Frontas užverstas lavonais, mokymai trumpi, šaudmenų nėra

front

front

Naujienos apie Ukrainą – pelkėti grioviai, trumpi mokymai, trūksta šovinių
Realių pranešimų iš Ukrainos fronto linijos pasitaiko retai. Vakar britų „Express” tiesioginiame reportaže iš Bachmuto / Artemovsko buvo šis (@7:30, taip pat čia). Įdomu, kaip tai pavyko apeiti cenzūrą:

https://apdirect.in/ukraine-live-inside-bakhmut-frontline-littered-with-corpses-and-colossal-losses-327936.html

Bachmuto fronto linijos viduje, „nusėtos lavonais” ir „milžiniškais” nuostoliais
Ukrainiečių bataliono „Svoboda” vadas Petro Kuzyk, kurio dalinys yra vienas iš laikančiųjų Bachmutą, sakė, kad jo kariai nuo Rusijos atakų saugosi grioviuose, pilnuose lavonų, kovoja itin šaltomis sąlygomis ir vandenyje iki kelių.

https://twitter.com/MoonofA/status/1598696729724977153

„Atsiprašau, kad dabar kalbu lėtai, nes man labai šalta – nuo to svaigsta galva. Dabar jau išėjau iš pirmos eilės (nuo tada, kai buvau pašauktas). Šildausi automobilyje, beveik užmiegu, nes visą šį laiką nemiegojau. Vakar jie apkaltino, visai rimtai. Jie pajuto silpną vietą mūsų gynyboje, nes (neįvardysiu dalinių numerių, kad nesugadinčiau jiems garbės) yra dalinių, kurie mažiau motyvuoti nei mūsų. Ir vakar jie truputį susilpnino mūsų gynybą vietovėje prie pat Bachmuto. Kai kurie daliniai neatlaikė šio artilerijos puolimo ir pasitraukė.

„Toks yra mūsų principas: mes, batalionas „Svoboda”, nesitraukiame. Ir dėl to atsidūrėme pusiau apsuptyje, todėl turėjome daug darbo. Be to, tai pelkė, pilna purvo. Labai sunku evakuoti sužeistuosius ar pristatyti amuniciją. Tranšėjos nuolat nyksta, o šioje pelkėje jas reikia nuolat atstatyti”.

Jis pridūrė: „Šiandien pirma diena be lietaus, bet tada ir vakar, kai lijo, visas vanduo tekėjo į tranšėjas. O apšaudymas buvo toks, kad iš tranšėjos buvo neįmanoma išlipti, todėl vaikinai dieną ar dvi buvo nuolat šlapi. Be to, tokia temperatūra. Daugelis sumušti, daugelis serga plaučių uždegimu. Bet mes laikomės savo pozicijų ir ginamės. Matau jaunus vaikinus, stovinčius sukandę dantis. Labai norėčiau, kad kas nors parašytų apie jų pasiekimus, nes šalyje mažai kas apie tai žino.”

Tai, kas išdėstyta, skamba kaip reportažas iš Verdeno.

Daugiau iš šio „Express Live” reportažo (@8:31):

Bidenas svarsto galimybę išplėsti JAV karinius mokymus Ukrainos pajėgoms
JAV administracija svarsto galimybę išplėsti Ukrainai teikiamų JAV karinių mokymų programą, įskaitant net 2 500 Ukrainos karių per mėnesį apmokymą JAV bazėje Vokietijoje.

Pasak CNN kalbintų JAV pareigūnų, „pagal naująją programą JAV pradėtų mokyti daug didesnes Ukrainos karių grupes sudėtingesnės mūšio taktikos, įskaitant tai, kaip koordinuoti pėstininkų manevrus su artilerijos parama – „daug intensyvesnių ir išsamesnių” mokymų, nei Ukraina gauna Lenkijoje ar Jungtinėje Karalystėje, teigia vienas su pasiūlymu supažindintas šaltinis”.

Pasiūlymas vis dar peržiūrimas.

Ši programa atrodo keistai. Jei ji trunka tik vieną mėnesį, nėra jokių galimybių, kad kariai išmoktų koordinuotų manevrų. Jų išmokstama žinant ir išbandant visų dalyvaujančių elementų – pėstininkų, tankų, artilerijos, aprūpinimo ir t. t. – doktrinas. Tai seržantų ar karininkų kursai, kurie trunka mažiausiai 6 mėnesius, o dažniausiai ilgiau.

Taip pat abejotinas yra 2500 dalyvių skaičius. Ukrainos kariuomenė šiuo metu kasdien netenka apie 400 žmonių. Mokymai neatlaikys šių nuostolių.

Prieš savaitę aprašiau, kad Ukraina dirba tuščioje vietoje:

Be HIMARS Ukrainos fronto artilerija tapo mažesnė, o jos pasiekiamumas mažesnis nei kitoje pusėje naudojamų sistemų. Dėl to ją bus lengviau atremti. Ukrainai taip pat labai trūksta šaudmenų tiems keliems ginklams, kurie dar yra. Ji jau seniai pralaimėjo artilerijos karą.

Karas Ukrainoje vyksta pramoniniu lygmeniu. Tačiau „Vakarai” ir jų įgaliotasis Ukrainos atstovas nėra pasirengę pramoniniam karui.

Tai patvirtina ir kitas „Express” straipsnis (@1:40)

Ukraina ir NATO sąjungininkai susiduria su „didele problema”, vykstant intensyviai kovai su Rusijos pajėgomis
Į atsargą išėjęs JAV generolas įvardijo „pagrindinę problemą” NATO, nes Vakarai siekia patenkinti šovinių poreikius, nes kovos Ukrainoje toliau eikvoja Vakarų šalių atsargas.

Pasak į atsargą išėjusio JAV oro pajėgų pulkininko Cedrico Leightono, Ukraina šovinius ir šaudmenis degina greičiau, nei Vakarai gali išlaikyti.

Buvęs vadas mano, kad NATO neturi pramoninės bazės, kuri galėtų pakeisti išsekusias atsargas, o Ukraina ir toliau reikalauja šaudmenų, kuriuos galėtų naudoti prieš Rusijos pajėgas.

C. Leightonas sakė CNN: „Visų šių šalių, NATO šalių Europoje ir JAV, gynybos pramonės bazė tikrai nėra pritaikyta tokiam karui.

„Būtent dėl šio fakto Vakarams labai sunku aprūpinti Ukrainą, Ukraina labai sparčiai naudoja ginklus, taip pat ir šaudmenis.

„Kitas dalykas, su kuriuo susiduriame, yra tai, kad įvairių artilerijos pabūklų vamzdžiai perkaito dėl per didelio naudojimo.

„Taigi tai yra pagrindinė problema ukrainiečiams ir Vakarams, ypač jei Vakarai nori toliau padėti ukrainiečiams sustabdyti rusus.”

Facebook komentarai
});}(jQuery));