Į Vilniaus miesto inovacijų pramonės parką ateina pirmasis užsienio investuotojas


Į Vilniaus miesto inovacijų pramonės parką ateina pirmasis užsienio investuotojas

Suomijos ikiklinikinių tyrimų bendrovė „Experimentica“, rugpjūčio mėnesį Lietuvoje įsteigusi antrinę įmonę tokiu pat pavadinimu ir su 600 tūkst. eurų įstatiniu kapitalu, įsikurs Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke (VMIPP). Viena perspektyviausių Suomijos inovatyvių bendrovių 1100 m² ploto patalpose kurs savo laboratorijas ir biurus. Statybos, tikimasi, prasidės 2019 metų gegužę, o 2020 metų viduryje įmonė planuoja pradėti vykdyti veiklą parke.

„Noriu pasidžiaugti, kad Vilniaus miesto įkurtas VMIS sparčiai traukia investuotojus. Šio projekto vystymas atitinka ilgalaikę miesto viziją – aukštą vertę kuriančio miesto, kuriame itin patogu ir darnu gyventi.

Toliau dedame kryptingas pastangas, kad Vilniuje kurtųsi ir sparčiai vystytųsi aukštos vertės kūrimo grandinės, pradedant nuo kokybiško ugdymo iki karjeros viso gyvenimo laikotarpiu perspektyvos“, – kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.

Lietuvoje įkurtame pagrindiniame įmonės centre bus vykdomi moksliniai tyrimai su sausų akių, diabetinės retinopatijos patologijomis, tiriami padidėjusį kraujagyslių pralaidumą lemiantys veiksniai. Tyrimų su graužikais rezultatai bus panaudoti kuriant vaistus.

Lietuvos įmonei vadovauja Suomijos „Experimentica“ įkūrėjas ir vadovas, Suomijos Tamperės universiteto mokslininkas ir Johnso Hopkinso universiteto (JAV) vizituojantysis mokslininkas Giedrius Kalesnykas. Su klientais ir partneriais veiklą JAV, Vakarų Europoje ir Azijoje vykdantis mokslininkas pagrindiniam įmonės centrui pasirinko Lietuvą ir VMIPP dėl patogios lokacijos, susisiekimo tinklo bei VMIPP operatoriaus VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parko aktyvumo ir iniciatyvų pritraukti įmonę.

Įmonės centras Lietuvoje atneša iki 5 milijonų eurų investicijų ir sukurs apie 20 naujų darbo vietų. Mokslininko Giedriaus Kalesnyko teigimu, kvietimas prisijungti prie komandos pirmiausiai yra skiriamas Lietuvos mokslininkų bendruomenei.

Suomijos „Experimentica“ gavo paramą projektui „Ikiklinikinių modelių, skirtų pažangios terapijos vaistinių preparatų bandymams, sukūrimas ir validavimas“ pagal priemonę „Smart FDI“.

„Experimentica“ vertinama už išskirtinį mokslinį potencialą – jai vadovaujančių mokslininkų komanda yra sukaupusi didesnę nei 50 metų patirtį ir žinias. Įmonė Europoje turi tik vieną konkurentą – tai Prancūzijoje veikianti įmonė.

„Experimentica“ į Lietuvą atneša mokslines žinias ir tyrimus, kurie padės įvairioms kompanijoms vystyti vaistus. Įmonė VMIPP taip pat planuoja kurti klasterį, kurio veikla būtų orientuota į akių ar centrinės nervų sistemos ligų gydymui svarbių vaistų vystymą.

Po sutarties pasirašymo su VMIPP operatoriumi Lietuvoje prasidės pirmas „Experimentica“ plėtros etapas – šiuo metu vykdomos derybos su VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parku dėl galimybės po kelerių metų tęsti įmonės plėtrą statant naujus pastatus gretimame sklype.

„Mums, kaip operatoriui, tai labai reikšminga įmonė, atstovaujanti ne tik mokslo ir mokslinių tyrimų sritis, bet ir verslą. Džiaugiamės, kad atrandame būtent tokius klientus, kurie idealiai atitinka pačią pramonės parko idėją. Tokios ateinančios įmonės parodo VMIPP veiklos tęstinumą ir pakraipą, kad čia klasterizuojasi mokslo ir technologijų įmonės. „Experimentica“ atėjimas mums leidžia tikėtis, kad prisikviesime ir daugiau farmacijos, biotechnologijų srityje veikiančių įmonių“, – sako  VMIPP operatoriaus VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parko vadovas Gediminas Pauliukevičius.

2018 metų balandžio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos įsteigtas VMIPP sėkmingai pradėjo savo veiklą – rugpjūtį sudaryta sutartis su operatoriumi VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parku, o šis pasirašė valstybinės žemės nuomos sutartį su Nacionaline žemės tarnyba su ilgalaikės subnuomos galimybe. Atviru investuotojams tapusiame VMIPP šiuo metu įsikūrimo darbus jau vykdo lietuviško kapitalo inžinerinės pramonės įmonė „Poliprojektas“. Šis pirmasis oficialus VMIPP investuotojas ruošiasi vykdyti naujos kartos gaisro gesinimo sistemų inovacijų vystymo projektą, kurio metu prie jau esamų 30 darbo vietų papildomai bus sukurta dar 35.

Netolimoje ateityje Šiaurės miestelio technologijų parkas VMIPP planuoja pastatyti ir įrengti 2 000 kv. m verslo inkubatorių, skirtą jaunoms technologinėms gamybinėms įmonėms bei mokslininkams. Taip pat čia bus įkurti dviejų mokslo ir studijų institucijų filialai, kurių studentai, tyrėjai ir doktorantai turės galimybę realizuoti savo sumanymus bendradarbiaudami su jau pažengusiomis VMIPP įsikūrusiomis aukštųjų technologijų gamybinėmis įmonėmis. Bus siekiama užtikrinti VMIPP įmonių sinergiją – teritorijoje planuojama įkurti ne mažiau kaip 6 klasterius.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: DOVILĖ IBIANSKAITĖ, VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖ
Facebook komentarai
});}(jQuery));