Jurga Baltrukonytė : 6 dalykai, kurių nereikia daryti keliaujant

Baltrukonyte

Baltrukonyte

Jurga Baltrukonytė

Baltrukonyte

12 val. · Fuerteventura, Canary Islands, Spain · 

6 dalykai, kurių nereikia daryti keliaujant

 

1. Neverta pyktis. Keliaujant visada išsiskiria skoniai, interesai ir norai. Vienas nori kavos, kitas alaus, maudytis, kopti į kalnus, linksmintis ar į tualetą. Valandai! 

Jei imsite dėl to pyktis, geriausiai atsisveikinti jau oro oste ir keliauti po vieną.

2.Prisikrauti maisto kelionei. Maistas užims daug vietos, susitrins, pomidorai sutiš, bus neskanūs, ir net turėdami iš namų priteptų sumuštinių greičiausiai užsimanysite paragauti kažko oro uoste. Net jei esate įsitikinę, kad oro uoste maistas šlykštus, nesveikas ir brangus (kas dažniausiai tiesa), vis tiek jo dairysitės. Čia kaip liga, nuo kurios neįmanoma pasveikti. 

Po paskutinės kelionės parsivežėm 5 dienas keliavusias tris sveikuoliškas pilno grūdo bandeles, kurių mirtinai reikėjo Algiui. Dabar tas prabangias, daug pasaulio mačiusias bandeles ketiname sušerti žuvims.

 

3. Gyventi viešbučiuose. Aišku, tai be galo patogu, prabangu, prašmatnu ir tinkama asmenukėms. Taurė kairėn, palmė dešinėn, egzotika už nugaros. Bet jei norite patirti, kokia yra iš tiesų šalis, nuomuokitės butus, apartamentus ar vilas, jus pasitiks vietiniai žmonės, atneš savo sode sunokusių apelsinų. Net pelėsis taps mielas, kai sužinosite, kad gyvenate anksčiau buvusiame tvarte!

Aha, būtent mūsų kambarys įkurtas avių aptvare.

 

4. Lankytis turistinėse vietose. „Jūs privalote tai pamatyti“, „Gražiau nesame matę“, „Mūsų šeima su dviem kūdikiais liko sužavėti“, „Be žodžių“. 

Įžvelkite tokiuose komentaruose tikimybę, kad ten jums nepatiks. Skiriasi skoniai, lūkesčiai ir net nuotaikos. Ir rimtai sukluskite, jei apie lankytinas vietas rasite atsiliepimų: „tikėjomės daugiau“, „šiek tiek nusivylėme“, „draugams nerekomenduotume“. Būtent tokią vietą Cascada de colores lankėmė La Palmos saloje. Mes kaip visada vėlavome, todėl tiesiog lėkėme (kol saulė nenusileido), aš bėgau su maudymuku, nes ketinau nerti, atsigaivinti, taip buvau pavargusi nuo bėgimo per kalnus ir lipimo per Puntuko dydžio riedulius. Į vieną pusę bėgome beveik 10 km! Ir pamatėme dušo kabinos didumo plotą. Su kriokliuku, kuriame neįmanoma maudytis. Tarsi sienomis varvėtų besibaigiantis vanduo… 

O dar buvo likę tie patys 10 km bėgte atgal, kol saulė nenusileido…

 

5. Prisikrauti daiktų, kurių nereikia net namie. Laikykitės taisyklės – visus daiktus išvažiuojant, pervažiuojant susipakuoti per 5 minutes. Ar tikrai jums reikia labai daug suknelių, palaidinių, sijonų, džinsų, kelnių? Marškinių? Mažiau daiktų, mažiau rūpesčių.

 

6. Planuoti. „O štai mes atsikelsime septintą ryto, nukeliausime ten ir ten, paskui kopsime aukštyn, o nusileisime ten ir ten… Kalnuose pamatysim tą ir tą, dar užsuksime į tris miestelius, bet reikia labai skubėti, nes jei uždelsime, ten ir ten nebespėsime. O tada tai jau viskas.“

Šis tobulas gražus planas užstringa jau ryte, kai šeimos damos nori terasoje laistytis vandeniu ir gerti kavą, laukdamos, kol kylanti saulė įkaitins žydinčias rožes. Tada jos kvepia ypatingai. 

O gal pasirodys kačiukai, kuriems vakar ant tarpeklio įpylėme pieno?

 

Nuotaikų neįmanoma suplanuoti.

Keliaujant svarbu ne pamatyti XXX plius YYY objektų, o patirti naujų gerų emocijų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));