Eilinė istorija apie migrantų kankinimus

kybartu

kybartu

Nuotraukoje : Kybartų izoliatorius. „Gydytoja be sienų” sako, jog šis žmogus serga.

Eilinė istorija
Ar kas nors numatė, kokios pasekmės gali ištikti silpnos ar labiau pažeidžiamos prigimties žmogaus psichiką, jį įkalinus 9-12 mėnesių, kai jis to nenusipelno?
2022-02-02 Kybartai. Vedamas į vienutę, migrantas duris atidariusiam pareigūnui viena ranka paėmė už veido, o kita ranka už kaklo ir pastūmė. Šis migrantui suėmė galvą ir pajuto smūgį alkūne į šoną. Nukrito laikrodis. Paklaustas, kodėl nesusivaldė, atsakė :”Visi pareigūnai blogi ir rasistai”.
Kas atsitinka tada, kai pasipriešini sienos apsaugos pareigūnui, sukeldamas jam „nežymų sveikatos sutrikdymą”? Gauni dvigubai lazdų, elektrošoką, 2 paras sėdėjimo tualete ir mušimo, gauni izoliatorių, pusiau nuskustą galvą, baudžiamosios atsakomybės teismą ir tikrą kalėjimą „su žudikais” (kaip ir žadėjo įžeistas pareigūnas).
Kodėl teismo įsakyme atsiranda sakinys, nesusijęs su aprašomu turiniu? „Prieš jį niekas smurto nenaudojo”…Aprašoma situacija, kad nervingas migrantas suvaldytas antrankiais ir nuvestas į „kambarį nusiraminti”, o paskui sakinys apie nenaudotą smurtą…Tiesą sakant, tarp eilučių kartais parašyta daug daugiau negu eilutėse. O nuotraukos tai tik patvirtina.
Kodėl pamačius ant migranto sienos simbolišką diržą ir užrašą apie suicidą, jis uždaromas į vienutę? Gal čia naujas psichikos gydymo būdas? Teismo įsakyme rašoma, kad „iki gruodžio mėn.asmuo elgėsi gerai, neišsišoko, nekėlė problemų. O nuo gruodžio mėn. pradėjo nevykdyti reikalavimų, tapo agresyvus…” Dėl užrašo ant sienos migrantas atsiranda izoliatoriuje daug anksčiau negu „pasipriešino pareigūnui”. Ar tai nėra kryptingas žmogaus psichikos blogėjimas jam nesuteikiant žmogiškų orių gyvenimo sąlygų, nes valstybė „buksuoja” vietoje vis dar nagrinėdama prieglobsčio prašymus ir nežinodama, kokia institucija, ką turi nuveikti…
Po 9 mėnesių Kybartų kalėjime , iš jų – 4 mėnesiai izoliatoriuje, dar laukia 20 parų Kauno izoliatoriuje. Tiesa, dar buvo išvežtas mėnesiui į psichiatrijos ligoninę, nors to teismo nuosprendyje nėra. Tik tiek, kad migrantas „labai gailisi, kad taip įvyko”, prisipažino iškart, viską papasakojo, o tai lengvinanti aplinkybė.Toks 2022-04-20 Teismo baudžiamasis įsakymas. Ar yra skirtumas, iš kokio kalėjimo į kokį jis vėl bus nugabentas?
Tikimės, kad smurto jau nebebus, nes už pasipriešinimą pareigūnui bausmė atlikta su kaupu. Tiesiog civilizuotai – „Dantis už dantį, akis už akį”.
(asmens leidimas viešinti gautas)
virve
virve
Facebook komentarai
});}(jQuery));