D. Gaižauskas dangsto saviškius, susijusius su korupciniu reagentų pirkimu

sXEcX7bfq22fABv

sXEcX7bfq22fABv

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: „D. Gaižauskas dangsto saviškius, susijusius su korupciniu reagentų pirkimu“

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad šio komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas blokuoja klausimų, susijusių su galima korupcija pandemijos metu Vyriausybei įsigyjant medicinos priemones, svarstymą opozicijos iniciatyva šaukiamo neeilinio Seimo komiteto posėdyje ir taip siekia apsaugoti aukštus Vyriausybės pareigūnus, kurie yra įsivėlę į neskaidrius, didelės apimties pirkimų organizavimo procesus.

„Nepaisant opozicijos reikalavimo sušaukti neeilinį Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdį, kuriame būtų svarstomas klausimas dėl neoficialių tarpininkų neskaidrios įtakos Sveikatos apsaugos ministerijai, organizuojant koronaviruso tyrimams skirtų reagentų bei kitų epidemijai suvaldyti reikalingų medicininių priemonių, jame paprašyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio, Vyriausybės pirmojo vicekanclerio Luko Savicko paaiškinimų dėl su jais glaudžiai bendradarbiavusių neoficialių tarpininkų įtakos itin stambaus masto pirkimams ir išklausyti Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovų informaciją, komiteto pirmininkas D. Gaižauskas abu šiuos klausimus vienašališkai išbraukė iš siūlomos darbotvarkės. Šį veiksmą vertiname kaip tyčinį komiteto pirmininko siekį pridengti galimai korupcinius procesus, kurie lydėjo Vyriausybės organizuojamus pirkimus, bei nuo parlamento dėmesio apsaugoti į juos įklimpusius aukštus Vyriausybės narius ir atstovus”, – pareiškė konservatorius L. Kasčiūnas.

Seimo NSGK narių Virgilijaus Aleknos, Arvydo Anušausko, Vytauto Bako, Lauryno Kasčiūno ir Gabrieliaus Landsbergio iniciatyva šaukiamas neeilinis komiteto posėdis, kuriame jie siūlo apsvarstyti klausimus, susijusius su valstybės pasirengimu antrajai koronaviruso bangai ir išklausyti informaciją dėl galimos korupcijos organizuojant viešuosius pirkimus priemonėms pandemijos suvaldymui įsigyti.

Praėjusią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas, pareiškė įtarimus prekyba poveikiu Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentui, įvairių Vyriausybės bei Sveikatos ministerijos darbo grupių ir komisijų nariui Šarūnui Narbutui. Jis įtariamas gavęs didesnį kaip 300 000 eurų atlygį iš Ispanijos bendrovės už tarpininkavimą Vyriausybei įsigyjant didelę partiją reagentų iš Kinijos. Šiame ikiteisminiame tyrime kaip liudytojai apklausti ir Vyriausybės kancleris A. Stončaitis, glaudžius ryšius su Š. Narbutu palaikęs Vyriausybės pirmasis vicekancleris L. Savickas, kiti svarbūs sveikatos sistemos pareigūnai.

„D. Gaižausko desperatiškas bandymas apsaugoti aukštus „valstiečių“ atstovus nuo parlamentarų klausimų tik dar kartą aiškiai rodo, kad Vyriausybė bei aukščiausi jos pareigūnai turi ką slėpti ir baiminasi visuomenės dėmesio pavasarį jų organizuotiems itin didelio masto pirkimams. Apgailėtina, kad nacionalinės krizės metu neapsieita be korupcijos ir neskaidraus uždarbiavimo. Joks neoficialus tarpininkas negali būti sėkmingas, jei jis neturi ryšių su sprendimų priėmėjais, dėl to bandymas korupcinį skandalą izoliuoti tik ties įtariamuoju tarpininku vertintinas kaip dirbtinis. Tiek ministras A. Veryga, tiek Vyriausybės kancleris A. Stončaitis, pirmasis vicekancleris L. Savickas privalo baigti slapstytis ir nedelsiant visuomenei detaliai paaiškinti savo vaidmenį bei prisiimti už jį asmeninę atsakomybę“, – teigia NSGK pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto neeilinis posėdis numatytas rugpjūčio 5 d.

Facebook komentarai
});}(jQuery));