K.Krivickas : „R.Janutienė meluoja. Tai ji siekė prastumti į sąrašą už korupciją teistus ir įtariamus asmenis“

smugis

smugis

 

Viešas Centro partijos „Gerovės Lietuva“ politinės tarybos pirmininko K.Krivicko atsakymas R.Janutienei

„R.Janutienė meluoja. Tai ji siekė prastumti į sąrašą už korupciją teistus ir įtariamus asmenis“

 

R.Janutienė laiko sąrašą

R.Janutienės vakar paskleisto melo dekonstrukciją pradėsiu nurodydamas jos melagingus teiginius ir pateikdamas faktus kaip yra iš tiesų. Pateiksiu Jums tik faktus ir įrodymais, bei liudininkais pagrįstą nuogą tiesą.

Pirmas R.Janutienės melas:

„praėjusią savaitę galutinai žlugus deryboms dėl plataus nesisteminių partijų susivienijimo“

Tiesa ir faktai:

Derybos dėl plataus mąsto nesisteminių partijų susivienijimo nežlugo, jos vyksta kiekvieną dieną ir yra pažengusios taip toli, kaip dar niekada nebuvo. Tą gali patvirtinti dėl tokio susitarimo kasdien besikalbantys ir jo siekiantys nesisteminių partijų ir judėjimų pirmininkai, lyderiai: tautininkų lyderis S.Gorodeckis, santalkiečių lyderis A.Juozaitis, „Darbotvarkės Lietuvai“ lyderis V.Bakas, Lietuvos sąrašo lyderis D.Kuolys ir kt. Maža to, du didžiausi derybų partneriai vienijami bendrų vertybių jau susitarė dėl susijungimo – tai tautininkai ir Centro partija tai bus stipriausia antisisteminė politinė organizacija ir viena didžiausių partijų Lietuvoje vienijanti daugiau kaip 7000 narių.

 

Antrasis R.Janutienės melas:

„mano antikorupcinės programos nuostatoms neįtilpus į rinkimų programą…“

Tiesa ir faktai:

Štai ištrauka iš bendros Centro partijos – tautininkų rinkimų programos:

  1. Teisingumas ir korupcijos užkardymas

Teisingumo sistemos ir viešosios politikos korupcinis užvaldymas kelia itin didelę grėsmę Tautos ir Valstybės ateičiai, piliečių pasitikėjimui valstybe ir jos institucijomis. Neteisėta galios grupių įtaka bei jų nebaudžiamumas sukūrė sąlygas oligarchiniam valdymui, kuris atima iš Tautos ir iš kiekvieno piliečio jų šalį. Norint atsiimti savo valstybę ir atkurti jos veiksmingumą būtinas visų sąmoningų piliečių bendras veikimas, viešas tiesos sakymas ir atsakomybės reikalavimas.

Politinė korupcija demoralizuoja valstybės tarnybas, didina jų susvetimėjimą bendrajam Tautos gėriui bei siekiamiems uždaviniams, sudaro sąlygas pajungti valstybės tarnautojus įvairių grupuočių interesams net po to, kai tampa viešai žinomi nusikalstami jų tikslai. Sieksime užtikrinti kokybišką valstybės tarnybų darbą, vertinant jų veiklą pagal griežtai nustatytus rodiklius ir piliečių apklausas, taikant asmeninę atsakomybę dėl priimtų sprendimų ir turto išieškojimą dėl padarytos žalos. Mokesčių inspekcija vertins politikų ir valstybės tarnautojų pajamų ir turto santykį. Nustačius neatitikimus, įstatymas įpareigos inicijuoti turto konfiskavimą.

Piliečių konstitucinės teisės ir laisvės turi būti apgintos nuo valdžios institucijų piktnaudžiavimų, neteisėto sekimo ir kitokio brovimosi į privatų gyvenimą; sieksime užtikrinti kiekvieno asmens lygybę prieš įstatymą, viešų institucijų veiklos skaidrumą. Drauge valstybė turi skatinti piliečius vykdyti savo pilietines pareigas. Politikai bei pareigūnai privalo laikytis aukščiausių etikos standartų, o pažeidę juos – nedelsiant atsistatydinti.

Kaip matote, pačioje mūsų programoje pradžioje, kaip svarbiausias mūsų prioritetas yra įtrauktas teisingumo užtikrinimas ir korupcijos užkardymas. Pirmuoju – nacionalinė kultūra, kalba, švietimas ir mokslas.

Taigi R.Janutienės teiginys esą ji pasitraukė iš partijos neva jos antikorupcinėms nuostatoms netilpus į programą yra melas.

Maža to, šioje nuotraukoje užfiksuotas R.Janutienės „likimo pirštas“ laikantis derybų metu jos itin proteguotą sąrašą kandidatų, kurie jos pastangomis turėjo atsidurti mūsų rinkimų sąraše. Pažiūrėkime ir panagrinėkime, kas tai per žmonės, kuriuos Rūta taip norėjo matyt mūsų sąraše:

Trečiuoju Rūtos laikomame sąraše įrašytas Jonas Pinskus, buvęs „Darbo partijos“ vienas iš lyderių, 2012 metais po Tautininkų kreipimosi Konstitucinis teismas konstatavo, kad Jono Pinskaus naudai už pinigus buvo perkami rinkėjų balsai ir panaikino rinkimų rezultatus ir pripažino, kad Jono Pinskaus išrinkimas į Seimą perkant balsus yra neteisėtas.

