Druskininkų „Snow Arenoje“ nuo šiol slidinėti gali ir neįgalieji

sniego

sniego

Druskininkų „Snow Arenoje“ nuo šiol slidinėti gali ir neįgalieji

sniego

Druskininkų savivaldybė ir toliau rūpinasi, kad būtų mažinama socialinė atskirtis tarp sveikųjų ir neįgaliųjų bendruomenės narių. Šiandien Druskininkų žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“ pristatyta speciali monoslidė, pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms – nuo šiol neįgalieji galės išbandyti žiemiškas pramogas.

 

Monoslidė – tai speciali įranga, kurioje neįgalusis sėdi specialioje sėdynėje ir čiuožia nuo kalno slidę valdydamas lazdomis. Pirmasis žiemišką pramogą kartu su instruktoriumi šiandien išmėgino Robertas Šimonis. Aktyvus klubo ERZON narys buvo pirmasis druskininkietis, išmėginęs neįgaliesiems pritaikytą monoslidę. „Aš degu dideliu noru išmokti gerai čiuožti šia slide! Žinau, kad yra ir daugiau likimo brolių bei seserų, turinčių ekstremalių pomėgių – taigi ši pramoga kaip tik mums! Aš asmeniškai labai džiaugiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau mano gimtasis miestas tampa ta vieta, kuri yra draugiška tiek sveikiesiems, tiek neįgaliesiems. Vis mažiau jaučiamai mūsų atskirtis. Visi galime naudotis tokiais dideliais objektais, kaip vandens parkas ar „Snow arena“, – pasakojo Robertas. 

 

Vaikinas tikisi, kad naujoji monoslidė bus dažnai naudojama, o žinia apie tai, kad Druskininkuose, „Snow arenoje“, slidinėti gali ir sveikieji, ir neįgalieji, netruks pasklisti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. „Manau, mes tikrai sulauksime daugybės negalių turinčių slidinėjimo mėgėjų!“, – sakė naująją pramogą jau išmėginęs jaunuolis.

 

„Snow Arena“ visiems judėjimo negalią turintiems asmenims monoslidę suteiks nemokamai, o pateikus neįgaliojo pažymėjimą, slidinėjimo bilietams bus taikoma 50% nuolaida.

 

Kaip teigė renginyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas, labai svarbu, kad žmonėms, turintiems judėjimo negalią, tačiau norintiems gyventi aktyvų ir visavertį gyvenimą, būtų sudarytos sąlygos išmėginti kurorte esančias unikalias pramogas. „Džiaugiuosi, kad Druskininkus vertina kaip draugišką neįgaliesiems miestą ir ateityje padarysime viską, kad aplinka būtų dar geriau jiems pritaikyta. Druskininkuose garsiai kalbame apie neįgaliųjų poreikius ir kartu su verslininkais surandame sprendimus – Vandens parke yra specialiai pirtims pritaikytas neįgaliojo vežimėlis, atsižvelgiant į judėjimo negalią turinčių žmonių poreikius sutvarkyta Ilgio ežero pakrantė “, – sakė R. Malinauskas.

 

Sėkmingu monoslidės pristatymu džiaugėsi ir „Snow Arena“ vadovai bei kolektyvas. „Snow Arenoje“ veikiantys keltuvai yra pritaikyti monoslidėms, o kvalifikuoti monoslidės instruktoriai padės kiekvienam, norinčiam išmėginti žiemos pramogas.

 

Monoslidės pristatymą stebėjo LR Seimo narė Kristina Miškinienė, Druskininkų savivaldybės vadovai, Socialinės paramos skyriaus specialistai,  neįgaliųjų ir visuomeninių organizacijų atstovai, kiti renginio svečiai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: DIANA SINKEVIČIŪTĖ, DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));