Kandidato G.Nausėdos komandoje – nusikaltimus prieš vaikus daug metų slėpęs Linas Slušnys

Nauseda12

Nauseda12


Kandidato G.Nausėdos komandoje – nusikaltimus prieš vaikus daug metų slėpęs Linas Slušnys

 

Nauseda12

Šiandien tarp kandidatų į prezidentus artimiausių patarėjų pasirodė ir vaikų psichiatrų prisistatantis Linas Slušnys (nuotr. – į dešinę nuo kanidato pusėje šviesiu kostiumu), kuris pats ne kartą prisipažino, kad daug metų slėpė nusikaltimus prieš vaikus

Nusikaltimus slėpęs psichiatras Linas Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

 

Nusikaltimus slėpęs psichiatras Linas Slušnys: „Man buvo iškilusi didelė moralinė problema“

Indrė Vainalavičiūtė | lrytas.lt

Prieš porą savaičių Lietuvą sudrebino skandalas dėl padėties Švėkšnos specialiojo ugdymo centre, kurio auklėtinės galimai pardavinėjo nepilnametes mergaites jų seksualinių paslaugų pageidavusiems vyrams. Į viešumą ėmus kilti faktams, kad personalas ne kartą dėl tokio globotinių elgesio kreipėsi į policiją ir prašė pareigūnų pagalbos tramdant prie centro nuolat automobiliais atvykstančius vyrus, suskubta ieškoti, kas atsakingas už tokią situaciją nepilnamečių globos įstaigoje.

Vaikų istorijos psichiatrą šiurpino

Prieš dešimtmetį šiame centre dirbęs vaikų psichiatras ir žurnalistų etikos ekspertas Linas Slušnys taip pat nutarė netylėti ir prasitarė žiniasklaidai, kad jau anuomet vaikų pasakojimai apie tai, kas vyksta už uždarų centro durų, jį, net ir visko mačiusį specialistą, šiurpino.

„Buvau susidūręs su tokia situacija, kai vaikai man pasakodavo įvairias istorijas. Ir tai nebuvo išorės, tai buvo vidaus problema. Iš tų pasakojimų buvo akivaizdu, kad vaikai vieni iš kitų seksualiai tyčiodavosi. Slapta nuo auklėtojų vaikams buvo liepiama išsirengti, rodyti ir pan. Mane tokios istorijos šiurpino“, – kalbėjo L. Slušnys.

„Neišduokite, mums teks gyventi toliau“

Psichiatro teigimu, anuomet jis turėjęs labai didelį jam paslaptis papasakojusių vaikų pasitikėjimą: „Man buvo iškelta sąlyga: mes papasakosime, bet prašome niekam nesakyti, nes mums teks čia gyventi toliau. Man buvo labai sunku būti tokios „sąmokslo teorijos“ dalininku. Žinoma, aš teiravausi apie tokius atvejus, man buvo atsakoma, kad vaikai veikiausiai tai išsigalvoja. Anuomet tos istorijos liko kaboti ore, bet jau tada buvo aišku, kad padėtis centre negera.“

L.Slušnys teigė nenorintis žarstytis kaltinimais, bet tokią padėtį iš dalies lėmė ir tai, kad centre globojami vaikai nesulaukia profesionalios priežiūros.

„Buvo sakoma, kad niekas nieko nemato. Bet man sunku suprasti, kaip galima nepastebėti. Paprastai, kai žmogus nenori ko nors matyti, tai ir nemato. Kalbant apie vaikus ir jų kontrolę, buvo akivaizdu, kad vaikai po pamokų turėjo daug laisvės. Jei pamokų metu juos dar kontroliuodavo, tai po pamokų kontrolė labai sumažėdavo“, – dalijosi prisiminimais pašnekovas.

Jo teigimu, paprastai vaikai savo išgyvenimais dalijasi, bet jei suaugusiojo reakcija būna kokia nors neigiama ar parodoma, jog tuo, kas pasakyta, netikima, kitą kartą vaikas kalbėtis nenorės.

Psichiatras: „Rinkausi principą – nepakenkti“

L.Slušnys teigė, jog viešai apie tokią padėtį globos namuose jis nekalbėjo nenorėdamas dar labiau pakenti pasitikėjimą parodžiusiems globos namų auklėtiniams.

„Net tada, kai dirbau centre, man buvo iškilusi didelė moralinė dilema: kiek aš turiu teisę apie tai kalbėti ir ko negaliu sakyti. Pamenu, kažkam iš kolegų pasakojau, kad tam tikra prasme jaučiuosi sąjungininkas – klausytis tokių istorijų ir niekam nepranešti buvo labai sunku.

