Bachmuto mėsmalė – katastrofiški Ukrainos nuostoliai, nesuveikiantys stebuklingi ginklai, NATO eskalacija

FjohkA2WQAckb6q

FjohkA2WQAckb6q

Ukrainos situacijos apžvalga – katastrofiški nuostoliai, nesuveikiantys stebuklingi ginklai, NATO eskalacija
Rusijos kariuomenė vis dar integruoja didžiąją dalį mobilizuoto daugiau nei 300 000 vyrų ir savanorių. V. Putino teigimu, 25 proc. mobilizuotų pajėgų yra koviniuose daliniuose, 25 proc. užnugario pozicijose, o 50 proc. treniruojasi Rusijoje. Neatrodo, kad gresia neišvengiamas visuotinis puolimas Ukrainos fronto linijose. Tikėtino didelio žiemos puolimo gali apskritai nebūti. Vietoj to naujosios pajėgos rotuosis per fronto liniją ir puldinės tik lokaliai, kai tik matys galimybę.

Rusams pulti nereikia. Jų užduotis – demilitarizuoti Ukrainą. Kol ukrainiečiai ateina į fronto liniją ir puola rusus, jiems nėra reikalo pradėti didelio puolimo.

Žemėlapyje prieš mėnesį ir šiandien matyti tik keli nedideli fronto linijų pokyčiai.

ukr20221210s
ukr20221210s

Šaltinis: LiveUAmap – didesnis
Kiekvieną dieną visuose fronto ruožuose pilna artilerijos / bombardavimo simbolių. Tai daugiausia rusų artilerija, pjaunanti žolę ir žudanti ukrainiečių karius.

Per pastarąjį mėnesį daugiausia tai buvo ukrainiečiai, kurie puolė visame fronte tik tam, kad atsitrenktų į plieno sienas ir sprogimus. Jiems nepavyko pralaužti rusų linijų. Jie bandė tai daryti vėl ir vėl, tačiau patyrė didelių nuostolių.

Rusijos puolimai daugiausia apsiribojo Bachmuto/Artemovsko frontu, kur privati karinių rangovų grupė „Wagner” užėmė daugybę ukrainiečių tranšėjų linijų ir kaimų. Paprastai tai įvykdavo tik po to, kai artilerija išvalydavo vietovę ir keli išlikę gyvi ukrainiečiai išsikeldavo. Žemėlapyje, sudarytame prieš mėnesį ir šiandien, matyti nedideli, bet svarbūs skirtumai toje fronto linijoje.

2022 m. lapkričio 10 d.

Šaltinis: LiveUAmap – didesnis
2022 m. gruodžio 10 d.

Šaltinis: LiveUAmap – didesnis
Turi būti Ukrainos aukštas užsakymas, kad bet kokia kaina būtų galima išlaikyti „Bakhmut”. Ukrainos kariuomenė vėl ir vėl perkelia į šią teritoriją rezervines brigadas. Jos sulaikymo operacija labai brangiai kainuoja:

Tony @Cyberspec1 – 5: 46 UTC – gruodžio 10, 2022
Lenkijos laikraštis NDP (Independent Political Journal) mano, kad be NATO paramos mūšiai 🇺🇦 baigtųsi per savaitę.

NDP: kasdien AFU nuostoliai prie Bachmuto siekia batalioną (500-800 karių), Konstantinovkos miesto ligoninės perpildytos,

Aukščiau pateiktas šaltinis nėra vienintelis, kuriame pateiktas toks teiginys.

Big Serge @witte_sergei – 18: 32 UTC – gruodžio 8, 2022
LLR pareigūnai teigia, kad Ukraina į Bachmutą perkelia iki 500 vyrų *per dieną*, kad papildytų nuostolius. Net Arestovičius pripažino, kad Rusijos artilerijos pajėgos sektoriuje turi 9:1 pranašumą. Bachmutas tampa didžiausiu ir brangiausiai Ukrainai kainuojančiu karo mūšiu.

