G.Nausėda siūlo į premjerus korupcijos simbolį – Saulių Skvernelį

NausedaSeime

NausedaSeime

 

Atrodo, kad jokios permainomis Lietuvoje negresia, nes prezidentas Gitanas Nausėda, siūlydamas į premjero postą S.Skvernelį, išdėstė savo gyvenimo filosofiją – niekada nesipriešinti daugumai:

 

 

NausedaSeime
„Šią kandidatūrą teikiu atsižvelgdamas į tai, kad ji yra remiama Seimo daugumos, ir siekdamas sukurti prielaidas veikti veiksmingai – turinčiai Seimo pasitikėjimą – Vyriausybei. Pasirinktos kandidatūros teikimas ministro pirmininko pareigoms užimti yra būtinas, siekiant laiduoti valdžios institucijų sąveiką”.

Nors dėl premjero darbelių Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į generalinę prokuratūrą, nurodydama, kad vyriausybės nutarimai yra korupciniai ir nusikalstami, STT nurodė, kad dėl jų valstybė patyrs didelių nuostolių, tačiau prezidentui tai nerūpi – jis neva paklūsta Seimo daugumai.

Be to, G.Nausėda negailėjo ir pagyrų premjerui : „Ypatingas ministro pirmininko, kaip Vyriausybės vadovo, konstitucinis statusas lemia išskirtinius reikalavimus šias pareigas einančiam asmeniui. Siūlomo kandidato ministro pirmininko pareigoms užimti sukaupta patirtis vadovaujant 17-ajai Vyriausybei, taip pat jo ankstesnė patirtis vadovaujant Vidaus reikalų ministerijai neabejotinai padės jam siekiant įveikti būsimus iššūkius. Tikiuosi Seimo pritarimo S.Skvernelio kandidatūrai ministro pirmininko pareigoms užimti“.

Po kalbos Seime G.Nausėda žurnalistams sakė, kad S.Skvernelis buvo jo variantas A. „Mąstyti visada reikia. Visada reikia galvoti apie variantus B ir C. Tai mane išmokė žaidimas šachmatais. Tačiau šiuo atveju eina kalba, kad šiuo metu yra susidariusios politinės sąlygos, kurios neleidžia kalbėti apie kitos sudėties Vyriausybės formavimą, vadovaujant kitam premjerui. Šitas variantas yra variantas A. Tikėtina, kad ši kandidatūra turi Seimo pritarimą, daugumos palaikymą. Manau, kad šita kandidatūra tikrai galėtų, bendradarbiaudama su kitomis valdžios institucijomis, daugiau ar mažiau dirbti iki kitų metų Seimo rinkimų. Kiti variantai būtų lėmę didelį neapibrėžtumą“, – tvirtino prezidentas.

 

 

Gintautas Kniukšta

Vyriausybė nutarė, kad mediena gali būti parduodama sumažintomis kainomis, nors Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įspėjo – dėl to valstybė gali patirti itin didelių nuostolių.

Europos teisės departamentas pareiškė, kad taisyklėse numatyti ribojimai nėra būtini ir proporcingi. Konkurencijos taryba paskelbė, kad naujosios taisyklės būtų diskriminacinės.

Sąjūdis „Už Lietuvos miškus’ kreipėsi į generalinį prokurorą, šalies Prezidentą G. Nausėdą, Seimo Antikorupcijos komisiją. Šiandien gavome šios komisijos atsakymą, kad ir Seimo Antikorupcijos komisija kreipiasi į Generalinę prokuratūrą.

 

Juska

Facebook komentarai
});}(jQuery));