skip to Main Content

Dėl D.Grybauskaitės artimoje aplinkoje rezgamų intrigų kenčia ir Vilniaus rajono savivaldybės biudžetas

 

 

„Verkia duona tinginio valgoma“, – sako liaudies išmintis. O ar neverkia valstybės biudžetas, intrigantų poreikiams švaistomas? Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės 2016-ųjų birželio 9-osios pažymoje „Dėl Zigmanto Šegždos skundų“ pateikiami keisti dalykai. Pasirodo, kad nuo 2016-ųjų vasario 18-osios Viešųjų pirkimų tarnybos prie LR Vyriausybės direktorės pavaduotojos Sigitos Jurgelevičienės namuose du sekmadienius per mėnesį (keturias valandas per dieną) privalo svečiuotis Vilniaus rajono savivaldybės administracijos tarnautojai. Pastariesiems už viešnagę dosniai mokama iš savivaldybės biudžeto.

Žiniasklaida skelbia, kad į baudžiamąją bylą įsivėlusią Sigitą Jurgelevičienę aktyviai remia Vilniaus apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Vilius Paulauskas, Darbo partijos lyderio, Seimo nario Artūro Paulausko sūnus. Baudžiamosios bylos dokumentai atskleidžia, kad Sigitos Jurgelevičienės problemas policijoje padėjo spręsti  Seimo narės, Lenkų rinkimų akcijos partijos narės Vandos Kravčionok galimas giminaitis, Vilniaus rajono policijos komisariato vyr. tyrėjas Jurijus Kravčionok. Sprendžiant iš Seimo narės Vandos Kravčionok nuotraukos, pastaroji kaip du vandens lašai panaši į Seimo nario Artūro Paulausko žmoną Jolantą Paulauskienę. Neatmestina tikimybė, kad Jolanta Paulauskienė yra Seimo narės Vandos Kravčionok sesuo. Taigi, galime atrasti įdomių sąsajų tarp Darbo ir Lenkų rinkimų akcijos partijų. Manau, kad  Lenkų rinkimų akcijos partijos valdomai Vilniaus rajono savivaldybei  paslaugas, susijusias su viešaisiais pirkimais, gali teikti ir valstybės viešųjų pirkimų prievaizdė Sigita Jurgelevičienė. Tuo galima būtų paaiškinti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos tarnautojų išskirtinį paslaugumą sprendžiant viešųjų pirkimų prievaizdės asmenines problemas.

Žinia, kad valstybės tarnautoja Sigita Jurgelevičienė neslepia savo liguistų ambicijų ir jau antrus metus teismuose bylinėjasi su buvusiu sugyventiniu dėl jų mažametės dukros lankymo tvarkos nustatymo. Tačiau Valstybės tarnautojos intrigas pažabojo Trakų rajono apylinkės teismas, 2016-02-18 dieną nusprendęs, kad tėvo ir dukros susitikimuose sekmadieniais privalo dalyvauti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos vaikų teisių apsaugos specialistai, Sigitai Jurgelevičienei, deja, nesuteikiant teisės dalyvauti susitikimuose.

            Minėtoje vaiko teisių apsaugos kontrolierės pažymoje cituojami Vilniaus rajono savivaldybės administracijos  vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Silvos Lukoševičienės nuogąstavimai, esą, vykdami į tėvo ir dukros susitikimą Sigitos Jurgelevčienės namuose, „Vilniaus rajono savivaldybės vaikų teisių skyriaus tarnautojai jaučiasi nesaugūs, nes važiuoja į visiškai svetimą aplinką.“ Skyriaus vedėja skundžiasi, kad Sigitos Jurgelevičienės buvęs sugyventinis vaiko teisių apsaugos atstovus esą apkaltino išgalvotais dalykais. Todėl Vilniaus rajono savivaldybės administracijos  direktorės Liucinos Kotlovskos sprendimu buvo nupirkta vaizdo kamera su tikslu filmuoti tėvo ir dukters bendravimą. Ar šis visiškai nebūtinas, tačiau brangiai kainuojantis pirkinys nėra eilinė Vilniaus rajono savivaldybės duoklė viešųjų pirkimų prievaizdei?

            2016-ųjų liepos 8-ąją Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Asta Adamonytė–Šipkauskienė specialų teismo posėdį sušaukė ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos finansines problemas sprendė. Vilniaus rajono vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Silva Lukoševičienė kartu su skyriaus specialiste Jolanta Čuchonska per teismo posėdį valstybės lėšas taupyti ragino ir teisėjos prašė, kad tėvo ir Sigitos Jurgelevičienės dukros bendravimai vyktų nedalyvaujant Vilniaus rajono savivaldybės specialistams. Vilniaus rajono savivaldybės darbuotoja Silva Lukoševičienė teisme ne juokais bėdavojo, kad „teismo nustatytas ieškovo bendravimo su vaiku (t.y. su Sigitos Jurgelevičienės vaiku, – autoriaus pastaba) laikas sekmadieniais ypatingai apsunkina institucijos darbo organizavimą, kadangi institucijos darbuotojai sekmadieniais nedirba ir jų funkcijų vykdymas sekmadieniais institucijai kainuoja papildomas lėšas. Specialistams, dirbantiems ne darbo dienomis, turi būti mokamas dvigubas atlyginimas, o institucijos biužetas yra ribotas. Šiuo metu institucija neturi galimybės mokėti už jų darbą ne darbo metu“.

            Manau, kad Vilniaus rajono vaikų teisių sargai savo darbo funkcijų tinkamai atlikti neišgali, nes Vilniaus rajono savivaldybė galimai ant bankroto ribos laviruoja. Įdomu, ar Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst paglostys skyriaus vedėją Silvą Lukoševičienę dėl to, kad pastaroji apie savivaldybės iždo būklę viešai prabilo?

Be to ne tik merė Marija Rekst, bet ir teisėtvarkos pareigūnai turėtų tinkamai įvertinti vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Silvos Lukoševičienės ksenofobija dvelkiantį pasisakymą, užfiksuotą vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės 2016-06-09 pažymoje:

            „Moteris šalia Vilniaus rajono vaiko teisių apsaugos specialisčių sėdėjo visą bendravimo laiką. Zigmantas Šegžda su minėta moterimi mergaitės akivaizdoje bendravo rusų kalba (!), kas vaikui galėjo sukelti stresą.“(!!!)

Ar tik Silva Lukoševičienė tuo viešai nekurstė neapykantos dėl kalbos ir tautybės? Plačiąja prasme terminas ksenofobija yra vartojamas siekiant apibūdinti baimę ar akivaizdų nepasitenkinimą užsieniečiais, nepažįstamaisiais ar asmenimis, besiskiriančiais nuo didesnės visuomenės dalies. Tarptautinių žodžių žodyne ksenofobija apibūdinama kaip svetimšalių, kitataučių, kitos rasės asmenų ar jų grupių (dažniausiai sudarančių mažumas tam tikroje visuomenėje) diskriminacija dėl tautybės ar rasės. Įstatymas numato baudžiamąją atsakomybę už viešą neapykantos skatinimą dėl rasės, tautybės, kalbos, įsitikinimų ar pažiūrų – laisvės atėmimą iki dvejų metų (BK 170 str. 2 d.).

Manau, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija dėl LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės artimai aplinkai priklausančios Viešųjų pirkimų tarnybos direktorės Dianos Vilytės pavaduotojos intrigų įsitraukė į reto šlykštumo istoriją.

 

Zigmantas Šegžda 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));