Grafo Tiškevičiaus giminaitė skundžiasi, kad Palangos meras Vaitkus padalino jos žemę

Palanga

Palanga

Grafo Tiškevičiaus  giminaitė skundžiasi, kad Palangos meras Vaitkus padalino jos žemę

 

Aurimas Drižius

 

Palangos gyventoja Zita Jurevičienė skundžiasi, kad Palangos miesto valdžia sąmoningai slepia žemės nuosavybės dokumentus ir juos klastodama, dalinasi moters žemę.

Moteris skundžiasi, kad negali gauti pirminių žemės dokumentų. “Mano šeimai priklausė daug, apie 360 hektarų žemės iš grafo Tiškevičiaus palikimo“, – sakė ji. Mat Tadas Dainužis buvo grafo Tiškevičiaus dukros sūnus, o Zita Jurevičienė yra jo anūkė.

“Ta Tiškevičiūtė mirė ir paliko keturis vaikus, – pasakojo moteris, – kai sovietai norėjo juos vežti į Sibirą dėl tų turtų, tai visa šeima perrašė turtą vienam broliui Steponui. Tas buvo išvežtas į Sibirą ir ten mirė.  O mano vyro močiutė buvo ištekėjusi už to Tado Dainužio. Tačiau savivaldybė visus šiuos dokumentus slepia, ir man neduoda. Tuos dokumentus turi Palangos savivaldybė ir žemėtvarkos skyrius. Faktiškai tai yra meras Vaitkus. Anksčiau žemėtvarkos skyriui vadovavo tokia Jonikienė, tačiau ją atleido, man atrodo, už klastojimą.  O naujos vedėjos kaip ir nėra paskirta.  Tačiau iš tų dokumentų, kuriuos turiu, matosi, kad savivaldybė visą žemę perrašinėja svetimiems žmonėms. Kreipiausi 2010 m. ir pas prezidentę, tai man atrašė Bogušienė, padėkojo už informaciją. O toks Bogušis, nežinau ar Bugošienės giminaitis,  Šventojoje 2012 m. pardavinėjo žemę Šventojoje už 99 tūkst. Eurų.

 

Palanga

Z.Jurevičienė sako, kad  ji buvo gavusi iš savivaldybės dokumentą, kad jai priklauso 2 hektarai žemės Palangoje, tačiau po kiek laiko savivaldybė nusprendė jos žemės negražinti, bet paimti “visuomenės poreikiams”.  Neilgai trukus “visuomenės poreikiams” paimta žemė buvo padalinta ir gražinta tiems,  kam reikia, tačiau ne Z.Jurevičienei.  Paskui įvairūs spekuliantai pradėjo siūlyti pirkti jai žemę, kuri jai pačiai ir priklausė.

 

“Kai į Klaipėdą buvo atvažiavęs Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas, atvažiavau į susitikimą su juo, nuvežiau pluoštą dokumentų, pasakiau, kad esu Zita Jurevičienė, ir iki šiol negaunu pirminių valstybės archyvo dokumentų, – pasakojo moteris, – pasiskundžiau, kad man niekas neatkuria žemės, ir meluoja, rodo, kad man priklauso tik 2 hektarai žemės. Nors laisvos žemės Palangos mieste yra apie 7 hektarus, gal net ir daugiau. Net 10 hektarų negražintos žemės yra pajūrio juostoje.  Toje pakrantės zonoje Palangos meras Vaitkus pristatė vadinamųjų vasarnamių, ir daug žemės yra pagrobta ir pasidalinta”.

Moteris pasakojo, kad dar 2007 m. iš archyvinių dokumentų jį sužinojo, kad jai priklauso 2 hektarai žemės Parangės kaime.  “Ant to žemės sklypo Palangos savivaldybė uždėjo antspaudą, kad ją pasiima savo reikmėms, ir negali jos man gražinti, – pasakojo moteris, – tačiau po kiek laiko sužinojau, kad Stelmokas parduoda savo žemę ir namą. Tada aš iš kito numerio paskambinau ir pasakiau, kad noriu pirkti jo žemę. Tada Stelmoko brolis atvažiavo pas mane į namus, ir jo paklausiau, iš ko jis pirmo tą žemę. Sakė, kad iš Čepkausko. Pasakiau , kad meluoja, nes ta žemė buvo perleista  kitam žmogui. Paklausiau, kiek nori už tą namą. Jis atsakė, kad 250 tūkst.  Tada jo ir paklausiau, ar jūs žinote, kad man ta žemė priklauso? Parodžiau jam dokumentus, o jis man ir sako : ‘Eik pas Vaitkų ir Jonikienę, jeigu jie pasakys, kad tau tą žemę perrašyti, tai ir atiduosiu”. Nuėjau į Palangos savivaldybę, o jie tik pasityčiojo – sako, kad “duok mus į teismą”. Kaip aš galiu duoti juos į teismą, jeigu žinau, kad teisme mane apgaudinės, o nė vieno advokato Klaipėdoje negausiu. Visi advokatai, kurie pamato mano dokumentus, man atsako, kad “nenorim arba negalim imtis tos bylos”.  Nors buvau pas garsiausius Klaipėdos advokatus”.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));