Eligijui Masiuliui gėda už tai, kad vykdė Dalios Grybauskaitės nurodymus susidoroti su jos kritikais

Malinauskas

Malinauskas

 

 

R.Malinauskas: „Paviešinus VSD pažymą visuomenė sužinos kas siekė politinio susidorojimo“

Pirmadienį Druskininkų savivaldybės meras ir Lietuvos savivaldybių asociacijos naujai perrinktas prezidentas Ričardas Malinauskas atskleidė keturių politikų pavardes, kurie tendencingai ir nuosekliai siekė susidoroti. Tam buvo pasitelkta žiniasklaida, teisėsauga, politiniai ir verslo ryšiai.

„Nusprendžiau nebetylėti, nes politinis persekiojimas peržengė visas ribas. Konkrečiai įvardinau 4 asmenis, kuriuos įtariu veikus prieš mane. Buvau susitikęs su Eligijumi Masiuliu, kuris atskleidė kas ir kaip veikė prieš mane, patvirtino ryšius tarp politikų, verslininkų ir Liberalų sąjūdžio partijos narių. Gavau pažadą, kad jei kas nors kreipsis dėl su manimi susijusių istorijų, jis tai paliudys viešai”, – teigė R. Malinauskas.

 Malinauskas

Spaudos konferencijos metu R. Malinauskas įvardino 4 politikus, kurių tendencingi ir nuoseklūs veiksmai leidžia manyti, jog buvo veikiama siekiant pakenkti reputacijai ir paveikti politinius sprendimus Druskininkų mieste. Meras įvardijo dabartinį LR Seimo narį Lietuvos liberalų sąjūdžio atstovą Vitalijų Gailių, LR Seimo narį konservatorių Jurgį Razmą, LR Seimo narį konservatorių Arvydą Anušauską ir buvusį LR Aplinkos apsaugos ministrą, dabar Europos parlamentarą Valentiną Mazuronį.

„Kol nebuvo garsiųjų laiškų ir Valstybės saugumo departamento (VSD) paviešintų pažymų, niekas netikėjo, kad politinis persekiojimas ir susidorojimas vyksta aukščiausiu lygiu. Per vieną valandą visų istorijų detaliai atskleisti neįmanoma, tačiau pasiryžau visas istorijas ir jose veikusius asmenis atskleisti. Vengiau konfrontuoti, netikėjau, kad verslo, teisėsaugos, žiniasklaidos ir politikos voratinklis veikia tokiu mastu“, – sakė R. Malinauskas.

Spaudos konferencijos metu meras teigė, jog buvo neparankus tam tikriems asmenims, todėl ir buvo bandoma su juo politiškai susidoroti.

„Vienas epizodas iš E. Masiulio ir LR Prezidentės susirašinėjimo atskleidžia visą esmę. Paviešintame laiške Prezidentė baiminasi keršto už kelis epizodus, kurių vienas – Vijūnėlės istorija. Žmonės bijo keršto tada, kai padaro ką nors blogo. Jeigu tyrimas Vijūnėlės istorijoje būtų vykęs pagal įstatymo raidę, kodėl reikia bijoti keršto?“, – stebėjosi R. Malinauskas.

Spaudos konferencijoje R. Malinauskas papasakojo ir iš E. Masiulio girdėtą istoriją kaip vienas didžiausių Druskininkų verslininkų Valdas Trinkūnas karštligiškai ieškojo ir galiausiai rado darbą iš Finansinių nusikaltimų tarnybos atleistam V. Gailiui. Be to, atskleidė liberalų korupcinę schemą, kuri, jei būtų buvusi sėkminga, druskininkiečiams galėjo kainuoti 11 mln. eurų. Malinausko nuomone tai ir paaiškina, kodėl R. Malinauskas ir jo šeimos nariai buvo atakuojami teisėsaugos – nes tokios buvo politinės „zadanijos”.

R.Malinauskas pasakojo, kad  į spaudos konferenciją buvo kviesti ir penki gerai žinomi  Lietuvos teisininkai, bet „dėl asmeninio savo, savo šeimos ir karjeros  saugumo atsisakė dalyvauti spaudos konferencijoje“. 