Mano tikslas buvo padėti, o ne pakenkti. Įvertinęs tuometinę situaciją aš rinkausi principą – nepakenkti daugiau, nei jau yra pakenkta. Kalbu ne tik apie seksualinį priekabiavimą, o ir apie tai, kad vaikai – iš labai smarkiai socialiai pažeistų šeimų“, – kalbėjo L.Slušnys.

Centrui buvo siūloma pagalba

L.Slušnys Švėkšnoje dirbo apie pusmetį, jis atvykdavo konsultuoti centro auklėtinių kaip psichiatras.

„Jau anksčiau būta bandymų padėti Švėkšnos centrui, buvo siūloma keisti darbo metodus ir principus, bet noro keistis nebuvo. Patogu ateiti, atidirbti savo darbo valandas ir eiti namo. Taip geriau, nei bandyti daryti ką nors daugiau“, – sakė pašnekovas ir pabrėžė, kad personalas turi tam tikrų nuostatų auklėtinių atžvilgiu.

„Esama ir požiūrio problemos: o ką aš galiu padaryti, jei vaikai agresyvūs ir neperauklėjami? Manau, kad toks požiūris ir buvo likęs“, – kalbėjo L.Slušnys

lrytas.lt

* * *

Daugiau apie Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais ir apie šį nusikaltimą tylėjusius specialistus skaitykite kitoje Tiesos.lt publikacijoje:

Linas Slušnys: Dėl vaikų patiriamos seksualinės prievartos negalėjau niekur kreiptis

Teisėsauga dvejus metus dangstė Švėkšnoje vykusią prekybą vaikais

Daugiau apie Lino Slušnio veiklą galėtų papasakoti Kristina K. :

 

 

JT atstovas Dainius Pūras, „ekspertė” Dovilė Šakalienė ir L.Slušnys tik apsimeta kovotojais su baudžiamąjapsichiatrija

 

Kristina K.

 

Jungtinių tautų atstovas Dainius Pūras, Šiaurės šalių gerųjų praktikų žmogaus (vaikų) teisių srityje ekspertė Dovilė Šakalienė, Šiaurės šalių vaikų gerovės programų ekspertas, ir Lions quests organizacijos atstovas Lietuvoje Linas Slušnys, solidariai veikdami su MG Baltic koncernu, formuoja visuomenės nuomonę, esą jie yra kovotojai su sovietmečio reiškiniu laisvoje Lietuvoje  –  baudžiamosios ir užsakomosios  psichiatrijos paveldu šiandieninėje teisinėje ir sveikatos apsaugos sistemoje Lietuvos Respublikoje 

 

Turiu pareigą informuoti visuomenę, jog iš tiesų yra atvirkščiai, šie asmenys yra šalininkai gėdingo (mano nuomone) 21 -am amžiui institucinio įrankio ( Valstybės galios ir prirevartos naudojimo prieš asmenį baudžiamojoje psichiatrijoje) šalininkai.  

 

Pastebėtina, kad tyliai pašalinti iš teismo psichiatrų ekspertų sąrašų ekspertai, kurių nuomonė nesutapo su Dainiaus Pūro, Lino Slušnio. 

Kai kurie iš jų net išvyko iš Lietuvos.

Tuo tarpu LR SAM ministras A. Veryga apie mano pateiktus rašytinius įrodymus dėl  Lino Slušnio, Dainiaus Pūro  veikų sakosi negalintis  pasisakyti, nes tai „teismo darbas”. 

Bet apie gimdymo namuose įteisinimą ministras A. Veryga pasisakė viešai 2018 balandžio mėnesį, ir kas gali paneigti, kad tai neįtakojo 2018 birželio mėnesį paskelbto LAT sprendimo dėl akušerių I. Š. ir D. J. išteisinimo.  

Ministro A. Verygos vadovaujama  LR SAM, ir jai pavaldi Pacientų teisės ir žalos nustatymo komisija atsisako tirti Lino Slušnio paslaugas (2015-09 Linas Slušnys be mano žinios, niekada manęs nematęs ir nekonsultavęs, neturėdamas suaugusiųjų psichiatro licenzijos su žurnaliste Laima Lavaste „nustatė” ir paskelbė (bei skelbia iki šiol), esą Kristina Kareckienė yra neveiksni), nes esą yra neįmanoma nustatyti Lino Slušnio veikimo vietos. 

