Dėl galimai neteisėto „Maxima“ prekybos koncepcijos pasisavinimo ir verslo plėtros planų Baltarusijoje sužlugdymo Lietuvos įmonės – MAXIMA GRUPĖ ir FRANMAX – kreipėsi į teismą

Dėl galimai neteisėto „Maxima“ prekybos koncepcijos pasisavinimo ir verslo plėtros planų Baltarusijoje sužlugdymo Lietuvos įmonės – MAXIMA GRUPĖ ir FRANMAX – kreipėsi į teismą.

Precedento neturinčiame ir Vilniaus apygardos teismui pateiktame ieškinyje iš fizinių asmenų – Gintaro Marcinkevičiaus, Eglės Marcinkevičiūtės, Mindaugo Marcinkevičiaus – prašoma priteisti žalos atlyginimą.  Žalos atlyginimo reikalaujama ir iš Baltarusijoje registruotos, mažmenine prekyba besiverčiančios ir su ieškinyje minimais asmenimis susijusios bendrovės „Mart Inn Food“.

MAXIMA GRUPĖ ir FRANMAX ieškinyje atstovaujanti advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“ teigia surinkusi pakankamai įrodymų, jog minėti asmenys neteisėtai pasisavino informaciją bei įvairius duomenis, sudarančius intelektinę bendrovių nuosavybę. Be to, nuo 2014 metų rugsėjo rengiamame ieškinyje rašoma, jog neteisėtas šios informacijos pasisavinimas „Maxima“ tinklo plėtrą Baltarusijoje padarė praktiškai neįmanomą.

 

Ieškinyje teigiama, jog ilgą laiką G. Marcinkevičius ir jo brolis M. Marcinkevičius ėjo UAB „Vilniaus prekyba“ valdybos narių pareigas.

G. Marcinkevičius ilgą laiką ėjo įvairias vadovaujančias pareigas su Maximos Grupe susijusiose įmonėse, buvo bendrovių direktoriumi, valdybos bei stebėtojų tarybos nariu.

E. Marcinkevičiūtė, G. Marcinkevičiaus bei M. Marcinkevičiaus sesuo, nuo 1997 m. užėmė aukštas pareigas įmonių grupėje, kur buvo atsakinga už „Maxima“ prekybos tinklo vystymą ir valdymą, strategines vystymo kryptis ir kitas sritis.

M. Marcinkevičius 2003 m. vadovavo įmonei UAB „NDX Development“, kuri pagal tuometinės „VP Market“ užsakymą statė parduotuves. Be to, nuo 2005 m. M. Marcinkevičius būdamas įvairių Akropolio grupės įmonių valdybos nariu turėjo prieigą prie jautrios ir komerciškai vertingos „Maxima“ informacijos. 

Minėtiems asmenims buvo prieinama visa informacija ir duomenys sudarantys „Maxima“ intelektinę nuosavybę ir verslo paslaptį bei įmonių grupės planus ir pasirengimą vykdyti plėtrą Baltarusijoje.

Pasisavintos žinios – nuosavam verslui Baltarusijoje

Ieškinį pateikusių bendrovių tyrimas atskleidžia, kad konfidencialią „Maxima“ informaciją sudaranti pramoninė nuosavybė vėliau panaudota kuriant nuosavą prekybos tinklą „Mart Inn“ Baltarusijoje.  „Mart Inn“ parduotuvės įvairiais technologiniais bei techniniais sprendimais, prekyboje naudojama technologija, prekių išdėstymu, prekybos vietų vizualiniu dizainu ir išvaizda yra identiškos ir klaidinančiai panašios į „Maxima“ parduotuves Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Parduotuvių tinklas Baltarusijoje buvo kuriamas ne tik pasinaudojant neteisėtai pasisavinta pramonine nuosavybe, tačiau ir viešumoje melagingai prisidengiant ar prisistatant „Maxima“ vardu, bendrovės įdirbiu ir verslo plėtros planais Baltarusijoje. Todėl iš „Maxima“ prekės ženklą ir savitą prekybos tinklo koncepciją sukūrusios bei išplėtojusios bendrovės buvo ne tik pavogta pramoninė nuosavybė, bet ir įvykdyta beprecedentė, į istoriją įeiti galinti reputacijos vagystė. 

 

„Maxima“ plėtros planų Baltarusijoje žlugimas

 

Atliktas tyrimas leidžia pagrįstai manyti, jog buvę aukšti Vilniaus prekybos įmonių grupės akcininkai ir vadovai Baltarusijoje sąmoningai suformavo įspūdį, kad Baltarusijoje kuriasi žinomas tarptautinis mažmeninės prekybos tinklas iš Lietuvos – „Maxima“.  Nukopijavę esminius „Maxima“ parduotuvės koncepcijos elementus ir pavogę verslo plėtros į Baltarusijos rinką idėją minimi asmenys „Maxima“ plėtrą į Baltarusiją padarė praktiškai nebeįmanomą. Tuo tarpu iki pat šios dienos ieškovai neteisėtai ir neatlygintinai naudojasi „Maxima“ intelektinės veiklos objektais, tokiu būdu neteisėtai pelnydamiesi iš nesąžiningos konkurencijos veiksmų.

MAXIMA GRUPĖ ir FRANMAX patirti nuostoliai

 

Buvusių kolegų ir partnerių įvykdyta beprecedentė intelektinės nuosavybės ir reputacijos vagystė bendrovėms MAXIMA GRUPĖ ir FRANMAX padarė ir vis dar daro finansinę žalą. Žala šiuo metu dar yra tikslinama, tačiau preliminariais skaičiavimais nuostoliai gali siekti kelis šimtus milijonų eurų. 

 

 Apie bendroves

 

MAXIMA GRUPĖ, UAB – 2007 m. įsteigta kontroliuojančioji bendrovė, valdanti mažmeninės prekybos įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Bulgarijoje.

 

FRANMAX, UAB – bendrovė, teikianti franšizę ir agentavimo paslaugas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje veikiančioms MAXIMA GRUPĖS  valdomoms įmonėms. Šios įmonės naudojasi FRANMAX sukurtu ir vystomu mažmeninės prekybos verslo modeliu.

Facebook komentarai
});}(jQuery));