Generalinė prokuratūra atsisakė vykdyti JT Žmogaus teisių komiteto sprendimą dėl Adamkaus vardo CŽV kalėjimo

c-CED-on-secret-prison-2018-09-15-deadline-page-001

c-CED-on-secret-prison-2018-09-15-deadline-page-001

 

 

Generalinė prokuratūra atsisakė vykdyti JT Žmogaus teisių komiteto sprendimą dėl Adamkaus vardo CŽV kalėjimo

Aurimas Drižius

 

Jungtinių tautų Žmogaus teisių komitetas dar liepos mėn. buvo įpareigojęs Lietuvos vyriasuybę iki rugsėjo 15 d. (t.y. šio šeštadienio) pateikti kaltinimus Valdui Adamkui ir Arvydui Pociui už tai, kad jie organizavo ir vadovavo slaptam CŽV kalėjimui Lietuvoje, ir šiame objekte buvo neteisėtai kalinama ir kankinama 30 užsienio šalių piliečių.

Tačiau atrodo, kad Generalinė prokuratūra (GP) net nežino arba apsimeta, kad nežino  apie tokį JT komiteto sprendimą.

 

“Aš manau, kad Lietuvos generalinis prokuroras net negavo šio JT komiteto sprendimo, – LL sakė visą šią košę užviręs advokatas Stanislovas Tomas, – aš manau, kad Lietuvos URM neturi pakankamai protingų žmonių, kad jie galėtų perduoti šį dokumentą URM.  Garantuoju, kad jis net nepateko į generalinę prokuratūrą, todėl ji nieko ir neatsakys. Tokia mano prognozė”.

 

 

 

Aurimas Drizius

Priedai09:37 (prieš 5 valandas)

sveiki, norėčiau paklausti, kada bus įgyvendinti Jungtinių tautų žmogaus teisių komiteto sprendimai iki rugsėjo 15 d. pareiškti kaltinimus valdui Adamkui ir kit

 

Stundienė Rita

10:19 (prieš 4 valandas)

Laba diena, Jūsų minimame ikiteisminiame tyrime įtarimai niekam nepareikšti. Pagarbiai Rita Stundienė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijo

 

Aurimas Drizius

10:33 (prieš 4 valandas)

ar jūs suprantate, ko aš jūsų klausiu – ar GP ketina iki šeštadienio pareikšti įtarimus Valdui Adamkui ir kitiems įtariamiems CŽV kalėjimo statytojams, kaip nur

 

Aurimas Drizius

11:26 (prieš 3 valandas)

Originalus JTO tekstas apie 2018-09-15: 22(A) Komitetas ragina Valstybę šalį užbaigti tyrimą dėl įtarimų apie jos įsitraukimą į perdavimą ir į slaptąją sulaikym

 

Stundienė Rita

14:04 (prieš 1 valandą)

skirta aš

 

 

 

pranešame, kad minėtas ikiteisminis tyrimas vyksta ir atliekami suplanuoti procesiniai veiksmai. Jie viešai nekomentuojami, siekiant nepakenkti tyrimui.

 

 

 

 

Pagarbiai

 

. Rita Stundienė 

 

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros 

Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė 

 

Rinktinės g. 5A, 01515 Vilnius

Tel. (8 5) 2 500 901

Vid. tel. 80 901

Mob. 8 618 13 739

El. paštas Rita.Stundiene@prokuraturos.lt

www.prokuraturos.lt

Minėtas JT komiteto sprendimas:

 

http://urm.lt/uploads/default/documents/ZTK%20pastabos_TPPTP_IV%20pranesimui%20LT20180905.pdf

 

c CED on secret prison 2018 09 15 deadline page 001

 

c CED on secret prison 2018 09 15 deadline page 002

 

c CED on secret prison 2018 09 15 deadline page 003

 

c CED on secret prison 2018 09 15 deadline page 004

 

c CED on secret prison 2018 09 15 deadline page 005

Kadangi generalinė prokuratūra marinuoja ir slepia šią bylą jau beveik 10 metų, tai akivaizdu, kad Lietuva nevykdys ir šios nutarties.

