skip to Main Content
Astravo

D.Grybauskaitės ir Lietuvos pozicija dėl Astravo AE – Lietuvos politikų kvailumo ir savo bejėgiškumo supratimo simbolis

 apie tai rašo portalas rubaltic.ru:

Vilniaus santykiai su Baltarusija labai blogi, ir tam yra paaiškinimai:

1. Kodėl Lietuva blokuoja Astravo AE?

 Astravo

Kuo arčiau Astravo AE atidarymas, tuo isteriškesni darosi Lietuvos politikai dėl Astravo AE ir antro „Černobylio“ Europos širdyje. Lietuva, pagal Briuselio reikalavimus uždariusi Ignalinos AE, nors ji galėjo veikti iki 2030 m, pati atsisakė nuo energetikos suvereniteto ir elektros gamintojo monopolio Baltijos šalyse.

Todėl šalia statoma Astravo AE Lietuvos politikams tampa savo kvailumo, bejėgiškumo, prarastų galimybių simboliu, kuris kasdien nervina, ir būtent todėl Lietuva nusprendė pareikšti, kad Astravo AE yra didžiausia nacionalinė grėsmė Lietuvai, ir kad su tuo savo bejėgiškumo simboliu Lietuvos politikai kovos jau nacionaliniu lygmeniu.

Baltarusijos prezidentas Lukašenka, kuris nuolat pasisako už gerus ir draugiškus santykius su kaimyne Lietuva, ne kartą siūlė Lietuvai atsisakyti „beprasmiškos kovos“ prieš Astravo AE, ir siekti normalių, abiems pusėms naudingų santykių. Lukašenka taip pat siūlėsi įdarbinti Astravo AE be darbo likusius atominės energetikos specialistus iš Ignalinos AE.

Atsakydamas Lietuvos Seimas priėmė įstatymą dėl Astravo AE elektros energijos importo uždraudimo“, o Lietuvos vyriausybė paskelbė, kad Astravo AE bus nesaugi, ir pripažino ja grėsmė nacionaliniam saugumui.

Tiesa, tarptautinė atominės energetikos organizacija TATENA jau paskelbė, kad Astravo AE yra saugi elektrinė, o ES komisija jau leido suprasti, kad neketina prisijungti prie Lietuvos iniciatyvos blokuoti šią elektrinę.

Tačiau Lietuvos „pirmiems asmenims“ tai ne rodiklis – TATENA, ES pozicija nereiškia, kad Lietuva atsisako savo pozicijos.

2. Lietuva griauna Baltarusijos taikos iniciatyvas dėl Ukrainos

Lukašenkos pastangomis Minske buvo susirinkę Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos vadovai, kurie pasirašė susitarimą dėl Ukrainos krizės sureguliavimo.

Tačiau šį susitarimą torpeduoja Lietuva, kuri stengiasi, kad karas Ukrainoje nesibaigtų – Lietuva vienintelė iš visos ES tiekia Ukrainai ginklus ir šaudmenis.

Lietuvos vadovus nejaudina ir tai, kad tiekdami ginklus Ukrainai, jie pažeidžia eilę tarptautinių sutarčių. Lietuvos vadovai kaskart giriasi, kad Kijevo režimui jie tiekia ginklus, apmoko karius, gydo sužeistuosius. Per savo lobistus JAV Lietuva siekia, kad JAV Kongresas pripažintų „Rusijos agresiją Ukrainoje“, ir kad amerikiečiai tiektų Kijevui modernius ginklus.

Ukrainos ginklavimas nenaudingas Baltarusijai, kuri ieško taikaus susitarimo Ukrainoje. Tačiau taika Ukrainoje nenaudinga Lietuvai, kurios vadovai jaučiasi labai svarbūs šiame konflikte. Pasibaigus karui, jie taptų niekam nereikalingi.

3. Baltarusija – karinė grėsmė Lietuvai

Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Baltarusija yra viena iš didžiausių karinių grėsmių Lietuvai ir Baltijos šalims, nes jos teritorija naudojama įvairiems agresyviems žaidimams, nukreiptiems prieš Vakarus“. Baltarusija neišlaikė ir išsikvietė Lietuvos pasiuntinį Minske, įteikė jam notą ir paprašė paaiškinimų.

Minskas pareiškė, kad Grybauskaitės tonas ir leksika įžeidžia Baltarusiją, kuri daro viską, kad sustiprintų taiką šiame regione.

Minskas mano, kad tokie pareiškimai daromi tam, kad padidinti populiarumą taro savų rinkėjų ir žinomumą – tarp NATO partnerių.

Tuo metu Lietuvoje auga įtampa ir degradacija – net Sąjūdžio vadovai pasirašė pareiškimą, kad  Lietuva tampa totalitarine šalimi ir kad tauta stumiama į bedugnę.

Tai yra tie patys žmonės, kurie sugriovė TSRS, praėjus ketvirčiui amžiaus suprato, kad valdžią Lietuvoje užgrobė grupelė žmogelių, vadinančių save „elitu“ ir kurie šalį valdo tik su spec. tarnybų pagalba, naikindama bet kokią kitą nuomonę.

Žinoma, tokioje situacijoje vienintelė išeitis – ieškoti išorės priešų. Tada prisimenama Baltarusijos manevrai, kurie vyksta nuolat, ir iš jų nedaroma jokia paslaptis. Tačiau Vilnius laukia „neišvengiamo Baltarusijos įsiveržimo“.

Būtent todėl Vilnius prašo Donaldo Trampo, kad Lietuvoje būtų dislokuotos vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos ‚patriot“. Taip nutikus, Baltarusijai kiltų realus pavojus. Todėl Grybauskaitės sugebėjimas griauti ir naikinti normalius santykius iš tikrųjų pavydėtinas.

4. Baltarusijai siūlomas pasirinkimas – jeigu ne su mumis, atsiųsime teroristus

2017  m. vasarį Lietuva pasiūlė Baltarusijai pasirinkti savo politiką. Linkevičius konferencijoje pasiūlė Minskui pasirinkti – su kuo būsite – ES ar Rusija? Linkevičius pareiškė, kad Lukašenkos laikai baigiasi, o Baltarusija savarankiškai vystytis negali.

Linkevičiaus palinkėjimai buvo rimti – po poros mėnesių Baltarusijoje buvo sulaikyti kelios dešimtys vyrukų, kurie ginkluoti rengė įvairias provokacijas. Pasak Lukašenkos, jie buvo apmokyti Ukrainoje, pinigai atėjo per Lenkiją ir Lietuvą.

Atrodo, kad Lukašenka gerai išmoko Ukrainos pamoką, kai Lietuva spaudė Janukovičių greičiau pasirašyti „Vakarų partnerystės“ sutartį. Šiam atsisakius, Kijeve įvyko karinis perversmas, prasidėjo pilietinis karas ir totalus chaosas.

Ar to nori Lukašenka? Aišku, kad ne. Todėl ir rengiasi tokiam scenarijui.

 

5. Traukinys nuvažiavo

 

 Dėl tokių Lietuvos žingsnių Baltarusija pakeitė savo planus ir dabar „Šiaurės koridorius“, kuriuo keliaus Baltarusijos kroviniai iki Baltijos jūros, apsieis be Lietuvos.

„Šilko kelias 2“ eis iš Kinijos per Baltarusiją tiesiai į Brestą. Lietuva pasirašė sutartį dėl „Šiaurės koridoriaus“, tačiau nenaudingomis, kaip pripažino patys lietuviai, sąlygomis.

Dėl Grybauskaitės elgesio abiejų šalių santykiai – aklavietėje.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));