R.Malinauskas teigė skambinęs ir vienam  kaltinamųjų politinės korupcijos byloje Eligijui Masiuliui, kuris anksčiau  ne kartą aktyviai ieškojo kabliukų Druskininkų savivaldybės ir mero veikloje.   Jis teigė gavęs E.Masiulio elektroninį laišką, kuriame rašoma, jog jam  gėda už tai, ką darė tuomet.

 „Nurodymų telefonu ir SMS buvo daug ir įvairių, bet  telefoniniai pokalbiai nėra išsaugoti“, – E.Masiulį, kurio susirašinėjimai su  prezidente D.Grybauskaite neseniai buvo paviešinti, citavo R.Malinauskas.   

 R.Malinauskas nusprendė apžvelgti su juo bei Druskininkų savivaldybe  susijusias  bylas bei jas galimai kurpiančius politikus bei teisėsaugos  pareigūnus.  

„Visus asmenis vienija vienas labai aiškus ir paprastas dalykas – verslas“, – teigė R.Malinauskas. Jis nurodė, jog vienas nuolatinių skandalų kurstytojas – Druskininkų liberalas Valdas Trinkūnas, dažnai bendraujantis su Seimo  Antikorupcijos komisijos pirmininku Vitalijumi Gailiumi.   

Kiti R.Malinausko įvardinti dirbtinius skandalus keliantys politikai – buvęs Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, kuris su V.Trinkūnu buvo  sportininkai, kartu žaidė rankinį.  Dar vienas aktyvių skundų apie Druskininkus rašytojų – Seimo narys Jurgis Razma.  

„Nežinia, kiek teisminių procesų Druskininkų savivaldybė  turi su šiuo Seimo nariu. Nors jis nėra rinktas Druskininkuose, kartą per mėnesį kurorto savivaldybę net dėl smulkmenų paduoda į teismą“, – pasakojo  R.Malinauskas. Pasak jo,  2011 metais prasidėjo ypatingų bylų karuselė. Jos buvo 39-ios, bet kelios jų baigėsi visišku šnipštu.

 

dalia grybauskaite ir eligijus masiulis 52da65492e6a9

Viena, jo teigimu, jokio pagrindo neturinčių bylų – vadinamojo Vijūnėlės  dvaro istorija, kuri jau pasiekė Europos žmogaus teisių teismą (EŽTT).  R.Malinausko teigimu, Vijūnėlės dvaras – tik eilinis pastatas,  stovintis geroje vietoje, todėl netrūko norinčiųjų jį privatizuoti.  „Jei kas nors įrodys tikrą pažeidimą šiame objekte, aš galiu pasakyti, kad  viskas buvo daroma labai ir labai atsakingai – projektai buvo derinami ir  su statybos inspekcija, ir su Aplinkos ministerija“, – kalbėjo R.Malinauskas,  šį pastatą pavadinęs politinio susidorojimo objektu. 

 „Šioje byloje teisė nebuvo prioritetas, teisė buvo tik įrankis, galimai  panaudotas ne teisingumo paieškoms“, – kalbėjo advokatų bendrijos „Jurex“ advokatė Jurgita Judickienė.  R.Malinausko žiniomis, prieš Aukščiausiojo teismo sprendimą dėl vadinamojo  Vijūnėlės dvaro, į Prezidentūrą buvo iškviestas Aukščiausiojo teismo pirmininkas.  Tai esą galėjo turėti įtako ir teismo sprendimui.   R.Malinaukas priminė, jog šalia Vijūnėlės tvenkinio, ant valstybinės žemės, stovi ir V.Trinkūnui priklausantys pastatai, tačiau ieškinį vietos  politikui pareiškusi Nacionalinė žemės tarnyba teismus pralaimėjo.  R.Malinauską stebina ne tik šis, bet ir kiti teismų sprendimai. Vienas jų – įpareigojimas nugriauti dalį jo paveldėtos sodybos Latežerio kaime.  „Gal ir yra stebuklų pasaulyje, bet stebukladarių daugiau negu stebuklų“, – apie teismų sprendimus kalbėjo R.Malinauskas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));