukanalizuoti”. Priešingu atveju, būdami garbingais, jie į tą politinių partijų susitarimą būtų pakvietę ir B3 grupę, visuomeninius judėjimus bei partijas, kurie jau renka parašus dėl to paties klausimo, apie kurį kalba ir Valentinas Mazuronis su Valdu Vasiliausku. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė – Valentino Mazuronio partijos žmogus, ji vadovaudama Seimo posėdžiui, kiek galėdama “tempė gumą”, svarstant niekinį klausimą, kol pritrūko varganų 10 min. Audriaus Nako paruoštam klausimui pristatyti. Nes tokiu atveju B3 grupės politikai – Zigmas Vaišvila, Audrius Nakas,  “Mūsų gretos”, Lietuvos Liaudies partija, “Nacionalinis interesas”, Valerijus Simulikas gautų politinių dividentų besiartinančioje rinkiminėje kovoje.

O kad B3 grupės politikai, būdami ryškiomis asmenybėmis – nepageidaujami, įrodė garsioji Tvarkos ir Teisingumo konferencija, įvykusį prieš savaitę. Į konferenciją B3 grupę pakvietė asmeniškai Rolandas Paksas. Tačiau kada reikėjo konkrečiai suderinti reglamentą – visi telefonai nutilo, reglamento derinti neliko su kuo nei raštu, nei žodžiu. Kitaip tariant, buvo duota aiški užuomina, jog B3 grupei ten geriau nesirodyti. Vėliau išaiškėjo pikantiška aplinkybė: Zigmas Vaišvila oficialų pakvietimą į kovo 19 d. renginį gavo kovo 26, o išsiūstas šis pakvietimas buvo kovo 25!

Kas gi už viso to spektaklio slypi? Prisiminkime neseną istoriją, kada pats prezidentas Rolandas Paksas pasiūlė pasinaudoti jo Tautos ir Teisingumo frakcija Seime, kad ji skubos tvarka pristatytų svarstyti šį klausimą, dėl kurio ir renkame parašus.

 

Jau kitą dieną, susitikęs  Kaziuko turguje, kur rinkome parašus, Petrą Gražulį, paklausiau: kaip ir kada jo vadovaujama frakcija įvykdys prezidento pažadą, t.y. skubos tvarka pristatys mums rūpimą klausimą, kad pasak prezidento “nereikėtų žmonių varginti”? Petras Gražulis apsimetė, kad nesupranta, apie ką kalbame… Na, aš kantriai dar kartą priminiau, ką prezidentas žadėjo, tuomet Petras pasiūlė paskambinti antradienį. Kai paskambinau antradienį – pasakė, kad labai laiko neturėjo ir šiaip – partija daug bėdų turi. Paskambink ketvirtadienį. Ketvirtadienį telefono nekėlė. Tuomet parašiau tokio turinio žinutę: primenu, kad susitarėm susiskambinti. Ruošiu straipsnį “Prezidentą skandina jo paties partija”. Perskambino ir pasakė, kad paskambinčiau kitą antradienį – frakcija klausimą Seime į darbotvarkę įtrauks. Na, o antradienį jau klausimas buvo įtrauktas, tik ne Tvarkos ir Teisingumo frakcijos, tą padarė šauni seimo narė Rima Baškienė, naudodamasi opozicijos teise kartą per mėnesį įtraukti į darbotvarkę savo klausimą. Žinoma, ji negalėjo žinoti, kad tas klausimas niekaip nepraeis, nes visą tą laiką, kol mus mulkino Petras Gražulis, jo paties prezidentas jau dalino kitus pažadus – socdemams ir darbiečiams. O darbiečių atstovė Loreta Graužinienė turėjo atlikti “priedangos operaciją” – užvilkinti laiką, kad “nepraeitų” Audriaus Nako paruoštas klausimas. Nes jei “praeis” – tai kam gi tarppartinį susitarimą – cirką daryti? Žodžiu, parašų rinkėjai paruošė planą, kokius neatidėliotinus darbus Lietuvos saugumui užtikrinti reikia padaryti. Bet kad galėtum politinius dividentus pasiimti – pirmiau reikia parašų rinkėjus iš žaidimo patraukti, o jau tada pradėti “Lietuvos gelbėjimo” operaciją.

Kiti ekspertai tvirtina, kad prezidentas Rolandas Paksas visų aplinkybių nežinojo, kad jis tik marionetė kažkieno rankose. Kad nieko jis savo partijoje nesprendžia, jo pažadai niekiniai, kad viskam vadovauja kažkoks profesionalas “Vasia”.

Sunku pasakyti. “Vasios” nepažįstu, Gražulį pažįstu, bet gal ir jam “Vasia” vadovauja? Taigi ir Petras, vargšas, nekaltas. Be to, jei “Vasia” tikrai viskam vadovauja, tai ir prezidentas nekaltas. Vargšas prezidentas…

Panašu į tai, kad kartojasi žemės referendumo istorija. Nors referendumas ir neįvyko, bet nugalėjo tauta, nes  tik dėl referendumo valdžia įdėjo saugiklius žemės pardavimui. Panašiai ir dabar: parašų rinkimo akcija dar nesibaigė, o valdantieji jau skuba dirbti jiems priklausantį darbą. Pasirodo, tikroji Lietuvos valdžia – tai Jūs, mieli parašų rinkėjai.  Ne tie, kurie per valdžios rinkimus pasirašo, nes juos lengva apgauti. Bet tie, kurie kasdien renka parašus už įstatymų iniciatyvas, peticijas, protestus ir panašias akcijas.  Todėl pats svarbiausias dalykas – didėjantis parašų rinkėjų tinklas, jo stabilumas bei rinkėjų sąmoningumas.

Tegausėja mūsų gretos!

Kazimieras Juraitis

Šauksmas

Facebook komentarai
});}(jQuery));