Geros žinios planuojantiems rudens atostogas: kelionių organizatoriai skraidina į Kiprą, atnaujinamos kelionės į Kretą

Kreta2

Kreta2

Geros žinios planuojantiems rudens atostogas: kelionių organizatoriai skraidina į Kiprą, atnaujinamos kelionės į Kretą

Regis, išsiilgusieji kelionių gali drąsiau planuotis bent rudens atostogas. Lietuvos Vyriausybė patvirtintino naują, turizmui palankesnę, Covid-19 paveiktų šalių sąrašų sudarymo tvarką, pagal kurią nebereikės izoliuotis sugrįžus iš valstybių, kuriose sergamumas bus toks kaip Lietuvoje ar net viršys jį iki 10 proc. Pavyzdžiui, saviizoliacijos nebereikės sugrįžus iš poilsiautojų itin pamėgto Kipro. Tiesa, neseniai pats Kipras sugriežtino reikalavimus atvykstantiems iš Lietuvos – nuo šiol keliaujantieji į salą turės pasidaryti Covid-19 testus, mat šiuo metu lietuvių sergamumas didesnis nei kipriečių.

Ką privalu žinoti ketinantiems artimiausiu metu vykti į Kiprą ir kitą kelionių organizatorių pasiūlyti suspėtą kryptį – Graikijos Kretą – pasakoja Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Iš Kipro ir Graikijos vasara dar nesitraukia

„Nors ir su įvairiomis perturbacijomis, tačiau Kipras ir Graikija šiemet buvo vienos paklausiausių ir saugiausiomis laikomų vasaros atostogų krypčių. Pavyzdžiui, Kipre sergamumas, lyginant su kitomis šalimis, valdomas pakankamai efektyviai, – sakė I. Aukštuolytė.

– Visą šiltąjį metą su šiomis šalimis palaikytas itin glaudus ryšys, todėl pavyko pakankamai operatyviai dar rudeniui parengti keliones į Graikijos salą Kretą, taip pat toliau siūlysime atostogas Kipro kryptimi. Šiom dviem kryptim skraidinsime keliautojus visą spalį, iki pat mėnesio pabaigos.“

I.Aukštuolytė pastebėjo, jog organizuoti keliones esant tokiai situacijai turizme – nepaprastai sudėtinga: „Vis dėlto džiaugiamės suspėję pasiūlyti daugiau krypčių būtent vaikų mokyklinių atostogų periodui. Spalio mėnesį tiek Kipre, tiek ir Kretoje poilsiautojai su vaikais ras dar trauktis nė neketinančią vasarą, kai oro temperatūra laikosi apie 25 laipsnius šilumos, o jūroje maudytis – vis dar malonu.“

Keliautojus testas gąsdina mažiau nei saviizoliacija

Lietuvoje išaugus sergamumui Covid-19, Kipras Lietuvą, iki šiol buvusią A kategorijos paveiktų šalių sąraše, perkėlė į B kategorijos paveiktų šalių sąrašą. O tai reiškia, jog dabar prieš vykstant į salą užpildyti Cyprus Flight Pass anketos nebepakaks – reiks pasidaryti ir Covid-19 testą.

„Iš B šalių sąrašui priskiriamų valstybių atvykstančių asmenų prašoma pateikti ne anksčiau kaip 72 valandos (3 paros) iki skrydžio PGR metodu atlikto Covid-19 testo rezultatą, kuris turi būti neigiamas, tai yra turite būti sveiki. Išrašas turi būti anglų kalba. Pasidaryti šį testą keliautojas turi pats, savo iniciatyva,“ – sakė „Tez Tour“ atstovė. Ji pastebėjo, jog didžiuma testus darančių laboratorijų atsakymą pateikia jau kitą dieną – svarbu tik tinkamai susiplanuoti testo atlikimo ir skrydžio laiką, taip pat verta pasidomėti pačių laboratorijų darbo ir nedarbo dienomis.

Vykstant į Kiprą taip pat būtina užpildyti elektroninę Cyprus Fligt Pass anketą. Ši anketa, kurioje pateikiami duomenys apie pastaruoju metu lankytas šalis, adresas, kuriuo ketinama apsistoti Kipre ir, jei prireiktų susisiekti, kontaktinė informacija, pildoma taip pat iš anksto, iki kelionės likus ne daugiau kaip 24 valandoms. Atsakius į anketos klausimus, į elektroninį paštą atsiunčiamas patvirtinimas.

