Generalinė prokuratūra suklastojo net Neringos Venckienės ekstradicijos dokumentus

Cikaga1

Cikaga1

Generalinė prokuratūra  suklastojo net Neringos Venckienės ekstradicijos dokumentus

 

Aurimas Drižius

 

Cikaga1

Redakcija gavo Neringos Venckienės ekstradicijos dokumentus, kurie yra šiuo metu  Čikagos teisme nagrinėjamojoje jos išdavimo Lietuvai byloje.

Paaiškėjo, kad net savo kaltininime Neringai Venckienei , išsiųstame JAV prokuratūrai,  Lietuvos generalinė prokuratūra prirašė nebūtų dalykų, tai yra fantazijų, kuriomis N.Venckienė niekada nebuvo kaltinama.

Pvz., ekstradicijos bylą nagrinėjantis teisėjas M. DAVID WEISMAN perrašo generalinės prokuratūros kaltinimus N.Venckienei : „2004 m. vasarį Drąsius Kedys ir jo buvusi draugė Laimute Stankunaite susilaukė dukters Deimantės Kedytės. Pora netrukus baigė savo santykius ir prasidėjo kova dėl vaiko globos. 2008 m. lapkritį Kedys apkaltino Stankunaite, kad ji leido politikui Andriui Ūsui seksualiai prievartauti Kedyte. 2009 m. vasarą Kedys taip pat apkaltino „Kauno regioninio teismo prezidentą“ Vaidą Milinį ir Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių tuo, kad jie seksualiai prievartavo jo dukterį, ir pareikalavo, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas (angliškai tai skamba taip : „In February 2004, Veneckiene’s brother, Drasius Kedys („Kedys“) and his former girlfriend, Laimute Stankunaite („Stankunaite“), had an out-of-wedlock daughter named Deimante Kedyte („Kedyte“). The couple ended their relationship and a custody battle ensued. In November 2008, Kedys accused Stankunaite of allowing politician Andrius Usas („IJsas“) to sexually molest Kedyte. During the summer of 2009, Kedys also accused President of the Kaunas Regional Court Vaidas Milinis („Milinis“) and Kaunas District Court Judge Jonas Furmanavicius („Furmanavicius“) of having committed unlawful sexual acts against his daughter and demanded that a pre-trial criminal investigation be initiated by Lithuanian law enforcement authorities“.

 

Tai visiška nesąmonė, nes D.Kedys niekur neminėjo Vaido Milinio kaip seksualinio prievartautojo, ir apie šio žmogaus egzistavimą niekas Garliavoje nežinojo iki tol, kol Vaidas Milinis buvo rastas nužudytas. 

Tuo labiau, kad joks Vaidas Milinis niekada nebuvo Kauno apylinkės teismo pirmininku ar prezidentu, kaip teigiama GP išsiųstuose dokumentuose Čikagos teismui. Akivaizdu, kad tai klastotė, ir vargu bau, ar bus galima tai nurašyti ant to, kad tai „vertimo klaida“.

 

Redakcija taip pat turi ir Neringos Venskienės prašymą Čikagos teismui, kuriame ji nurodo kad visa „Lietuvos politinė ir teisinė sistema yra korumpuota“

 

Savo skunde Neringa Venckienė rašo :  “ 2018 m. sausio 18 d. vyriausybė gavo arešto orderį mane suimti – jis rėmėsi Lietuvos vyriausybės prašymu dėl Venckienės ekstradicijos į Lietuvą. Prašymas remiasi tais įvykiais, kurie įvyko prieš penkerius metus ir daugiau, kai Venckienė, būdama apygardos teismo teisėja, pasipriešino Lietuvos politinei ir teisinei sistemai ir padarė tai, kas Jungtinėse valstijoje būtų įvardijama kaip Konstitucinė pataisa, kuri leidžia kritikuoti valstybės pareigūnus dėl to, kad jie valdo korumpuotą teisinę sistemą ir dengia seksualinius nusikaltimus prieš jos dukterėčią.

Venckienė, kuriai buvo suteikta jos dukterėčios globa, instinktyviai gynė rėkiančią mergaitę nuo valdžios pareigūnų per incidentą, kuris tapo gėda visai Lietuvai.

 Venckienė pabėgo į JAV, ir nesislėpdama penkerius metus gyveno Čikagoje, kur ji šiuo metu turi nuosavą namą ir valdo gėlių parduotuvę.

Ji pasirengusi atiduoti savo pasą ir įkeisti užstatui savo namą – tą patį pasiryžę padaryti ir jos draugai.

 Lietuvos valstybė kaltina Venckienę visa eile nusikalstamų veiklų, kurie nėra laikomi nusikaltimais JAV, arba jie nėra įrodomi ir bus paneigti, kai įvyks ekstradicijos svarstymai.

 Arešto nurodymas kalba apie apskirtai “nusikalstamą elgesį” arba apie “nusižengimus”, tai yra toks veiksmas, dėl kurio asmuo negali būti perduotas ir jam taikoma ekstradicijos sutartis (Žiūrėti sutartį – “nusikaltimas turi būti toks, koks yra baudžiamas pagal JAV įstatymus vienerių metų ir daugiau kalėjimo bausme”).

Venckienės kaltinamajame akte parašyta, kad ji šmeižė ir įžeidinėjo Lietuvos valdžios pareigūnus, tačiau tai net nelaikoma nusikaltimu JAV. Akivaizdu, kad visas šis kaltinimas yra politiškai motyvuotas, o tai prieštarauja sutarčiai dėl ekstradicijos, kurioje sakoma, kad dėl politinių nusikaltimų ši sutartis nėra taikoma.

 

2015 m. rugsėjį Lietuvos vyriausybė išdavė Venckienės arešto orderį, o 2017 m. rugpjūtį Lietuvos ambasada pareikalavo, kad Venckienė būtų išduota.

Kol įvyks posėdis dėl ekstradicijos, Venskienė prašo teismo paleisti ją už užstatą dėl šių išskirtinių aplinkybių. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad Venskienė paprašė politinio prieglobsčio JAV ir šis klausimas bus svarstomas tik 2019 . liepos mėn.

 

 

 

Pridedama minėto Čikagos teismo dokumento kopija:

 

USA4 page 001

USA4 page 002

 

USA4 page 003

 

USA4 page 004

 

USA4 page 005

 

USA4 page 006

 

 

Plačiau apie tai – naujame LL numeryje. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));