Britų dronai atakavo Sevastopolį

mdrone

mdrone

Dronų ataka prieš Sevastopolį
Šį rytą 4.20 val. vietos laiku Rusijos laivyną Krymo uoste Sevastopolyje atakavo devyni bepiločiai orlaiviai ir septyni autonominiai jūriniai dronai. Anksčiau Kryme ant seklumos užplaukęs jūrinis dronas buvo surastas ir nufotografuotas.

Per šiandienos ataką didelis JAV dronas skraidė ratais į pietus nuo Krymo. Tikėtina, kad jis perdavinėjo duomenis iš dronų ir į juos.

Jūriniai dronai yra britų, o Rusija teigia, kad britų specialistai mokė Ukrainos karinį jūrų laivyną jais naudotis. Ji taip pat teigia, kad britų kariai dalyvavo puolant dujotiekį „Nord Stream”.

Ukrainiečiai paskelbė du vaizdo įrašus, kuriuos puolimo metu nufilmavo jūriniai dronai. Viename vaizdo įraše matyti, kad šalia dronų iš juos atakuojančio rusų sraigtasparnio smūgiai iš šaunamųjų ginklų yra dideli.

https://twitter.com/i/status/1586289070384484355

Rusai teigia, kad visi oro dronai ir 4 iš 7 jūrinių dronų buvo nugalėti anksčiau, nei spėjo padaryti žalos. Jie taip pat sako, kad vienas minų ieškantis laivas buvo apgadintas uoste. Gali būti, kad žala yra didesnė, nei pripažįsta Rusija.

Dėl šio išpuolio Rusija paskelbė, kad susitarimas, pagal kurį buvo leista eksportuoti grūdus iš Odesos, sustabdytas. Šiam susitarimui jau buvo iškilęs pavojus, nes „Vakarai” neįvykdė savo susitarimo dalies, kuri būtų leidusi eksportuoti rusiškas trąšas trečiosioms šalims.

Manau, kad Rusija greičiausiai imsis papildomų priemonių nubausti Ukrainos karinį laivyną už įžūlų puolimą. Kita galimybė – papildomos atakos prieš Ukrainos infrastruktūrą.

Tuo tarpu visi pastarojo meto Ukrainos kariuomenės bandymai prasiskverbti pro Rusijos saugomas linijas buvo nesėkmingi. Pažymėtina, kad dabar jie yra daug mažesni, o jų priešakyje yra tik batalionas, o kai kuriais atvejais – tik dvi kuopos.

Dabar Ukrainoje neabejotinai prasidėjo purvo sezonas, kurio metu daugumos dirbamos žemės plotų neįmanoma pereiti net pėsčiomis. Tai trukdys puolamosioms pajėgoms abiejose pusėse, kol prasidės žiema.

https://www.moonofalabama.org/2022/10/drone-attack-on-sevastopol.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));