„Kad būtų išvengta eilių oro uostuose, atspausdintą patvirtinimą rekomenduojama turėti su savimi tiek registruojantis skrydžiui Lietuvoje, tiek ir atvykus į Kiprą, – sakė I. Aukštuolytė. – Ir nors prieš pat kelionę atlikti testą, pavyzdžiui, visa šeima – tikrai papildomas rūpestis, vis dėlto, keliaujančiųjų nuomone, tai yra žymiai geriau nei po atostogų dvi savaites izoliuotis. Juolab kad patiems mažiausiems keliautojams – vaikams iki 12-os metų, testų darytis nereikia. O sugrįžus iš Kipro ir toliau bus galima gyventi įprastus gyvenimus, vaikams – eiti į mokyklą ar darželį, tėvai galės tęsti darbus, studentai – mokslus.“

Skrendantiems į Graikiją būtina užpildyti anketą

O štai keliauti į Graikijos salą Kretą – dar paprasčiau. Nei privalomos saviizoliacijos sugrįžus, nei testo darytis nereikia, tik ne vėliau kaip 24 val. iki išvykimo į šalį privalu užpildyti elektroninę anketą – taip vadinamąją keleivio lokalizavimo formą (Passenger Locator Form – PLF). Būtina atkreipti dėmesį, jog ši anketa nebegali būti pildoma išvykimo dieną.

Neužpildžiusieji PLF anketos ir neturintys QR kodo nebus įleidžiami į skrydį arba oficialių Graikijos institucijų nustatyta tvarka gali būti skiriama 500 eurų dydžio bauda kiekvienam į Graikiją be QR kodo atvykstančiam asmeniui. Taip pat Kretos oro uoste atsitiktine tvarka pasirinktiems keleiviams gali būti atliekami Covid-19 testai.

„Kreta rudenį – itin patraukli kryptis, mat vasarą joje dažnam kaitros nemėgstančiam lietuviui – tiesiog per karšta. Tai viena gražiausių ir universaliausių Viduržemio jūros salų. Joje galima tiesiog mėgautis paplūdimio malonumais ar keliauti, yra aktyvių laisvalaikio pramogų, pavyzdžiui, nardymas, propaguojami žygiai dviračiais ar pėsčiomis, tad kryptis paklausi tarp visų amžiaus grupių bei pomėgių keliautojų,“ – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Beje, jei asmuo Covid-19 susirgo Graikijoje ar Kipre, šalys yra prisiėmusios visas gydymo išlaidas. Vis dėlto daugelis, kam šią vasarą ar rudenį teko atostogauti šiose šalyse, pabrėžia ypatingą Covid-19 prevenciją – salose visų būtinųjų atsargumo reikalavimų laikomasi itin sąžiningai ir griežtai, tad poilsiautojai jaučiasi saugūs.

Paskutinės minutės kelionės sugrįžo, bet dėl kitų priežasčių   

I.Aukštuolytė pastebi, jog Covid-19 keičia keliautojų įpročius: „Pavyzdžiui, nori nenori, ir vėl sugrįžta paskutinės minutės pasiūlymai, kuomet kelionės perkamos iki išvykimo likus kelioms dienoms ar savaitei. Mat nei kelionių organizatoriai, nei keliautojai praktiškai iki paskutinės minutės nežino, kaip bus organizuojamos ir ar vyks kelionės konkrečia kryptimi“. Vis dėlto ji džiaugėsi, jog žmonių noras keliauti, ilsėtis užsienio kurortuose yra didžiulis, tad poilsiautojai naudojasi kiekviena proga bent trumpam ištrūkti iš Lietuvos, pakeisti aplinką, klimatą.

„Labai tikimės, jog priimti pakeitimai dėl atšauktos saviizoliacijos iš daugiau šalių leis mums dirbti stabiliau, o žmonėms – atsipūsti bent rudenį. Tiesa, tam būtina, kad ir patys keliautojai būtų sąmoningi ir elgtųsi atsakingai, paisytų visų būtinųjų saugumo reikalavimų, laikytųsi atstumų bei nuolat plautųsi rankas“, – sakė kelionių organizatoriaus atstovė.

Tiesa, I. Aukštuolytė pastebėjo, jog nors naujieji Vyriausybės sprendimai ir teigiami, turizmo sektoriui didesnio poveikio jie neturės, mat yra pavėluoti – vasaros sezonas jau eina į pabaigą ir pietinėse šalyse. „Žiemą šiltų krypčių nėra daug. Tai Egiptas, Tenerifė ir kitos Kanarų salos, o kad galėtume į jas skraidinti, reikia atsakingųjų institucijų sprendimų dėl sergamumo vertinimo trečiosiose šalyse, taip pat išimčių, leidžiančių sergamumą skaičiuoti atskiruose regionuose.“

Facebook komentarai
});}(jQuery));