Įteikti apdovanojimai geriausiems sportininkams su negalia

negalia

negalia

Įteikti apdovanojimai geriausiems sportininkams su negalia

 

Vakar, gruodžio 8  d., Vilniuje įvyko tradicinis „Geriausių 2015 metų Lietuvos neįgaliųjų sportininkų apdovanojimų“ renginys.  Sportininkų pagerbimo vakarą surengė Lietuvos parolimpinis komitetas ir Parolimpinio sporto rėmimo fondas. Ceremonijoje dalyvavo ir prizus sportininkams įteikė Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, Seimo narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požėla, Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbanavičius, LTOK prezidentė Daina Gudzinavičiūtė, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis, Lietuvos Respublikos Premjero patarėjas sporto klausimais Vytautas Janušaitis, „Citadele“ banko valdybos pirmininkas Skirmantas Jareckas ir kiti garbūs svečiai.

 

Renginio pradžioje visiems susirinkusiems buvo pristatytas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos sukurtas filmas „Neįgalieji ar didvyriai?“, kuriame geriausi Lietuvos parolimpinio judėjimo atletai pasakojo apie skaudžius likimus, savo kelionę į sportą, pirmąsias treniruotes, viltis ir pergalingus pasirodymus. Filmo sukūrimą rėmė „Citadele“ bankas ir Lietuvos valstybinis jūrų uostas.

 negalia

„Mūsų sportininkų ryžtas ir drąsa yra savybės, kurios yra jų pergalių pagrindas. Aš tikrai tikiu, kad Rio de Žaneire mūsų komanda bus auksinė. Mes tikrai ten iškovosime medalių ir ne tik todėl, kad to reikia Lietuvai, o ir todėl, kad mūsų komanda, mūsų sportininkai iš tikrųjų yra auksiniai. Jie iš tikrųjų yra tie, kurie gali. Džiaugiuosi, kad į mūsų sportininkų pagerbimą atėjo tokie garbūs svečiai. Tai rodo, kad jūs esate labai svarbūs Lietuvai,“ – apdovanojimų ceremonijos atidarymo metu kalbėjo Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas.

 

V. Kvietkauskas taip pat pasidalino, kad i parolimpines žaidynes Rio de Žaneire vyks 12 – 14 sportininkų.

 

Renginio metu Parolimpinio komiteto padėka ir apdovanojimu –  “Garbės ženklu“  buvo pagerbtas  Prezidentas Valdas Adamkus.  Parolimpinio komiteto padėkos raštais ir stiklo prizais apdovanoti 10 geriausių 2015 metų Lietuvos neįgaliųjų sportininkų, pagerbti ir jų treneriai.

 

GERIAUSIŲJŲ SPORTININKŲ DEŠIMTUKAS:

 

1.     Ramunė Adomaitienė – lengvaatletė su judėjimo negalia. Šiemet pasaulio čempionate šuolių į tolį rungtyje Ramunė iškovojo sidabro medalį ir tuo pačiu iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Daugkartinė Europos, pasaulio čempionatų čempionė ir prizininkė, bei pasaulio rekordininkė šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse. Ramunė Adomaitienė taip pat yra Klaipėdos miesto Sporto centro vaikų  trenerė. Ramunės trenerė – Algina Vilčinskienė.

 

 

 

2.     Mindaugas Bilius – lengvaatletis su judėjimo negalia. Šiemet neįgaliųjų sportininkų Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Mindaugas užėmė II vietą rutulio stūmimo rungtyje, IWAS (neįgaliųjų sporto)  pasaulio žaidynėse iškovojo I vietą rutulio stūmimo rungtyje ir  III vietą disko metime. Jis iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Mindaugas pradėjo treniruotis 1998 metais. Jo treneriai – Deimantas Jusys ir Rimantas Plungė.

 

 

 

3.     Mantas Brazauskis – golbolo žaidėjas. Mantas šiemet IBSA (aklųjų sporto) žaidynėse laimėjo 1 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Europos čempionate šiemet laimėjo bronzos medalį. Manto ttreneriai – Karolis Levickis ir Klaidas Janeika.

