Kandidatas į eurokomisarus V.Sinkevičius nesugebėjo atsakyti į elementarius klausimus


 „Socialdemokratai po susitikimo su V. Sinkevičiumi nusprendė nepritarti jo kandidatūrai į eurokomisarus“

2019 m. rugpjūčio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Susitikę su dabar ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas užimančiu Virginijumi Sinkevičiumi, socialdemokratai nusprendė nepalaikyti jo kandidatūros į Europos komisijos narius.

„Deja, susitikimo metu paaiškėjo, kad siūlomam kandidatui į Europos Komisijos narius trūksta ne tik patirties, bet ir elementarių bazinių žinių apie Europos institucijų darbą, struktūrą, pagaliau pasirengimo, kaip, ką ir su kuo jis dirbtų užėmęs atsakingą Europos komisaro postą“, – po pokalbio su V. Sinkevičiumi pareiškė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

V. Sinkevičius nesugebėjo atsakyti į socialdemokratų frakcijos nario Lino Balsio klausimą, kaip jis ketina organizuoti savo darbą Europos Komisijoje, konkrečiai, kaip ketina bendrauti su COREPER – nuolatinių atstovų komitetu, kuriam priklauso visų Europos Sąjungos narių atstovai.

„Ar jūs žinote, kas yra COREPER? Juk to jūsų klaus ir Europos Parlamente“, – sumišusio V. Sinkevičiaus klausė L. Balsys.

Ministras sakė žinąs, bet paaiškinti negalėjo. Pažadėjo pasirengti tokiems klausimams.

„Aš balsavau prieš jūsų kandidatūrą Seimo Europos reikalų komitete. Juk jeigu jūs planavote savo karjerą Briuselyje, kodėl nesate Europos reikalų komiteto narys. Dabar jūs kalbate išmoktomis frazėmis, bet negirdime jūsų asmeninės pozicijos. Europos Parlamente taip lengvai nepraslysite per klausymus“, – susitikimo metu V. Sinkevičiui priekaištavo Seimo narė Rasa Budbergytė.

V. Sinkevičiaus kandidatūrą į EK narius Seimas turėtų patvirtinti rytojaus plenariniame posėdyje. Socialdemokratų teigimu, šiam kandidatui akivaizdžiai trūksta kompetencijos ir žinių. LSDP frakcija neketina balsuoti už pasitikėjimo nekeliantį politiką, kuris atstovautų Lietuvai.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));