Newsweek kalbėjosi su „buvusiu” JAV pulkininku, kuris kartu su „savanoriais” rengia Ukrainos karius. Štai ką jis sako apie ukrainiečių nuostolius:

„Bachmutas panašus į Drezdeną, o apylinkės – į Pašendėlę”, – sakė jis, turėdamas omenyje Antrojo pasaulinio karo metu sąjungininkų bombardavimų sugriautą Vokietijos miestą ir liūdnai pagarsėjusį purviną ir kruviną Pirmojo pasaulinio karo mūšio lauką. „Tai tiesiog siaubinga ir apgailėtina vieta.”
Ukraina akylai saugo savo aukų skaičių, tačiau manoma, kad jos pajėgos aplink Bachmutą smarkiai nukentėjo.

„Jie patiria nepaprastai daug nuostolių”, – sakė Milburnas apie dalinius, besitreniruojančius su Mozartu. „Skaičiai, kuriuos skaitote žiniasklaidoje, kad 70 proc. ir daugiau aukų yra įprasta, nėra perdėti.”

Nepaisant „didžiulės moralės”, Milburnas sakė, kad gynėjai „susiduria su opia „atsinaujinimo problema”, o tai reiškia, kad reikia kuo greičiau įvesti į rikiuotę naujus naujokus”. Tai reiškia, kad į kovą metami kariai turi mažai ką daugiau nei bazinį apmokymą.

„Paprastai apie 80 proc. mūsų naujokų, kurie atvyksta iš fronto linijos, niekada anksčiau nėra net šaudę iš ginklo”, – sakė Milburnas. „Mums tenka nemažai darbo.”

50 proc. nuostolių patyręs dalinys paprastai nebegali kovoti ir turi būti pakeistas. Tačiau ukrainiečiai savo dalinius palieka fronte tol, kol juose beveik nieko nelieka.

Taigi skaičius 500 aukų per dieną Bachmuto fronte atrodo realus. Pastaraisiais mėnesiais kasdienėje Rusijos gynybos ministerijos ataskaitoje vidutiniškai įvardijama apie 300 ukrainiečių aukų per dieną. Tačiau ministerija nepateikia duomenų apie aukas Bachmute, nes privataus karinio rangovo „Wagner” operacijos į juos neįtrauktos. Taigi per pastarąjį mėnesį, nepaisant nedidelio fronto linijų judėjimo, kasdien iš viso turėjo būti apie 800 žuvusių ukrainiečių. Per 30 dienų tarp dviejų viršuje esančių žemėlapių mūšio lauką paliko mažiausiai 24 000 Ukrainos karių.

Nenuostabu, kad tokio didelio skaičiaus nepavyksta pakeisti.

Tikėtina, kad žuvusiųjų ir sužeistųjų santykis bus 1:1, nes medicininė evakuacija iš fronto griovių yra labai sudėtinga. Dauguma sužeistųjų ten tiesiog mirs.

Žūsta ne tik vyrai. Kartu su jais dažniausiai prarandama ir jų naudota įranga. 24 000 vyrų yra 6-7 NATO brigadų ekvivalentas. Vokietijos kariuomenė dabar turi tik 8 tokias brigadas. Kai aš dirbau šioje kariuomenėje, ji turėjo 36 brigadas ir nemažai rezervinių dalinių. Toks pat didelis nuosmukis įvyko ir su bendra NATO būkle. Ji nepasirengusi karui su Rusija.

Vakarų raketinė ginkluotė mažai ką davė Ukrainai. Rusai atnaujino savo priešlėktuvinės gynybos sistemas, kad dabar galėtų aptikti ir numušti HIMARS raketas. Jie praneša apie 10-20 tokių nukautų raketų per dieną. Mažų ir vidutinio dydžio ukrainiečių bepiločių orlaivių numušimas sumažėjo nuo 20-30 per dieną vasarą iki 2-3 per dieną. Arba ukrainiečiai pritrūko bepiločių orlaivių, arba dėl oro sąlygų jie tapo netinkami naudoti. Rusų dronai toliau skraido ir padeda nustatyti artilerijos taikinius. Vakarietiškų artilerijos sistemų negalima taisyti lauke, nes ukrainiečiai neturi tam reikalingų mokymų ir įrankių. Apie tai praneša „The Wall Street Journal”:

Vokietijos aukšto rango pareigūnai teigė, kad bet kuriuo metu mūšio lauke yra mažiau nei 50 proc. savaeigių „Panzerhaubitze” – mobilių, ilgavamzdžių kovos lauko patrankų, oficialiai vadinamų PzH2000 haubicomis, kurios laikomos vienomis iš efektyviausių tokio tipo ginklų, nes jos turi būti gabenamos remontuoti į Lietuvą, esančią už beveik 900 mylių nuo Chersono fronto pietų Ukrainoje, – klasės. Vokietija iki šiol pristatė 14 tokių ginklų, o Nyderlandai – dar penkis.
Kitos sąjungininkės, pavyzdžiui, JAV ir Didžioji Britanija, Ukrainai padovanotus ginklus aptarnauja Lenkijoje, netoli Ukrainos sienos. Tačiau Varšuva atsisakė leisti Berlynui įkurti aptarnavimo centrą Lenkijoje, vietoj to reikalaudama, kad Vokietijos gamintojai pateiktų konfidencialią techninę informaciją, kad Lenkijos valstybės kontroliuojama bendrovė galėtų atlikti šį darbą, teigia derybose dalyvaujantys Vokietijos pareigūnai.

Taip pat kilo nesutarimų dėl priešlėktuvinės gynybos raketų „Patriot”. Vokietija pasiūlė jas dislokuoti Rytų Lenkijoje, tačiau su vokiečių įgulomis. Lenkija iš pradžių sutiko su pasiūlymu, vėliau jį atmetė ir pareiškė, kad raketos turėtų atitekti Ukrainai. Tada ji vėl atsisakė ir dabar priims pasiūlymą.

Tarptautiniai santykiai Europoje blogėja. Vokietijos kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz) pareiškė, kad nori, jog Vokietija taptų pirmaujančia Europos valstybe. Vokietijos kaimynai ir dauguma jos pačios gyventojų tuo nepatenkinti.

Pastaruosius penkis mėnesius Latvijoje buvo įsikūrusi Rusijos opozicinė televizijos stotis „TVrain”. Dabar ji uždaryta, nes „TVrain”, siųsdama rusų auditorijai, taip pat teigiamai atsiliepė apie Rusiją. TVrain Rusijoje išsilaikė 12 metų. Latvijoje ji išsilaikė tik keturis su puse mėnesio.

Alec Luhn @ASLuhn – 19: 24 UTC – gruodžio 9, 2022
.@tvrain žurnalistai tą pačią dieną buvo įtraukti į Latvijos juodąjį sąrašą ir paskelbti užsienio agentais Rusijoje 🤔
nuoroda

Šie anekdotai rodo, kad NATO pamažu žlunga. NATO pralaimi tarpinį karą Ukrainoje, ir pralaimi jį skaudžiai. Žmonės tai žino ir tai turės pasekmių. Vis labiau autoritarinė ES eis tuo pačiu keliu.

Tačiau NATO yra jėgų, kurios nori užkirsti kelią šiam žlugimui. Jos stengsis, kad NATO tiesiogiai įsitrauktų į kovą:

NATO generalinis sekretorius penktadienį perspėjo, kad Rusijos karas Ukrainoje gali peraugti į platesnį karą su Atlanto aljansu.
Pareigūnas Jensas Stoltenbergas šią savaitę duodamas interviu žiniasklaidai ne kartą įspėjo, kad negalima nuvertinti padėties Ukrainoje, ir pabrėžė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras V. Putinas gali kelti platesnę grėsmę Europai.

„Jei reikalai klostysis blogai, jie gali klostytis siaubingai blogai”, – sakė J. Stoltenbergas penktadienį paskelbtame interviu norvegų žurnalistei Anne Lindmo, kuriame pridūrė, kad „nėra abejonių”, jog visavertis karas prieš NATO yra „reali galimybė”.

