D. Grybauskaitės teisėjai – virš įstatymo: Eglė Kriaučiūnienė priima ir ne teisininkų surašytus apeliacinius skundus!

D. Grybauskaitės teisėjai – virš įstatymo: Eglė Kriaučiūnienė priima ir ne teisininkų surašytus apeliacinius skundus!

Kristina Sulikienė

Jeigu dar kartais imu tikėti Lietuvos teisėjų nepriklausomumu, ir kitokiu “umu”, tai susidūrusi su teisėjos Eglės Kriaučiūnienės “darbu”, aš nebežinau, ką sakyti.

Visi žinome, jog Seimas 2016 11 08 nubalsavo, jog apeliaciniams skundams reikalingas advokatas, į apeliacinio skundo sąvoką įeina ir atskirieji skundai.

Teismai masiškai ėmė nepriiminėti skundų, motyvuodami LR CPK 306 str. 3 dalimi.

Kai mano vienoje iš civilinių bylų atsakovas – ne teisininkas surašė skundą, ramiai laukiau teisėjos E. Kriaučiūnienės nutarties atsisakyti priimti skundą. Kur tau! Ne tik neatsisakė, bet dar ir į apeliacinę instanciją išsiuntė. Apeliacinės instancijos teisėja Aušra Baubienė, tęsdama šitą teisėjų savivlę, ne atgal jai tą skundą, surašytą ir pasirašytą ne advokato, persiuntė, o paskyrė skundo nagrinėjimui posėdį!

Skundo, kuris neatitinka LR CPK 306 str. 3 d. reikalavimų ir negali būti nei priimamas, nei nagrinėjamas.

Vadinasi, jeigu šis žmogus surašys kasaciją, ją LAT priims ir posėdį paskirs. Nes yra „kitokie piliečiai“, kuriems įstatymai negalioja. 

Man susidaro įspūdis, jog LR CPK 306 str. 3 d. sukurta tik „neteisingiems piliečiams“,. Visi kiti teisingi kaip ėjo, taip eina kiaurai, o teisėjai irgi eina „kiaurai“, jiems įstatymas negalioja.

Priminsiu, jog nors Konstituciniame teisme 2018 01 18 gautas prašymas išnagrinėti, ar šis ribojimas atitinka Konstituciją, tačiau tas prašymas savaime nesustabdė šios pataisos galiojimo.

Esu aišku už pataisos panaikinimą, tačiau pati žinodama, jog tokia pataisa yra, ramiai laukiau teisėjos nutarties atsisakyti priimti skundą, tačiau gavau tokį atsaką, kad nebesuprantu iš viso – tai jeigu esi „neteisinags pilietis“, tau paskirs tokį teisėją, kad žiaugčiosi visą likusį gyvenimą? O gal jau užtenka tyčiotis iš teisės, įstatymų ir teismų, ką, teisėja Egle Kriaučiūniene, nes nušalinimą dėl daugybinių pažeidimų reiškė jau net ir atsakovas…Išsigandusi nušalinimo, spjovė į teisę, ir priėmė skundą, kad neduok Dieve, dar kartą tik nepareikštų. 

Skambinu į teismą, visiems „dzin“, kad teisėja negeba taikyti galiojančio CPK. Matote, paaiškino maloniai ponia, visus jos pažeidimus vėliau kažkada patikrins apeliacinės instancijos teismas. O dabar ji gali daryti juos. Jeigu nesutinkate su „bezzakonije“ – rašykit.

Atsakiau, jog rašysiu straipsnį ir siųsiu D.Grybauskaitei, kuri neskaito laiškų, nuorodą. Vis tiek koks nors patarėjas gal mąstantis yra. 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));