Įtariamo I.Strazdauskaitės žudiko advokatas Valdas Bliujus : „Turiu įtarimų, kad jis pats save apkalba“

Cigonai

Cigonai

Įtariamo I.Strazdauskaitės žudiko advokatas Valdas Bliujus  : „Turiu įtarimų, kad jis pats save apkalba“

Advokatas Valdas Bliujus, įtariamojo Ievos Strazdauskaitės žudiko Leono Bieliauko valstybės paskirtas gynėjas, atsakė į „Laisvo laikraščio“ klausimus:

 Cigonai

Pusbroliai Bieliauskai neatrodė kaip šaltakraujiški galvažudžiai

 

Ar tiesa, kad jūsų klientai padavė pareiškimą dėl kankinimų policijoje?

– Ne, jie, o jis vienas, Leonas Bieliauskas. Už jo pusbrolius Mantą ir Karolį aš nieko negaliu pasakyti, nes jiems neatstovauju. 

O tą pareiškimą dėl kankinimo jis pats parašė, ar jūs padėjote?

– Taip, aš jį atstovauju, tačiau tai visai atskiras dalykas. Yra sutartis su juo, ir be abejo, tas pareiškimas parašytas su mano pagalba.

O kodėl sakote, kad tai nesusiję dalykai? Kiek aš supratau, kad policija norėjo iš N.Bieliausko išmušti prisipažinimą, kad jis pagrobė ir nužudė I.Strazdauskaitę?

– Dėl to tai aš tikrai pasakyti negaliu – ar prisipažinimą norėjo išmušti, ar mušė dėl dar kažko, nežinau.

O tai kodėl tada policininkams mušti tą N.Bieliauską – nejaugi tik todėl, kad jis blogietis?

– Aš negaliu įlįsti į pareigūnų galvą, dėl ko jie jį primušė. 

O kada jis buvo primuštas – ar kai buvo sulaikytas, ar vėliau?

– Taip, iš karto, kai sulaikė. Paskui mušė ir vėliau. Tas mušimas buvo ne vieną kartą, bet mušamas jis buvo kelis kartus, ir tęsėsi ne minutę.

Kitaip sakant, kankino metodiškai?

– Na taip, kol kas akivaizdūs bent du epizodai.

O yra įrodymai, kad L.Bieliauskas buvo sumuštas – sveikatos pažymos?

– Taip, jos yra. Aš netikėjau, kad bus tiek daug įrodymų, kad mano klientas buvo sumuštas. 

Nes kriminalinės policijos šefas Kiškis sako, kad L.Bieliauskas pats save primušė kameroje?

– Tačiau sąrašuose asmenų, kurie buvo susitikę su L.Bieliausku, Kiškio nėra. Yra kitos pavardės.

Tai iš kur jis žino, kad sakė, kad pats kalbėjo su L.Bieliausku?

– To negaliu pasakyti. Sako, kad jis kitą dieną po sulaikymo buvo su juo susitikęs. Tačiau aš turiu areštinės sąrašą asmenų, kas lankėsi pas L.Bieliauską – Kiškio pavardės tuose sąrašuose nėra. 

O kokie kūno sužalojimai buvo padaryti L.Bieliauskui?

– Mėlynės galvoje, galva ištinusi, sumušti šonkauliai. Žmogus buvo gan stipriai „subaladotas“. Nes iš karto po sulaikymo N.Bieliauską pristatė ne į areštinę, tačiau į Lazdijų ligoninę. Tą pačią dieną, kai sulaikė, 23 val. N.Bieliauską pristatė į Lazdijų ligoninę (greitosios pagalbos – aut. Pastaba). O į areštinę jis buvo pristatytas tik prieš antrą nakties. 

 

Prisipazino

Žudikai ėmė atsiprašinėti aukų artimųjų per spaudą? Ar dar viena poliicjos pasaka?

 

Iš pradžių sudaužė, paskui gydė ligoninėje, ir tik vėliau vežė į areštinę?