„Suprantu visus, kurie pavargo remti Ukrainą. Suprantu visus, kurie mano, kad maisto kainos ir sąskaitos už elektrą yra gerokai per didelės”, – sakė jis. „Tačiau mes turime sumokėti daug didesnę kainą, jei mūsų laisvei ir taikai iškils grėsmė dėl Putino pergalės Ukrainoje.”

Dar kartą perskaitykite paskutinį sakinį:

„Bet mes turime sumokėti daug didesnę kainą, jei mūsų laisvei ir taikai iškils grėsmė dėl Putino pergalės Ukrainoje.”

Putino pergalė Ukrainoje, kurią jis ir daro, kels grėsmę mūsų laisvei ir taikai?

Rusija neturi jokių interesų Europoje už Ukrainos sienų. Tad kaip tai turėtų kelti mums grėsmę?

Tai nesąmonė, bet ji skirta tam, kad būtų stumiama NATO įsitraukti į karą, kai visiems taps akivaizdu, kad Rusija jame laimi.

Rusai mato, kad tai artėja:

NATO šalys vis labiau įsitraukia į konfliktą Ukrainoje, o Jungtinės Valstijos sąmoningai tęsia eskalaciją šiuo keliu, ketvirtadienį per televizijos kanalą „Rossija-24” pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.
„NATO narės vis labiau ir tiesiogiai įsitraukia į šį konfliktą. Jų parama Kijevui dabar yra daug įvairesnė nei prieš kelis mėnesius. Tai atspindi sąmoningą Vašingtono politiką, kurią paklusniai vykdo europiečiai, – eskaluoti konfliktą. Jie žaidžia su ugnimi. Rizika smarkiai didėja”, – sakė Riabkovas.

Iš tiesų. Tačiau Stoltenbergas teisus dėl vieno dalyko:

J. Stoltenbergo komentarai pasirodė praėjus dviem dienoms po to, kai jis pareiškė, kad Rusija tyčia vilkina karą, kad kitais metais parengtų naują puolimą prieš Ukrainos pajėgas.
Padarykime prielaidą, kad Rusija laukia iki kovo mėnesio, kol pradės visapusišką puolimą prieš Ukrainą. Tuo tarpu ji toliau šlifuoja Ukrainos kariuomenę, pati nepatirdama didelių nuostolių. Iki to laiko Ukrainos kariuomenė bus netekusi dar 72 000 vyrų. Tai tikriausiai trečdalis dabartinės jos jėgos. Iki to laiko jos opi „atsinaujinimo problema” taps dar opesnė. Tai reiškia, kad tada ji bus daug silpnesnė.

Kokių planų Rusija gali turėti pavasariniam puolimui?

Dr. Michael Vlahos ir pulkininkas Douglas Macgregor yra karo istorikai. Jie stebėjo karą Ukrainoje ir neseniai jį aptarė. Jie padarė savo išvadas. Nė vienas iš jų netiki nesąmonėmis apie laiminčią Ukrainą, kurias mums bando įpiršti „Vakarų” žiniasklaida. Jie turi idėjų, kaip Rusija gali norėti pulti.

Pirmąją jų pokalbio dalį rasite čia:

Ar karas Ukrainoje įžengia į lemiamą etapą? 1 dalis

Kodėl NATO patyrė strateginę nesėkmę? Apgaulės ir neigimo karas Pt2

Ką reikia daryti? Ar galima atnaujinti korumpuotą JAV kariuomenę? Pt.3

Kiekvieno iš šių vaizdo įrašų trukmė yra apie 30-50 minučių. Tačiau tai aukštesnio lygio turinys nei tas, kurį pamatysite kitose pokalbių laidose. Labai rekomenduoju juos žiūrėti.

https://www.moonofalabama.org/2022/12/ukraine-sitrep-catastrophic-losses-failing-wonder-weapons-nato-escalation.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));