Evaldas Pašilis apie Garliavos šturmo vaizdo įrašą : “Venckienė manipuliuoja emocijomis”

Evaldas Pašilis apie Garliavos šturmo vaizdo įrašą : “Venckienė manipuliuoja emocijomis”

1111111111 Rating 4.83 (3 Votes)

 

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, birželio 2 d. Seime atsakydamas į Seimo narių klausimus, pareiškė, kad neseniai Neringos Venckienės paviešintas 2012 m. Garliavos šturmo vaizdo įrašas, kuriame nufilmuota, kaip policininkai brutaliai žaloja teisėją, o motinėlė suka rankas nenorinčiai su ja eiti mergaitei, nėra “nieko naujo” ir matyt, kad „nieko blogo“.

 

“Prašomas mano vertinimas dėl gegužės 17 d. išplatintos vaizdo medžiagos, susijusios su įvykiais teisiamosios Neringos Venckienės namuose 2012 m. gegužės 17 d., – sakė E.Pašilis, – iš esmės tai dar vienas pavyzdys, kai suinteresuoti asmenys kuria sau palankią visuomenės nuomonę, manipuliuodami daline informacija ir emocijomis. Klausime nurodomas vaizdo įrašas buvo ikiteisminio tyrimo medžiagos dalis nuo pat šio ikiteisminio tyrimo pradžios. Tai yra visa šio vaizdo įrašo medžiaga puikiai žinoma, daugybę kartų analizuota, tikrinta ir vertinta įvairiausiais aspektais, todėl nieko naujo, paskelbus jos ištraukas, pasakyti negalima. Taip pat noriu pasakyti, kad ši medžiaga teisiamosios Venckienės žinioje atsirado ne atsitiktinai, kaip buvo viešai pakomentuota, o visiškai oficialiai perduota kaltinamajai kaip ikiteisminio tyrimo medžiagos kopija, su kuria ji turi teisę susipažinti. Kadangi baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu jau yra perduota teismui, kuris esant reikalui pasisakys ir dėl minėto vaizdo įrašo tūrinio, mano komentarai šiuo klausimu manau būtų nekorektiški”.

Redakcijos komentaras : šiandien Evaldas Pašilis Seime atvirai prisipažino, kad yra nusikaltėlis, ir jis to net nebando slėpti.

Pašilis sako, kad minėtas vaizdo įrašas buvo “pertikrintas įvairiais aspektais”, tačiau šiame įraše prokuratūra matė tik Venckienės nusikalstamą veiklą – kaip ji žiauriai sumušė sambo čempioną Mindaugą Gušauską.

Tačiau E.Pašilis nepastebėjo kitų nusikaltimų – policininkai brutaliai užpuolė pareigas einančią teisėją, išnarino jai rankas, tai padarė policijos vadovų nurodymu.

Kaip žinia, Teismų įstatymas nurodo:

„1. Teisėjas gali atsakyti baudžiamąja tvarka, gali būti suimtas arba gali būti kitaip suvaržyta jo laisvė tik Seimo, o tarp Seimo sesijų – Respublikos Prezidento sutikimu, išskyrus atvejus, kai teisėjas užtinkamas darantis nusikalstamą veiką (in flagranti).

  1. Draudžiama įeiti į teisėjo gyvenamąsias ar tarnybines patalpas, daryti ten arba teisėjo asmeniniame ar tarnybiniame automobilyje, arba kitoje asmeninėje susisiekimo priemonėje apžiūrą, kratą ar poėmį, taip pat atlikti teisėjo asmens apžiūrą ar kratą, jam priklausančių daiktų ir dokumentų apžiūrą ar poėmį, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus“.

 

Tačiau tai, kad policininkai sužaloja teisėją, E.Pašilis, daug kartų išanalizavęs vaizdo įrašą, nepamatė.

 

Jis taip pat nepamatė, kaip vaiko pardavinėjimu įtarta motinėlė naudoja kovos veiksmus prieš savo dukrą ir laužia jai rankas ir kojas.

 

Kaip žinia, bet kokią prievartą prieš vaiką draudžia, ir draudė dar ir 2012 m., kai vyko veiksmas, Vaiko teisių apsaugos įstatymas.

 

Šturme dalyvaujantys smogikai padarė daugybę kitų nusikaltimų, tačiau gen. prokuroras jų nepamatė.

 

Todėl Evaldas Pašilis yra nusikaltėlis, ir tik laiko klausimas, kada jis pats sės į teisiamųjų suolą už tarnybos pareigų neatlikimą.

 

Juk Baudžiamojo proceso kodekso 2 straipsnis. Pareiga atskleisti nusikalstamas veikas

Aiškiai nurodo :

Prokuroras ir ikiteisminio tyrimo įstaigos kiekvienu atveju, kai paaiškėja nusikalstamos veikos požymių, privalo pagal savo kompetenciją imtis visų įstatymų numatytų priemonių, kad per trumpiausią laiką būtų atliktas tyrimas ir atskleista nusikalstama veika.

 

Šiuo atveju matome, kad visa prokuratūros sistema užverkia akis prieš vykdomus sunkius nusikaltimus ir persekioja nekaltus žmones

 

Neringa Venckienė:

Seimo narių klausimai Generaliniam prokurorui

2020 m. gegužės 14 d. buvo išplatinta vaizdo medžiaga iš Neringos Venckienės namų, 2012 05 17 dienos, policijos šturmo (https://www.facebook.com/FreeNeringa/videos/2990775504536028/ ir https://youtu.be/ff_pmbC3Oy8), po kurio N. Venckienei buvo pateikti baudžiamieji kaltinimai.

Todėl norėtumėme paklausti:

Kaip dėl šio atvejo vertinate ikiteisminio tyrimo institucijų ir savo vadovaujamos generalinės prokuratūros darbą?

Ar ketina generalinė prokuratūra iš naujo vertinti šią situaciją ir ten veikusių asmenų veiksmus? Ar ketina peržiūrėti inkriminuojamas veikas N. Venckienei?

Kaip vertinate savo, kaip generalinio prokuroro darbą, ginant visuomenės interesą?

Ar dėl aukščiau išvardintų aplinkybių ketinate priimti atsakomybę ir atsistatydinti?

Kadangi šiuos Jūsų atsakymus stebės ir Lietuvos piliečiai, prašome, prieš pateikiant atsakymus, perskaityti ir pateiktus klausimus.

Seimo nariai

Naglis Puteikis

Artūras Skardžius

Dainius Kepenis

Algimantas Kirkutis

Rimas Andrikis

Juozas Imbrasas

Zbignev Jedinskij

Česlav Olševskij

Vanda Kravčionok

Irina Rozova

Michal Mackevič

Arūnas Gumuliauskas

Laimutė Matkevičienė

Petras Gražulis

Eugenijus Jovaiša

Facebook komentarai
});}(jQuery));