Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė apie teisinę sistemą:„Valstybė sudarė prielaidas daryti smurtą.“

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė apie teisinę sistemą:„Valstybė sudarė prielaidas daryti smurtą.“

 

Ugnė Kryžiutė

 

Suprantu, kad buvusio KGB papulkininko sūnus, Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjas Rinaldas Adamonis prisipataikavo Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) buvusiai direktorei Sigitai Jurgelevičienei ir ją remiančiam klanui. Prisiteisėjavo tiek, kad dabar  geriau skradžiai į pragarą prasmegs, bet šeimininko neišduos. Kas tai – prieraiši eunucho meilė iš nugaros diržą išrėžusiam imperatoriui? Manau, kad nepaperkamuose portaluose boluojantis teisėjas  galėtų drąsiai pretenduoti į valstybinį apdovanojimą – ordino „Už nuopelnus MGB“ riterio kryžių.

Kitoks valstybinis apdovanojimas – „Už neapykantą Lietuvos valstybei“ galėtų būti įteiktas VPT buvusiai direktorei Sigitai Jurgelevičienei. Ironiška, kad pastarosios kišenę  šildo valstybinė 1400 Eur/mėn.  dydžio pareiginė alga, plius premijos ir pajamos iš komercinių seminarų. Kaip aukščiausios kategorijos specialistė S.Jurgelevičienė  dabar tobulina valstybės viešųjų pirkimų „atkatų“ prevencijos (?) sistemą iš karto dviejose valstybės įstaigose: VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ (CPVA) bei Všį CPO LT (Centrinė perkančioji organizacija).

Kodėl  apdovanojimas už  neapykantą? Teksto autorė turi žinių, kad dar 2017-02-17 d. žmogaus teisių gynėjas pateikė  LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei pareiškimą dėl VPT buvusios direktorės Sigitos Jurgelevičienės veiklos vertinimo. Kaip teisininkas, ekonomistas ir psichologas jis pateikė 6 puslapių apimties informaciją apie Sigitos Jurgelevičienės moralines savybes, psichikos sveikatos problemas, jos reiškiamą neapykantą valstybei ir jos teisinei sistemai, baudžiamųjų bylų fabrikavimą bei galimą korupciją.

Kadangi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas vis dar delsia, 2018-08-24 d. man žinomas pilietiškai aktyvus žmogus kreipėsi su skundu į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, reikalaudamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VPT direktorės Dianos Vilytės, šios įstaigos buvusios l.e.p. direktorės Sigitos Jurgelevičienės ir šios įstaigos buvusio direktoriaus Žydrūno Plytniko dėl galimai atliktų  veikų, numatytų Baudžiamojo  kodekso  24-26 str., 226 str. , 228 str.,   1 d.  ir  229 str. (prekyba poveikiu, piktnaudžiavimas ir tarnybos pareigų neatlikimas). 2018-08-28 generalinės prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Rimvydas Valentukevičius raštu informavo, kad prokuratūra skundą perdavė LR specialiųjų tyrimų tarnybai (STT). Skundo autorius susitiko su D.Vilytės, S.Jurgelevičienės ir Ž.Plytniko bylą tiriančia  STT specialiste Jūrate Ragaišiene.

Jau rašiau apie tai, kad dabartinė Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė D.Vilytė paskelbė, kad šiemet su Tomu Dapkumi nebuvo susitikusi. Nuo to laiko, kai iš VPT direktorės posto buvo išprašyta liberalų partijos statytinė S.Jurgelevičienė, D.Vilytei nebūtina tiesiogiai susitikti su „MG Baltic“ koncerno atstovais. Šiuo atveju S.Jurgelevičienė, kaip ryšininkė, gali žymiai subtiliau daryti įtaką  VPT direktorės D.Vilytės ir D.Mockaus santykiams, nei skandale apsišvietęs žurnalistas Tomas Dapkus. Tik naivuoliai gali nesuprasti, už ką S.Jurgelevičienė dabar gauna dosnią valstybės algą ir kodėl valstybės įstaigų interneto svetainėse jos kontaktinių duomenų nerasi nė su žiburiu. Žmonės mato ir kalba, kad nuo š.m. liepos mėnesio valstybės tarnautoja darbe nesirodo, bet kažkokius slaptus valstybinės reikšmės reikalus neišlįsdama iš „savo“ namo prie ežero Sudervės kaime tvarko.

Esu priblokšta dėl valstybės tarnautojos Sigitos Jurgelevičienės politinių pažiūrų ir įsitikinimų. Galvoju, kad pastarosios  viešai išsakytas neigiamas požiūris į valstybės institucijas griauna pasitikėjimą valstybės teisine sistema. 2017-02-02 d. Trakų rajono apylinkės teismo posėdžio metu, dalyvaujant teisėjai Astai Adamonytei Šipkauskienei, Sigita Jurgelevičienė viešai pareiškė: „Valstybė leido, kad smurtas vyktų ir toliau.“ (garso įrašo 42  min.);  „Valstybė sudarė prielaidas daryti smurtą.“ (garso įrašo 1 val. 21  min.); „Aš netikiu sistema“ (garso įrašo 1 val. 21  min.); į klausimą „Apie kokią sistemą kalbate?“  S.Jurgelevičienė atsakė: „Apie visą sistemą, teisinę sistemą.“ (garso įrašo 1 val. 29  min.); į klausimą „ Ar tikite Vilniaus rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyba?“ S.Jurgelevičienė atsakė:  „Ne, aš netikiu.“ (garso įrašo 1 val. 30  min.); į klausimą „Kokio jums reikia psichologo, kuris galėtų visą tą sistemą atstovauti, kuria jūs netikite?“ S.Jurgelevičienė atsakė: „Aš netikiu, kad tai galėtų būti vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai.“ (garso įrašo 1 val. 31  min.).

2017-02-17 pareiškime, skirtame Prezidentei Daliai Grybauskaitei, dar rašoma, kad VPT vadovė Sigita Jurgelevičienė 2014 metais gavo Vilniaus rajono centrinės poliklinikos šeimos gydytojo  siuntimą pas Vilniaus rajono centrinės poliklinikos psichikos sveikatos centro psichiatrą, bet šiuo siuntimu nepasinaudojo. Manau, kad atsisakymas pagal gydytojo siuntimą gydytis pas psichiatrą, t.y. sveikatos sutrikimo  neigimas, yra itin reikšminga aplinkybė, užkertanti kelią darbui valstybės tarnyboje.  Esu informuota, kad dėl šių bėdų S,Jurgelevičienė 2014 metais  kreipėsi į privačią kliniką – UAB „E.Lakštausko klinika“. Tačiau klinikos vadovas Eduardas Lakštauskas teigia, kad jo klinika pacientų psichikos ligų negydo, o jis ir pats nėra nei psichiatras, nei psichoanalitikas.

Mano nuomone, VPT buvusi vadovė, sakydama žodžius „valstybė leido, kad smurtas vyktų ir toliau“, užmaskuotai skundėsi dėl „teisės sistemos“ ir  verslo trikampių atstovų jai pareikštų grasinimų arba prieš ją naudojamo psichinio smurto.

 

Ugnė Kryžiutė

Facebook komentarai
});}(jQuery));