Deloitte: Investuotojų pasitikėjimas smunka ekonomikai išgyvenant sudėtingą laikotarpį

Deloitte: Investuotojų pasitikėjimas smunka ekonomikai išgyvenant sudėtingą laikotarpį

 

Naujausi „Deloitte“ Vidurio Europos privataus kapitalo pasitikėjimo apklausos rezultatai rodo, jog nuogąstavimai dėl Graikijos pasitraukimo iš euro zonos (vadinamasis „Grexit“), didėjanti pabėgėlių krizė ir sulėtėjęs Kinijos ekonomikos augimas, lėmė sumažėjusį investuotojų pasitikėjimą rinka. Tačiau, nepaisant to, investuotojai išlieka aktyviai nusiteikę sandorių rinkoje.

 

Tyrimas rodo, jog investuotojų pasitikėjimo indeksas yra žemiausias per pastaruosius trejus metus. Neapibrėžtumai dėl ekonominio klimato didžiąja dalimi lėmė šį nuosmukį – ryšys tarp  pasitikėjimo indekso ir ekonominių lūkesčių Deloitte tyrime stebimas jau 13 metų. Tai, jog investuotojų nuotaikos išlieka optimistiškos dėl naujų sandorių, kurie bus sudaryti ateinančiais mėnesiais, išties džiugina ir įrodo, kad privataus kapitalo investicijos gali būti vykdomos visais ekonominio ciklo laikotarpiais.

 

Ekonominė ir politinė situacija Europoje turėjo įtakos pasitikėjimo indekso sumažėjimui, kurį iliustruoja trečdalio respondentų nuomonė, teigianti kad ekonominės sąlygos pablogės – tai yra priešingai nei pavasarį atliktame tyrime, kuomet panaši respondentų dalis tikėjosi pagerėjimo. Nepaisant to, investuotojų nuotaikos išlieka optimistiškos naujų sandorių atžvilgiu ‒ 50 proc. respondentų artimiausiais mėnesiais ketina daugiau pirkti nei parduoti,   t. y. dvigubai daugiau lyginant su ankstesniu tyrimu.

 

„Vidurio Europos privataus kapitalo rinka veikia jau du dešimtmečius, tad šioje srityje yra sukaupta daug patirties. Tai reiškia, jog ši rinka jau seniai pakeitė savo, kaip besiformuojančios rinkos, statusą, o joje veikiantys investuotojai sugeba identifikuoti galimybes net ir esant rinkos nuosmukiui“, ‒ teigia „Deloitte“ partneris Linas Galvelė.

 

Šį pasitikėjimą lemia išaugę lūkesčiai likvidumo srityje, kadangi net 53 proc. investavimo profesionalų tikisi, jog finansavimas bus lengviau prieinamas ateinančiais mėnesiais ‒ tai yra aukščiausias rodiklis nuo 2006 m. „Tai labai džiuginantys rezultatai ir itin didelis augimas, lyginant su ankstesnio tyrimo rodikliu, kuris siekė 33 proc. Finansavimas iš tiesų yra prieinamas patikimoms bendrovėms ir jo tipai, nesvarbu ar teikiami bankų, ar fondų, tampa vis sudėtingesni“, ‒ komentavo L. Galvelė.

 

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, dešimtadalis respondentų mano, jog investavimas į startuolius (angl. „start-ups“) taps konkurencingiausia sritimi, tuo parodant vėl augantį optimizmą jauno verslo vystymo srityje. „Tai yra aukščiausias užfiksuotas rodiklis mūsų atliekamo tyrimo istorijoje. Šis rodiklis visiškai nestebina, atsižvelgiant į sudarytus naujus rizikos kapitalo fondus per pastaruosius dvejus metus. Vidurio Europoje buvo įkurta daugybė aukščiausio lygio startuolių, kurių dauguma, gaudamos finansavimą iš privataus kapitalo fondų, išaugo iki pasaulyje lyderiaujančių kompanijų. Mes tikimės dirbti su tokiomis įmonėmis ateityje“, ‒ pridūrė L. Galvelė.

 

Apie Deloitte

 

Deloitte yra vadinamos Deloitte Touche Tohmatsu Limited, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovės, ir grupei priklausančios bendrovės narės („DTTL“). Kiekviena DTTL narė yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. DTTL (dar vadinama „Deloitte Global“) pati savaime paslaugų neteikia. Daugiau informacijos apie DTTL ir jos bendroves nares galite rasti www.deloitte.lt.

 

Deloitte teikia audito, mokesčių, finansų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse, bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis Deloitte bendrovių tinklas ir ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientams daugiau galimybių efektyviai siekti tikslų, kad ir kur jie vykdytų savo veiklą. Daugiau kaip 210 000 Deloitte ekspertų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.                               

Facebook komentarai
});}(jQuery));