– Taip. O areštinėje, kai žmogų priima, daro jo nuotraukas. Iš jų matome, kad L.Bieliausko veidas ištinęs. Todėl nesuprantu, kaip gali Kiškis sakyti, kad nebuvo jokių sužalojimų?

Bet kodėl policininkai jį mušė – ar keršijo už merginos mirtį? Tačiau jie negalėjo žinoti, kad jis žudikas? Ar profilaktiškai primušė?

– Perkūnas žino. Vieša paslaptis, kad pareigūnai kartais taip daro. Ne visada tai pavyksta įrodyti. Jeigu žinote, Klaipėdoje pradėtas ikiteisminis tyrimas („pareigūnai“ surakino rankas už nugaros suimtajam, ir kėlė į viršų, ir patys tai filmavo – aut. Pastaba), nes ten yra vaizdo medžiaga, ir nuo to jie niekur nepabėgs.  O L.Bieliausko atveju mes turime medicininius dokumentus tiek iš areštinės, tiek iš Greitosios pagalbos ligoninės, kad jis buvo sumuštas. Visi dokumentai surinkti oficialiai.

Tai kas jam pistoletą kišo prie galvos?

– Tai išsiaiškins tyrimas, jeigu jis bus pradėtas. 

O kaip manote, ar tas jo prisipažinimas, kad jis nužudė I.Strazdauskaitę – ar jis išgautas kankinimu?

– Sunku pasakyti, tačiau aš turiu abejonių dėl to prisipažinimo. Man pačiam labai daug klausimų kyla, nors pats Leonas dievagojasi, kad taip, jis nužudė merginą. Tačiau man kyla labai daug klaustukų šioje byloje.

Pvz., kokių?

– Pvz., labai keista aplinkybė dėl Ievos telefono ir jo dėklo radimo. Dėklas rastas nuo pačio telefono tikrai dideliu atstumu – už kilometro. Telefonas buvo rastas ant greitkelio ir visiškai be įbrėžimų. Jeigu jis buvo išmestas, turėjo būti bent apdaužytas, o jo dėklas buvo rastas už kilometro. 

O ta policijos versija, kad užpuolikai neva imitavo avariją? Kokiu būdu ją imitavo?

– Prisivijo, važiavo šalia, ir stuktelėjo šonu.

Tačiau ar jie ne kaskadininkai, kad greitkelyje „stuktelėjus“ mašiną, ji nenulėktų nuo kelio?

– Lygiai tą patį jie padarė ir su latviais. Tik tada Karolis Bieliauskas buvo už vairo.

O tai kodėl tada Ieva Strazdauskaitė nepaskambino savo draugui, ( kuris sakė, kad visą laiką palaikė su ja ryšį), ir nepranešė, kad pateko į avariją?

– Įvyko įvykis, sustojo, išlipo aiškintis. Iš esmės natūralu.

Tačiau kiekviena mergina, patekusi į avariją, pirmiausiai skambintų savo vyrui?

– Taip, būtų logiška.

Ir kam reikėjo auką vežioti po visą Lietuvą?

– Jie sakė, kad vežė ją link Lenkijos sienos, kad paleisti. Vėlgi – kodėl link Lenkijos sienos – čia neva Karolis buvo sugalvojęs. Tai man neaišku. Visų pirma, kam jam reikėjo pasiimti tą merginą. Nes atseit pirminis planas buvo padaryti taip, kaip su latviais – išmetei visus lauk iš mašinos, ir nuvažiavai. Kodėl Karolis įvilko merginą atgal į mašiną?

Ar jus pasamdė L.Bieliausko tėvai, ar giminės?

– Ne, aš valstybės skirtas.  Matote, ar aš dirbu už pinigus, ar už grašius, kuriuos moka valstybė, man jokio skirtumo – stengiuosi gerai atlikti savo darbą.

– Tada jau iškyla jau ne kompetencijos, bet sąžinės klausimas – kaip rimtai jūs pažiūrėsite į visą tą bylą?

– Jeigu aš blogai dirbsiu, manęs galų gale niekas nesamdys. 

Ar gali būti, kad jūsų klientas L.Bieliauskas pats save apkalba?

