Dešimtukininkai netampa verslininkais? VU TVM absolventas pasiryžęs sugriauti šį mitą

Dešimtukininkai netampa verslininkais? VU TVM absolventas pasiryžęs sugriauti šį mitą

 

Jei manote, kad geriausiai besimokantiems studentams lemta tapti akademikais, o sėkmė versle pirmiausia laukia įveikusių gyvenimo universitetus, Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) absolventas Edvard Sadovskij ketina įrodyti, kad klystate. Vien gerais pažymiais baigęs magistro studijas ir puikiai įvertintą baigiamąjį darbą parašęs E. Sadovskij planuoja ir JAV studijuoti doktorantūrą, ir kurti nuosavą verslą.

 

Ambicingus tikslus patekti į pasaulio istorijos metraščius puoselėjantis E. Sadovskij VU TVM šiemet baigė tarptautinio verslo finansų magistro programą, čia gavo ir bakalauro laipsnį. Jis teigia, kad studijų metu įgytos žinios ir galimybė semtis patirties iš vienų žymiausių savo sričių atstovų, tokių kaip Gitanas Nausėda ar Raimundas Kuodis, paklojo tvirtus pamatus ateities karjerai. 

 

Pagal ką rinkaisi studijų programą?

 

Rinkdamasis, kur siekti bakalauro laipsnio, pasirinkau programą dėl joje akcentuojamo tarptautiškumo aspekto, taip pat sužavėjo proga mokytis dvi užsienio kalbas. O baigus bakalauro studijas sprendimą toje pačioje aukštojoje mokykloje siekti magistro laipsnio lėmė geri dėstytojai, bendra vyraujanti atmosfera, patraukli studijų programa bei šiuolaikiškas požiūris į studijas.

 

Kas labiausiai patiko studijuojant?

 

Labai gera atmosfera aukštojoje mokykloje, kūrusi bendrumo ir saugumo jausmus. Buvo ir daug sužavėjusių dėstytojų: itin vertingos buvo Gitano Nausėdos dėstytos ekonominės politikos bei Raimondo Kuodžio viešosios ekonomikos paskaitos. Manau, jog visuomenei žinomų asmenų pritraukimas yra vienas kertinių bet kokios mokslo įstaigos sėkmės akmenų. Tokie žmonės įrodo, kad teorines žinias galima sėkmingai pritaikyti praktiškai. Tinkamai pritaikytos studijų metu įgytos žinios užtikrina ilgalaikę profesinę sėkmę, autoritetą ir pasitenkinimą vykdoma veikla bei asmeniniu gyvenimu.

 

Taip pat gerai prisimenu ir prof. Liną Čekanavičių, dėsčiusį ekonomikos kiekybinę analizę, bei prof. Vytautą Dikčių, pas kurį lankiau marketingo tyrimų paskaitas: abu šie dėstytojai pasižymi charizma ir sugebėjimu įdomiai perteikti iš pirmo žvilgsnio sudėtingą dėstomo dalyko turinį. Magistro studijų metais ypač daug vertingų žinių suteikė lektorius Petras Dubinskas.

 

Ką gali pasakyti apie savo kursiokus?

 

Tiek bakalauro, tiek magistro studijų grupės draugai buvo tiesiog nuostabūs. Iš jų sėmiausi vertingų žinių, įžvalgų ir įkvėpimo. Paskaitose niekuomet nenuobodžiaudavome, rimtų ir ne tik rimtų temų aptarimui niekada netrūko. Su buvusiais kursiokais ryšį palaikau ir iki šiol. Apskritai galiu pasakyti, kad studijuodamas sutikau daug brandžių ir stiprių asmenybių. Studentai nebuvo varžomi, žinojo savo tikslus ir gebėjo juos pasiekti.

 

Ar planuoji tęsti akademinę karjerą? Galbūt pasuksi į verslą?

 

Svarstau galimybę stoti į doktorantūrą užsienyje. Dėl doktorantūros studijų JAV jau tariausi su vienu profesoriumi iš šios šalies. Su juo susipažinau studijų metu: jis buvo atvykęs skaityti paskaitų kaip kviestinis dėstytojas. Taip pat turiu daug minčių kurti nuosavą verslą, šiuo metu vertinu įvairias alternatyvas. Esu tikras, jog prie to prisidės ir studijų metu įgytos žinios.

 

Jaunuoliams, svarstantiems, ar studijuoti su finansais susijusią specialybę, nuoširdžiai patariu nedvejoti. Finansų sektorius ir jam atstovaujančios tarptautinės organizacijos vaidina vieną svarbiausių vaidmenų kuriant rytdienos pasaulį. Tai kodėl nepasinaudojus galimybe tapti šio proceso dalimi? Tarptautinių verslo finansų studijos suteikia tokią galimybę.

 

Kontaktai:

Teodora Venckutė, teodora@maniac.lt, 866217805

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));