Dėl būrimosi į judėjimą „Už teisingumą“

 

Dėl būrimosi į judėjimą „Už teisingumą“

 

Sveiki,

 

       Būtinumas panašaus judėjimo vėluoja nuo Sąjūdžio laikų. Daug kur yra pereita riba kuomet jau nebeįmanoma atkurti teisingumą. Ar judėjimas situacija keis į teisingumą labiausiai priklausys nuo judėjimo modelio: kokį priimsime ir ar jo laikysimės. Neturint minėto modelio nėra ir perspektyvos. Todėl ir į judėjimą nedaug nukentėjusiu ir tam pritariančių ateis – gal tik vienas kitas.

 

       Manau, kad ir judėjimui pavadinimas nėra tinkamas: parodiją iš teisėsaugos sukūrė asmenys darę teisingumą bei vykdę ir tebevykdantys teisinį nihilizmą, jie juk taip buvo ir yra „už teisingumą“ – toks pavadinimas neskiria ribos tarp pastarųjų ir judėjimo.

 

       Manau, kad judėjimas neturėtų būti siejamas su Z. Vaišvilos vardo konferencijomis, ką galima įvardinti ir kaip teisingumu tik Z. Vaišvilai bei pastarasis tuo nemanipuliuotų. Tikiuosi, Z. Vaišvila į judėjimą neatsives savo KGB-istų VSD-ešnikų tipo Kęstučio Urbos ar „vagies iš prigimties“ Jono Viesulo bei į juos panašių aferistų ir provokatorių. 

 

       Manau, kad judėjimas neturėtų būti ir vieno klausimo judėjimas tipo: „pataisė teisės aktus ir kompensavo nuostolius“ – privalo būti to ilgalaikės pasekmės.                                                  

 

      Taigi svarbiausia nepadaryti lemtingų klaidų. Kiek aš pats galėsiu prisidėti prie judėjimo priklausys nuo jo organizacines struktūros bei modelio ir nesibaigiančio valdžios struktūrų užsakyto manęs persekiojimo su keliolika metų jau nesibaigiančiais teismais neva už produkciją, kurios nebuvo, aš jos neprašiau, negavau, nesuvartojau. Joks įstatymas nenumato tokio dalyko, kad už tai reikia sumokėti. Deja, teismai priima sprendimus bei nutartis, prieštaraujančias įstatymams ir sveikam protui. Ir tai yra vienkartiniai teisės aktai, kuriuos antstoliai uoliai vykdo. Taip iš manęs jau išieškojo kelius tūkstančius eurų ir panašioje situacijoje nesu vienas.  Kai pagalvoji, kokia valdžios ir teisėsaugos mafija už viso to stovi…  

 

                                                                                                                                                                Rimantas Kiselis

Facebook komentarai
});}(jQuery));