Gylys: reikia papasakoti apie Landsbergio darbą KGB

Gylys: reikia papasakoti apie Landsbergio darbą KGB 

POLITIKA

 

Buvęs užsienio reikalų ministras kreipėsi į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovybę su prašymu „pasakyti tiesą” apie Vytauto Landsbergio darbą KGB

VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys paragino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovę Teresę Birutę Burauskaitę pripažinti, kad pirmasis faktinis Lietuvos Respublikos vadovas Vytautas Landsbergis dirbo KGB.

 

 

LGGRTC: ranka parašytas KGB agentų žurnalas turi būti vertinamas kritiškai

Apie tai Gylys parašė savo Facebook paskyroje, komentuodamas žinomo sovietų aktoriaus Donato Banionio paskelbimą KGB agentu.

 

„Na ką gi, ponia Burauskaite, negalintį apsiginti kardinolą Sladkevičių, jūs demaskavot. Vadinasi atėjo laikas pasakyti tiesą ir apie Dėdulę (Landsbergio slapivardė — Sputnik). Jeigu ėmėtės švarinti Lietuvą, švarinkit toliau”, — parašė Gylys.

 

Anksčiau Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras paskelbė, kad Banionis, miręs 2014 metais, neva dirbo KGB į turėjo slapivardį Bronius. Anot Centro, jis teikė KGB informaciją apie Amerikoje gyvenančius lietuvius.

 

Centro spaudos tarnyba pažymėjo, kad paviešintas archyvinių duomenų sąrašas ir kiti KGB dokumentai turi būti vertinami kritiškai, nes visas KGB agentų registracijos žurnalas parašytas ranka.

 

 

 

Read more: http://sputniknews.lt/politics/20180109/4808257/gylys-reikia-papasakoti-apie-landsbergio-darba-kgb.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));