Taip ji atriš rankas advokatui Stanislovui Tomui, kuris prognozavo, kad taip ir bus, ir tada jis kreipsis į JT, kad minėtus nusikaltimus tirtų ne Lietuvos prokuratūra, o tarptautinis Hagos tribunolas, kurio staiga labai išsigando JAV vyriausybė. Prieš kelias dienas prezidento Trampo patarėjas pareiškė, kad JAV persekios tuos teisėjus, kurie išdrįs traukti atsakomybėn JAV piliečius.

 

Liepos viduryje vykusiame Jungtinių  tautų Žmogaus teisių komiteto  posėdžiuose Ženevoje dalyvavęs advokatas Stanislovas Tomas neslėpė savo pasibjaurėjimo Lietuvos delegacijos šiuose posėdžiuose elgesiu.

Minėtas JT komitetas įpareigojo Lietuvos Respubliką iki šių metų rugsėjo 15 d. pareikšti kaltinimus buvusiam prezidentui Valdui Adamkui ir buvusiam VSd šefui Arvydui Pociui dėl to, kad jie organizavo Lietuvoje slapto CŽV kalėjimo atsiradimą, ir dėl to, kad šiame kalėjime be teismo sprendimo buvo laikomi ir kankinami žmonės.

 

http://laisvaslaikrastis.lt/images/AdamkusLands.png

S.Tomas šiame komitete atstovavo savo klientus iš Lietuvos, kurie skundėsi dėl nuolatinių žmogaus teisių pažeidinėjimo Lietuvoje.  S.Tomas įsikūręs Monake, ir ten registravęs savo veiklą, nes jis puikiai supranta, kad Lietuvoje licencijuotas ir veikiantis teisininkas niekada nesiims veiksmų prieš Lietuvą valdančią chuntą, nes tokiu atveju iš jo būtų atimta licencija ir jo veiklos galimybės.  

„Aš esu registruotas kaip advokatas daugelyje valstybių, ir Lietuvoje veikti man visai nerūpi, aš norėjau kuo greičiau išvažiuoti iš Lietuvos, nes sulaukiau represijų po to, kai vienas mano klientas Rolandas Paksas laimėjo bylą prieš Lietuvą Strasbūro teisme, – pasakojo S.Tomas portalui „ekspertai.eu“, – būtent todėl joks Lietuvos advokatas niekada neatstovaus žmonėms prieš Lietuvos valstybę, nes tada rizikuoja prarasti viską. Būtent tas pats vyksta ir su Žmogaus teisių gynimo organizacijomis – jos niekada nevažiuos į JT sesijas, būtent todėl aš ir įregistravau Monake mano atstovaujamą žmogaus teisių organizaciją – Lietuva jai nieko negali padaryti. Žinoma, visa tai kainuoja, nes pigiausias viešbutis Ženevoje kainuoja 200 eurų parai“.

S.Tomas nebando kelti CŽV darbuotojų atsakomybės dėl to, kad jie organizavo slaptą kalėjimą Lietuvoje.

 „CŽV darbuotojai, priešingai nei VSD, yra protingi žmonės, todėl jie viską padarė taip, kad įrodyti jų kaltę teisme yra neįmanoma, – sakė S.Tomas, – CŽV agentai atidavė tuos sulaikytus žmones į kalėjimą Lietuvoje, ir už vieno kalinio laikymą šiame kalėjime mokėjo VSD po 1500 dolerių per dieną. Todėl CŽV gali bet kada pasakyti – už tokią sumą mes manėme, kad tie žmonės bus laikoma penkių žvaigždučių viešbutyje.  Todėl Lietuvos pozicija, kurią išreiškia Lietuvos atstovė JT Bubnytė – kad neva tą kalėjimą valdė CŽV, o ne Lietuva, todėl čia ir nėra Lietuvos kaltės, yra labai kvaila. Beje, ta Bubnytė net drįsta pasakyti, kad JT sprendimai nėra privalomi Lietuvai – todėl aš iškėliau klausimą, ar ji gali dirbti šiose pareigose? Šioje vietoje aš prisiminiau vieną istoriją, kai tik pradėjau savo advokato karjerą. Atstovavau vienai merginai, kurią išprievartavo trys vyrai. Du laikė, o vienas prievartavo. Lietuvos teismas juos visus tris nuteisė vienodai, ir labai teisingai padarė. Slapto kalėjimo atveju galioja ta pati atsakomybė – visi, kurie prisidėjo, turi už tai atsakyti vienodai. Ir aš net neturiu įrodymų, kad tai CŽV kalėjimas – tai buvo violetinis Lietuvos kalėjimas, jame dirbo lietuviai, kurie kankino arabus, išdūrė vienam iš jų akį, ir buvę Lietuvos vadovai – V.Adamkus ir VSD šefas Pocius – sės už šį nusikaltimą į kalėjimą. A.Pocius tikrai sės į kalėjimą, o V.Adamkus, deja, nesulauks teisingumo ir numirs per artimiausius kelis mėnesius, nors aš ir meldžiausi, kad jis sulauks teisingumo“.

