G.Nausėda lauks, kol V.Putinas virs taikos balandžiu

Po G. Nausėdos vizito Estijoje paaiškėjo: V. Putinas, kol nepasitaisys, susitikimo su G. Nausėda tegul nebando tikėtis 

Paskelbta: 2019-08-21 07:37 Autorius: ekspertai.eu

Nuotr. prezidentas.lt
Nuotr. prezidentas.lt
Prezidentas Gitanas Nausėda su darbo vizitu rugpjūčio 20 d. lankėsi Estijoje ir šios šalies prezidentei Kersti Kaljulaid išreiškė apgailestavimą, jog Rusija yra sugrąžinta į Europos Tarybos (ET) Parlamentinę Asamblėją. Jo teigimu, šis sprendimas buvo priimtas neargumentuotai.

Tuo pačiu G. Nausėda pridūrė, jog estai supranta Rusijos agresiją bei iš to kylančias pasekmes.

„Nepaisant to, Estijos patirtis ir mums galėtų būti naudinga, kalbant apie pietryčių Lietuvos klausimus. Rusija, jos agresyvus elgesys Ukrainoje, sankcijų priklausomumas nuo to, ar Rusija ketina keisti savo elgesį Ukrainos atžvilgiu, jiems yra savaime suprantamas dalykas. Kitaip tariant, jeigu Ukrainoje nėra pokyčių, negali būti pokyčių ir sankcijų politikoje“, – Estijos vadovei išaiškino Lietuvos vadovas.

Kalbėdamas žurnalistams, G. Nausėda nurodė, kad pokalbio metu suprato Estijos vadovės su Lietuva nesuderinto susitikimo su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu logiką (toks susitikimas įvyko šių metų balandžio 19 d. – ekspertai.eu past.)

„Aš supratau šito sprendimo logiką, nes ji buvo labai aiškiai išdėstyta. Ta logika yra tokia: kodėl mes leidžiame kitoms valstybėms spręsti apie Europos su Rusija santykius, o ne mums. Juk mes irgi ES dalis, tai jeigu gali kalbėti kiti, mes galime kalbėtis ir patys. Tai tokia buvo jos logika“, – kalbėjo prezidentas ir pridūrė, kad Lietuva savo sprendimo nesikalbėti su Rusija nekeis.

„Aš gerbiu sprendimo motyvus, bet tai nebūtinai reiškia, kad mes elgsimės taip pat“, – taktiškai apie labai neigiamai Lietuvoje įvertintą Estijos prezidentės nederintą žingsnį su Lietuva pasakė G. Nausėda.

Keli susiję:

Lietuvos politikai ir politikos mokslininkai sutaria: Estijos prezidentės vizitas į Maskvą žalingas, nieko gero nežadantis

Facebook komentarai
});}(jQuery));