Penktuoju buvo siūlomas Juozas Murauskas, buvęs „Emigrantų partijos“ pirmininkas, teistas už kyšininkavimą ir VRK sprendimu už nuslėptą teistumą kartą jau pašalintas iš rinkimų. Anot R.Janutienės juk teistas tik „už smulkų kyšininkavimą ir labai seniai, 1987 metais“. Beje, jo vadovautą partiją šiuo metu savo žinion perėmė ir pirmininku tapo buvęs krepšininkas Tomas Pačėsas, kuris mums į sąrašą siūlė įtraukti ir didžiulėje „Tvarkos ir teisingumo“ politinės korupcijos byloje dėl prekybos poveikiu teisiamą R.Skaisgirį ir STT sulaikytą kyšininkavimų įtariamą buvusį R.Pakso bendražygį R.Ačą.

Dešimtoji vieta Rūtos laikomame sąraše buvo siūloma J.Bikulčienei, buvusiai Kraujo centro vadovei, kurią taip pat sulaikė STT ir jai yra pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu.

 

Aš ir partijos pirmininkas N.Puteikis kategoriškai pareiškėme, kad mūsų sąraše niekada nebus nei balsų pirkėjų, nei nuteistų, nei teisiamų, nei įtariamųjų korupcija. Tokia kategoriška antikorupcinė nuostata buvo įtvirtinta ir Centro partijos tarybos sprendimu. Šis tarybos sprendimas ypač nepatiko R.Janutienei.  Ji į tarybos posėdį neatvyko, o sužinojusi apie sprendimą ir supratusi, kad jokie „korumpulai“ neturi jokių šansų atsidurti mūsų sąraše – pasitraukė iš partijos. Dar savo elektroniniuose laiškuose pati nurodo ir tarsi besipiktindama, kad minėti piliečiai neteko galimybės atsidurti Centro partijos sąraše Rūta tarsi išjuokia esą „per daug aukštus Krivicko antikorupcinius kriterijus“.

R.Janutienės laikysena ir korupcinio sąrašo protegavimas atrodo keistai ir yra sunkiai paaiškinamas. Nors…iš kitos pusės kai pamatysime su kuo ji ketina dalyvauti rinkimuose, matyt, ir paaiškės tikroji nuoga tiesa.

Dar sunkiau paaiškinamas gerbiamo politologo, VDU profesoriaus Algio Krupavičiaus entuziazmas ir noras tokį korupcinį sąrašą vesti į rinkimus ir būti jo lyderiu. Kelis kartus klausėme gerbiamo profesoriaus – ar jis tikrai nemato problemos dėl to, kad asmenys įtariami ir teisti už korupciją įrašomi į jo vedamą sąrašą? Rišlaus ir aiškaus atsakymo taip ir neišgirdome išskyrus, kad juos siūlo Tomas Pacėsas. Aiškiai pasakėme – gerbiamas profesoriau, bet mes tokius žmones privalome sustabdyti nuo patekimo į Seimą dar iki rinkimų, nes paskui, jeigu jie būtų išrinkti, gali būti per vėlu. Tuomet ir pati R.Janutienė ištarė frazę, kad toks sąrašas jai darosi panašus į prekiautojų poveikiu frakciją. Ir dabar, pasitraukusi iš Centro partijos mano žiniomis ji pati ir atsidūrė šioje kompanijoje ir į Seimą kandidatuos su jais.

Dar, švelniai tariant, buvo keistas profesoriaus A.Krupavičiaus pageidavimas nekritikuoti neskaidraus finansavimo byloje teistos „Darbo partijos“ ir jos pirmininko dėl juodosios buhalterijos teisto Uspaskicho. Mums atrodo, kad kaip tik V.Uspaskichas turėtų ne dalyvauti rinkimuose ir vesti Darbo partiją, o sėdėti teisiamųjų suole didžiulės politinės korupcijos byloje kurią jau išnagrinėjo Anglijos teismas ir nuteisė realiomis kalėjimo bausmėmis didžiulės Lietuvoje veikusios energetikos korporacijos „Alstom“ vadovus, kurie mokėjo milijoninius kyšius Lietuvos politikams. Byloje buvo minima ir V.Uspaskicho pavardė.

Laikas parodys, kaip sakoma. Kokios tikrosios Rūtos Janutienės pasitraukimo iš Centro partijos priežastys ir su kokia grupe žmonių ji pasirodys ant rinkimų slenksčio. Tada ir pasimatys visa nuoga tiesa. Laukti liko nedaug. Iki rugpjūčio 7 dienos, kuomet VRK baigs registruoti kandidatų sąrašus.

 

R.Janutienės paskleisto melo dekonstrukcijos pabaiga.

Visiems geros dienos linkėdamas,

Centro partijos „Gerovės Lietuva“ politinės tarybos pirmininkas K.Krivickas

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));