– Gali būti, aš turiu tokių įtarimų. Gal nepilnai, tačiau kažkokia dalimi prisiimdamas sau atsakomybę, ir nuimdamas ją nuo kitų. Turiu tokį įtarimą, ir stebiuosi, kodėl „Lietuvos rytas“ to neištransliavo, nors aš tai sakiau. O tai, kad Leono laiškas ir pareiškimas prokuratūrai buvo paviešinti tą pačią dieną, tiesiog sutapimas, nes tas pareiškimas buvo rengiamas jau labai seniai. Ir tie įrodymai buvo pradėti rinkti jau seniai. Tačiau L.Bieliauskas nė vienu atveju nebando švelninti savo padėties – jis puikiai suvokia, kas jam gresia. O dėl sumušimo – jis pasikalba su kitais žmonėmis, kartu sėdinčiais kalėjime, kad būna tų mušimų, ir tiesiog nori pasiekti, kad sistema pradėtų tvarkingai veikti. Ir kad nebūtų tokių dalykų – kaltas tu ar ne, tačiau iš pradžių gauni į kaulus. Tik dėl to.

Tačiau jeigu prisipažinimas išgautas kankinimu – nejaugi teisėjai į tai nekreipia jokio dėmesio? Juk suėmimą jam pratęs Vilniaus apygardos teismo teisėja Ulbienė?

– Pats Leonas Bieliauskas sako, kad taip, jis tai padarė, t.y. nužudė Ievą Strazdauskaitę, ir sako tai kategoriškai. Aš jo klausiau to daug kartų.

Tačiau žudikas negali paaiškinti visų aplinkybių?

– Kai kurių negali, nes tiesiog neatsimena. O Leono pareiškimas dėl sumušimo perduotas policijos imuniteto tarnybai, kai bus kažkokia eiga, bus galima paskelbti daugiau informacijos.  Kol kas viešinti pareiškimą dar anksti.

Tačiau jo esmė – policininkai sumušė įtariamąją vos ne iki sąmonės netekimo?

– Ne, ne vos. Jis buvo praradęs sąmonę.

O kitus pusbrolius taip pat mušė?

– Nežinau, galiu pasakyti tik tiek, kad kitą dieną Karolį vežė parodyti duobės, ir TV ekrane jo veide nesimatė sužalojimų. O Leoną specialiai pralaikė areštinėje ilgą laiką ir nevežė į Lukiškes – laukė, kol praeis mėlynės.

Tačiau vis dėlto – koks yra I.Strazdauskaitės nužudymo motyvas?

– Kad neišduotų.

 

(LL komentaras – šioje istorijoje tikrai visko nepasako ir I.Strazdauskaitės sužadėtinis Gediminas Bieliauskas, kurio tėvas – aukštas pareigas užimantis teisėsaugininkas). Keista, kad ši Ievos paskutinė kelionė priminė kažkokią savižudžio misiją – jos automobilį „sužadėtinis“ sekė per palydovinį ryšį, palaikė su auka nuolatinį ryš, ir vos jai dingus, kreipėsi į policiją. Policijos generalinis komisaras Pernavas naktį pašoko iš miego ir organizavo paiešką, pakėlus visus policijos spec. dalinius (eiliniam piliečiui būtų pasakyta laukti dvi paras – gal pražuvėlis atsiras). Juk Ievos „Audi“ turėjo navigacinę paieškos sistemą „Sherlog“, kuri visą laiką rodė, kur yra automobilis – nejaugi policija negalėjo jo rasti, kol Bieliauskai kelias valandas trankėsi po visą Lietuvą? Galiausiai kas buvo tas krovinys, apie kurį iš karto užsiminė Pernavas, ir kam buvo skirta antroji žudikų iškasta duobė? Ar tik ne tam pačiam G.Bieliauskui, kurio vaidmuo, LL šaltinių duomenimis, tikrai nėra toks nekaltas, kokiu jis norėtų atrodyti. Aišku viena – policija tikrai kažką slepia. Kodėl? 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));