 http://laisvaslaikrastis.lt/images/galvonas-memoriam/upload/Stanislovas-tomas.jpg

S.Tomą džiugina Lietuvos vyriausybės pasimetimas, ką daryti dėl slapto CŽV kalėjimo – Seimas šurmuliuoja, ir neva tariasi dėl to, ką daryti, ir ar skųsti Strasbūro teismo sprendimą dėl CŽV kalėjimo. 

„Man labai smagu, kad Lietuvos valstybei šioje byloje atstovauja idiotai, nes jeigu jie būtų protingesni, tai ir priešintųsi protingiau, – sakė S.Tomas, – nes kai Lietuvos vyriausybė neigia, kad toks kalėjimas buvo, ir kai Lietuvos generalinė prokuratūra atsiunčia į JT posėdį atstovę, kuri sako, kad „nėra objektyvių duomenų, kad buvo įvykdytas nusikaltimas“, tai man yra labai gerai. Nes mano tikslas yra atimti CŽV kalėjimo bylą iš Lietuvos prokuratūros ir perduoti šią bylą nagrinėti Tarptautiniam baudžiamajam teismui Hagoje.  Šio teismo prokurorė jau pasisakė ir kreipėsi į trečią šio teismo kolegiją Hagoje, ir paprašė šio teismo leidimo atimti šią bylą iš Lietuvos Respublikos, ir perduoti ją Hagos tribunolui. Kas bus toliau – liepos 26 d. bus JT Žmogaus teisių komiteto sprendimas, kurį aš persiųsiu prokurorei Hagoje. Po to, kai ateis terminas rugsėjo 15 d. paskelbti kaltinimus V.Adamkui, aš dar kartą kreipsiuos į Hagos teismą, ir pranešiu, kad idiotai iš Lietuvos generalinės prokuratūros iki šiol nieko nepadarė ir neįvykdė JT sprendimo,. Toks Lietuvos pusės elgesys tik sustiprins mano pozicijas, nes Hagos prokurorė šiuo metu bando įtikinti ikiteisminio tyrimo kolegiją, kad Lietuvos pusė nieko nedaro ir nesusitvarko su šia byla“. 

S.Tomo pareiškimas dėl kaltinimų V.Adamkui buvo paskelbtas ir Rusijos spaudoje, ir rusų žurnalistai pakalbino vieną Rusijos politologą Aleksandrą Astachovą, kuris pakomentavo, kad šis tyrimas nepavyks, nes CŽV dominuoja tas senas elitas, kuris atėjo su prezidentu Bušu, ir jie dar sakė, kad amerikiečiai kalti. 

„Dėl to aš labai abejoju, nes amerikiečiai yra labai protinga tauta, ir CŽV viską padarė taip, kad jų kaltės niekas negalėtų įrodyti. Ir amerikiečiai nėra tokie durni, kad išmušinėtų akis, ir kankintų žmones, – sakė S.Tomas, – tokias žiaurias egzekucijas galėjo daryti tik lietuviai. Kitas dalykas, kad mums nėra reikalinga CŽV atsakomybė, ir reikia, kad šią bylą imtų tirti Hagos prokuratūra“. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));