 

 

 

4.     Raimeda Bučinskytė – šaudymas pistoletu meistrė. Sportininkė šaudymo pasaulio taurės varžybose P2 grupėje šaudant pistoletu į taikinį, esantį už 10 metrų,  šiemet  Lenkijoje užėmė 5 vietą ir yra tarp dešimties geriausių šaulių pasaulyje. Raimedos trenerė – Tatjana Klimova.

 

 

 

5.     Mindaugas Dvylaitis – plaukikas, sporto klubo „Sveikata“ narys. Atvirame Vokietijos plaukimo čempionate tapo 50 m ir 100 m nugara plaukimo rungčių čempionu, 50 m krūtine vicečempionu. Lietuvos žmonių su negalia plaukimo čempionate pasiekė rekordus 50 m nugara ir 100 m krūtine plaukimo rungtyse. Lietuvos studentų plaukimo čempionate pasiekė 100 m kompleksinio plaukimo rekordą. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių individualiame plaukimo čempionate tapo čempionu 3 rungtyse bei pagerino šių rungčių rekordus. Mindaugo trenerė – Birutė Statkevičienė.

 

 

 

6.     Gluosnė Norkutė – plaukikė, Aklųjų sporto federacijos sportininkė. Gluosnė šiemet pasaulio čempionate pateko į geriausiųjų planetos plaukikų dešimtuką. Jos treneris – Rimantas Venckutonis.

 

 

 

7.     Genrik Pavliukianec – golbolo žaidėjas. Šiemet IBSA (aklųjų sporto) žaidynėse Genrik laimėjo 1 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Europos čempionate šiemet jis laimėjo bronzos medalį. Treneriai – Karolis Levickis ir Klaidas Janeika.

 

 

 

8.     Jonas Spudis – lengvaatletis, 2015 m. IWAS (neįgaliųjų sporto) pasaulio žaidynėse ieties metimo rungtyje sportininkas tapo čempionu. Jono treneris – Deimantas Jusys.

 

 

 

9.     Ramūnas Verbavičius – lengvaatletis. Sportininkas 2015 m. IWAS (neįgaliųjų sporto) pasaulio žaidynėse iškovojo II vietą ieties metimo rungtyje ir III vietą rutulio stūmimo rungtyje. Ramūno treneris – Mindaugas Bilius.

 

 

 

10.  Marius Zibolis – golbolo žaidėjas. Šiemet IBSA (aklųjų sporto) pasaulio žaidynėse sportininkas laimėjo 1 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. Europos čempionate šiemet laimėjo bronzos medalį. Mariaus treneriai – Karolis Levickis ir Klaidas Janeika.

 

„Didžiuojamės mūsų sportininkais. Savo pavyzdžiu jie įrodo, kad asmeninės drąsos ir ryžto dėka galima judėti į priekį, net esant sudėtingiausioms aplinkybėms. Mūsų neįgalieji sportininkai įkūnija ir liudija faktą, kad, jei tu esi, vadinasi – tu gali. Jų drąsa ir ryžtas yra pavyzdys mums visiems,“ – įteikdamas prizą silpnaregei sportininkei plaukikei Gluosnei Norkutei kalbėjo „Citadele“ banko valdybos pirmininkas Skirmantas Jareckas.

Banko valdybos pirmininkas visiems sportininkams įteikė sėkmę nešančius marškinėlius ir palinkėjo pergalių būsimose varžybose.

 

„Remdami Lietuvos parolimpinį komitetą, kartu sieksime aktyviai prisidėti prie žmonių su negalia aktualijų viešinimo, sieksime skatinti parolimpinio sporto plėtrą Lietuvoje, populiarinti neįgaliųjų sportą ir į jį pritraukti naujų žmonių, šviesti visuomenę bei keisti visuomenės požiūrį į žmones su negalia ir į jų galimybes,“ – sakė „Citadele“ banko valdybos pirmininkas.

Facebook komentarai
});}(jQuery));