Be abejonės LR SAM ministras A. Veryga  turėjo pareigą kreiptis į teisėsaugą, kad būtų atliktas ikiteisminis tyrimas dėl  Lino Slušno veikos K. Kareckienės atžvilgiu. Tokio tyrimo metu būtų nustatyti psichiatro veikimo motyvai, tikslai, bendrininkai. 

Neatliktas tyrimas ir dėl Jungtinių tautų atstovo Dainiaus Pūro ir jo kolegės vaiko raidos centro dir. J. Petrulytės veikų su Kristinos Kareckienės dukra mažamete P. K. 

Dainius Pūras įžvelgė dideles grėsmes, mat K. Kareckienė atsakingoms insitucijoms pateikė rašytinius įrodymus, jog Santaros Klinikose dingsta (nepateikiama vaiko tėvams) vaikų ištyrimo dėl metabolinų ligų rezultatai, o vaikams be tėvų žinios  ir sutikimo skiriamas ir taikomas eksperimentinis gydymas. 

Vilniaus prokuratūros teigia, jog Santaros klinikų vaiko raidos centras yra tokia įstaiga, dėl kurios specialistų tyrimas negalimas, nes ten esą dirba medikai, davę Hipokrato priesaiką. Ką apie tai mano Dainius Pūras, Linas Slušnys – paslaptis

Todėl LR SAM ministro A. Verygos bejėgiškumas akivaizdus, o LR Teisingumo ministerijos, LR Vidaus reikalų ministerijos  vaidmuo reguliuojant tokius procesus per anstolių, advokatų, prokuratūros, policijos,  teismų veiklą – gėdinga pasekmė, tame tarpe ir tarptautinėje arenoje.

LR VRM ministro E. Misiūno vadovaujama LR VSAT tiesiog atsisakė vykdyti 2016-01-25 teismo nutartį, kuria buvo draudžiama Kristinos Kareckienės dukters tėvui ir sutuoktiniui P. K. išvežti jų mažametę dukrą iš Lietuvos. Teismo nutartis buvo pateikta LR VSAT prie LR VRM, o pastaroji man 2016 vasario ir  liepos mėnesiais  atšovė, jog nevykdys 2016-01-25 teismo nutarties. 2017 metais rugpjūčio mėnesį LR VSAT pateikė užklausimą teismui, ar 2016-01-25 priimta nutartis jau panaikinta, ir ar galima mažametę P. K. išvežti iš Lietuvos. Priėmime pas ministrą E. Misiūną pastarasis vis naršė savo išmaniajame, o jo padėjėjas  tai pastebėjęs nebesižymėjo mano pateiktos informacijos apie LR VSAT  ir t.t. 

Dar vienas sutapimas, o gal visai ne sutapimas, nes advokatų kontoros „Misiūnas ir partneriai”  adv. V. E. parengė 2015-07-30 raštą, kuriuo galimai neveiksnus P. K., „žinodamas, kas nutinka lietuvių vaikams Norvegijoje (taip parašyta 2015-07-30 rašte)”, yra pasiruošęs prašyti pagalbos dukrai Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnybos, bet prieš tai jo dukters motinai turi būti nustatytas nepagydomas psichikos sutrikimas. Juodraštyje atrodo įspūdingai, „LR VRM ministras Misiūnas -> advokatų kontora „Misiūnas ir partneriai”. Kontoroje dirba tikrai ne  bet kas, – VSD ir prezidentūros pranešimus visuomenei pristatančio E. Eigirdo sutuoktinė V. E. 

Įsimintina byla ir atvejis, kuomet ilgametis LR Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas įtikino LR teismą, jog jo anūko tėvas, esą grasino jam, taip sukėlė grėsmę jo anūkui, todėl buvo deportuotas iš Lietuvos ir jam atimta teisė matyti savo vaiką – Juliaus Sabatausko anūką. Tokiu būdu nieko blogo savo vaikui nepadaręs tėvas buvo atskirtas nuo sūnaus. Įdomu ar panaršius šioje istorijoje nekyšotų tų pačių vaikų psichiatrų „ausys” ? Mat Juliaus Sabatausko dukra darbavosi viename žmogaus teisių stebėjimo „punkte”. 

Priede – pareiškimas teismui, kuriame paaiškinta, jog Lietuvos valstybėje neegzistuoja teisinė pagalba asmenims, į kurių vaiką nusitaikė tokie veikėjai kaip Linas Slušnys, Dainius Pūras, Laima Lavaste, Dovilė Šakalienė

Facebook komentarai
});}(jQuery));