Gyvename pagal džiunglių įstatymus

Gyvename pagal džiunglių įstatymus

Jie nerašyti, nes rašytų valdžios institucijos jau nesilaiko gerą dešimtmetį, kai TSKP nomenklatūra įsitvirtino visuose esminiuose demokratijai postuose. Nors nomenklatūra niekur nebuvo toli nuėjusi, bet piramidės  viršūnėje būnant V.Adamkui vietiniai LKPistai bandė nerodyti savo tikrosios paskirties šioje misijoje. Misijos gaires jie susidėliojo patys- užima visus kertinius postus ir įveda „savo demokratiją“,kurią  „kontroliuoja“ tik savi.Aišku,kaip ir kokioje Rusijoje nepatenkintų tuoj atsiranda,bet jie greitai gesinami esančių institucijų.

Pagrindinė, kuriai duota visos teisės nedirbti žmogui iš esmės,o laviruoti pagal valdžios nurodymus-policija.Jai patarėjai buvo tie patys ekskomisarai ,tačiau po reformos kai iš esmės pakito darbo profilis  -jis tarsi dubliuoja priešgaisrinės apsaugos funkcijas ir yra bergždžiai neveiksmingas.Visas smūgis tenka nukentėjusiems,o nusikaltėliai lieka nekalti,o kadangi daugiau nėra kam skus tis-teismais niekas nesinaudoja dėl gremėzdiško jų darbo.Taip žmogelis lieka beteisis neva teisinėje Valstybėje.

Nusileisti iki žmogaus lygio nenusileidžia jokia institucija -jie bendrauja tarpusavyje ir sprendžia patys ,kaip jie elgsis visose situacijose.Ir jei mato ,kad bet kuris besikreipiantis silpnas(be užnugario,advokato)niekada nepriims jam palankaus sprendimo –padėti  nukentėjusio situacijoje .Policija jau neatlieka prevencinio dabo aiškintis į priekį ir užkardyti situacijas visur,nes iš jų to nieks nereikalauja.O ekipažai aprūpinti naujais automobiliai(o neparuošti kadrai juose )zuja po visą šalį,degina kurą,teršia orą dažnai  betiksliai.Iš šimto pagalbos numeriu besikreipiančių devyniasdešimt nesulaukia jokio kokybiško darbo.

Vienas policininkas dviems šimtams piliečių-kokia prabanga,o tvarkos jokios.Kas nors pasakys tvarka yra kur nors keliuose?Ten iš viso jos net nebuvo bandyta įvesti.  Kelių priežiūrai įmerktos milžiniškos lėšos ,o pėsčiajam magistralėse nebelieka vietos ,nes suprojektuota toks chaosas, kad vairuotojai vos išsitelpa eismo juostose. Metalinės atitvaros iš abiejų pusių net nepatraukiamos iki šlaito krašto,o paliktos tiesiog buvusioje eismo dalyje,kur anksčiau galėjo saugiai judėti pestieji  .Kas priima tokius projektus,tokius darbus-turėtų visuomenė priimti….

Visų valdininkėlių darbą turėtų priimti reikli visuomenė.Ne kokie dirbtiniai valdžios dariniai ,o nepriklausomos visuomenės institucijos.

Pilietis nušalintas nuo valstybės valdymo-išskyrus dalyvauti rinkimuose.Yra visuomeniniai apskriti stalai,kur tik dažnai pasidalinami pinigai skirti visuomeninėms  organizacijoms,bendruomenėms.

O kas gauna – tas dažnai net pamiršta savo paskirtį,dirbti kitiems bendruomenės nariams.Net lyderiai būna nereiklūs valdžiai ir neatstovauja visuomenės.

O pagrindinis stygius  postkomunistinėje erdvėje yra sąžinė.Šio kriterijaus jau nieks neįvardija-net iš kandidatų  rinkimuose,aišku norėtusi kad išrinktas prezidentas tai laikytų svarbiu veiksniu džiunglių įstatymams keisti ,kad pagaliau  tarnai tarnautų,o šeimininkai jaustų komfortą savo šalyje.

Pamatysim.Ką išrinksim,ne tik įprezidentus,bet ir į savo atstovus „sojuze“.Ir Šįkart ne Maskvoje,bet ar tarnaus..Žmogui,Lietuvai, o ne tik  savo interesui.

J.Lukas

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));