G.Nausėda atleido teisėją, kuri pranešė apie korupciją teismų sistemoje, G.Kryževičiui ir jo sugulovei S.Rudėnaitei pretenzijų neturi

troika

troika

G.Nausėda atleido teisėją, kuri pranešė apie korupciją teismų sistemoje, G.Kryževičiui ir jo sugulovei S.Rudėnaitei pretenzijų neturi

troika

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė dekretą, kuriuo iš pareigų atleido Klaipėdos apylinkės teismo teisėją Rasą Augustę (nuotr. viduryje)

G.Nausėda nurodė, kad ji savo poelgiu pažeminus teisėjos vardą. Tai padaryti šalies vadovui patarė Teisėjų taryba, kuriai pirmininkauja Lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė, kurią šio teismo pirmininke padarė buvos LAT pirmininkas G.Kryževičius.

S.Rudėnaitė ir jai pavaldi teisėjų taryba praėjusį penktadienį posėdyje svarstė R.Augustės elgesį ir nutarė, kad jos poelgiai pažemino teisėjos vardą. Kaip žinia, buvusi aukščiausiojo teismo teisėja Januškienė viešai pavadino buvusį šio teismo teisėją Kryževičių „mafijos tėvu”, kuris „sugebėjo saviškę prakišti į pirmininkus”. Tačiau Nausėdai nei Rudėnaitei, nei Kryževičiui neturi jokių pretenzijų.

 

„Ji savo nuomonę, savo manymą iškelia aukščiau visų teisėjų savivaldos institucijų, save pastato tiek prieš etikos kodekso reikalavimus, tiek, netgi, prieš įstatymo reikalavimus. Šiandien mes neišgirdome nei vieno žodžio, kad teisėja būtų pripažinusi nors kiek arba bandžiusi vertinti savo elgesį kritiškai“, – tądien sakė Tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Teisėjų garbės teismas pernai liepą priėmė sprendimą, kuriuo prezidentui pasiūlė atleisti R.Augustę iš pareigų dėl to, kad ši pažeidė ne vieną Teisėjų etikos kodekso reikalavimą ir taip pažemino teisėjo vardą, pakenkė teismo autoritetui.

Garbės teismas tuomet konstatavo, kad R.Augustė pažeidė Teisėjų etikos kodekse įtvirtintus pareigingumo, teisingumo ir nešališkumo, pavyzdingumo, padorumo bei solidarumo principus.

Nustatyta, kad ji nevykdė pareigos teismo pirmininkui pranešti apie teismo procesus, kuriuose ji pati buvo proceso šalis. Teisėja taip pat darė procesinių pažeidimų: netinkamai sprendė jai pareikšto nušalinimo klausimą. Vėliau R.Augustė kišosi į kito teisėjo teisingumo vykdymo veiklą, taip pažeisdama konstitucinį teisėjo nepriklausomumo principą.

Tokia oficiali versija, na , o tiesa yra visai kita :

Kaip jau skelbta anksčiau, teisėja R.Augustė buvo prezidento Nausėdos jau nušalinta nuo pareigų, kai ji Klaipėdos apylinkės teismo pirmininkui pateikė tarnybinį pranešimą, kuriame išdėstė kitos teisėjos priimtos nutarties vertinimą, bei, padariusi asmenines išvadas apie jos neteisėtumą, prašė spręsti teisėjos drausminės atsakomybės klausimą.

Tačiau teismo pirmininkas nesprendė šio skundo, o priešingai – parašė „tarnybinį“ pranešimą apie tai teisėjų tarybai.

Pastaroji minėtą teisėją Augustę, pranešusią apie korupciją teisme, tiesiog nukryžiavo.

Paaiškėjo, kad šios istorijos priežastis – vadinamojo „šiukšlių mafija“, kuri teisėjų pagalba plešia mokesčius iš namų, kuriuose niekas negyvena.

Taip buvo ir teisėjai Augustei – UAB „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras“ priskaičiavo tariamą skolą iš R.Augustės, nors ji tuo metu net negyveno tame mieste. Administracinis teismas priėmė jai palankų sprendimą, tačiau tada minėta UAB įtekė  pareiškimą dėl jos nušalinimo kitoje byloje, kurio pagrindas – su ja asmeniškai susijusi administracinė byla. Atliekų tvarkytojai buvo pateikę jai ieškinį dėl rinkliavos skolos.

 

 

R.Augustė teigė, kad skolos negalėjo būti, nes ji tuo metu gyveno ir dirbo kitame mieste. Administracinis teismas buvo priėmęs jai palankų sprendimą, bet bylinėjimasis ilgai užtruko ir tai tapo kabliuku.

R.Augustė nusišalino nuo bylos nagrinėjimo, tačiau kitu pagrindu – dėl jai esą daromo spaudimo.

R.Augustė nusišalino nuo bylos nagrinėjimo, tačiau kitu pagrindu – dėl jai esą daromo spaudimo. Ji iškėlė ir galimus korupcinius vieno iš teismo vadovų ryšius, o šis, tai įvertinęs kaip šmeižtą, suraitė tarnybinį pranešimą prieš ją. R.Augustė 2019 metų birželio 25 dieną teismo pirmininkui pateikė tarnybinį pranešimą. Ji vertino kitos teisėjos, kuri po jos nagrinėjo atliekų tvarkymo įmonės bylą, nutartį. R.Augustė turėjo įtarimų, kad jos kolegė priimdama nutartį galėjo būti paveikta vieno iš teismo vadovų – to paties, kuris esą spaudė ir ją. Teismo pirmininkas S.Bliudsukis priėmė įsakymą neskirti R.Augustei daugiau bylų, susijusių su atliekų tvarkytojais, ir paprašė pateikti tarnybinį paaiškinimą. Jame teisėja vėl akcentavo jai darytą spaudimą. Teisėjų garbės teismas R.Augustės veiksmus įvertino nepalankiai – esą ji pažeidė nešališkumo, pavyzdingumo ir solidarumo principus, pakenkė teismo autoritetui. Esą ji netinkamai sprendė jai pareikšto nušalinimo klausimą, kišosi į kito teisėjo veiklą

Tuo metu, kai vadinamoji teisėjų taryba mėsinėja savo kolegę už principingą poziciją, ji net nepirstelėjo apie tai, kas darėsi aukščiausiame teisme – apie tai paskelbė buvusi šio teismo teisėja Januškienė:

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));