B.Markausko kerštas Daliai Grybauskaitei ir liberalams – bandys nacionalizuoti A.Avulio ir Remigijaus Šimašiaus užgrobtas žemes Vilniuje

tarybos1

tarybos1

B.Markausko kerštas Daliai Grybauskaitei ir liberalams – bandys nacionalizuoti A.Avulio ir Remigijaus Šimašiaus užgrobtas žemes Vilniuje

 

Iš posto Dalios Grybauskaitės pastangomis išverstas „valstietis“ Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas trinktelėjo durimis – jis pateikė Seimui siūlymą leisti Nacionalinei žemės tarnybai (NMA) kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.

 

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas Seimui pristatė Žemės įstatymo 32 straipsnio pataisų projektą Nr. XIIP-3480(2), kuriuo, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimus bei darbo grupės siūlymą, siūloma papildyti Nacionalinės žemės tarnybos funkcijas, suteikiant jai teisę kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo.

Įstatyme numatoma įrašyti, kad kai yra pagrindo manyti, kad viešasis interesas pažeistas valstybinės žemės naudojimo, valdymo bei disponavimo ja srityje, Nacionalinė žemės tarnyba kreipiasi į teismą dėl viešojo intereso gynimo, išskyrus atvejus, kai viešasis interesas pažeistas dėl Nacionalinės žemės tarnybos arba institucijų, kurių funkcijas ji perėmė, veiksmų ar neveikimo. Tais atvejais, kai viešasis interesas pažeistas dėl Nacionalinės žemės tarnybos arba institucijų, kurių funkcijas ji perėmė, veiksmų ar neveikimo, Nacionalinė žemės tarnyba dėl viešojo intereso gynimo kreipiasi į prokuratūrą.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 21 d.

 tarybos1

Manoma, kad šis įstatymo pakeitimas tiesiogiai palies „Hanner“ savininko Arvydo Avulio ir visos Vilniaus tarybos interesus.

Kaip žinia, A.Avulis nusavino didžiulį sklypą Vilniaus centre priešais Gedimino kalną – neva nusipirkęs „Žalgirio“ stadiono griaučius, nusprendė, kad kartu įsigijo ir 8 hektarų bene 50 mln. eurų vertės valstybės žemę šioje vietoje.

Avulis1

Nors įstatymai aiškiai reglamentuoja, kad valstybinė žemė gali būti parduodama tik viešuose aukcionuose A.Avulis (nuotr.) mano suradęs būdą, kaip apeiti šį įstatymą.

Kadangi generalinė prokuratūra nuolat dengė šią nusikalstamą veiklą, tai „valstiečiai“ sugalvojo, kad ir NMA galėtų ginti viešąjį interesą. Iki šiol ši privilegija buvo suteikta tik prokuratūrai, kuri visą laiką pridengdavo tokius nusikaltimus.

Kaip žinia, Žemės įstatymas aiškiai sako – ne aukciono būdu išnuomota valstybinė žemė gali būti naudojama tik pagal nustatytą pagrindinę tikslinę jos naudojimo paskirtį. Vadovaujantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis, adresu Rinktinės g. 3, Vilniuje, buvo įregistruotas pastatas – stadionas, todėl išnuomotas žemės sklypas privalėjo būti naudojamas tik stadionui eksploatuoti. Jeigu minėtas žemės sklypas būtų parduodamas viešame aukcione, galima tik spėlioti, kad valstybė ir Vilniaus miestas už šią nuosavybę būtų gavę ne mažiau 50 mln. eurų. Dabar visi šie pinigai nusėdo Avulio ir jį remiančių politikų kišenes.  

 Dar 2017 m.  pradžioje aktyvus vilnietis Almas Rupšplaukis kreipėsi į prokuratūrą, nurodydamas, kad pažeidžiami įstatymai – prokuratūra pradėjo tyrimą ir kreipėsi į minėto sklypo savininką – Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT), kad minėta nuomos sutartis būtų nutrauktą. NŽT dar vasario pabaigoje informavo UAB „Hanner“ ir jos savininką, multimilijonieriumi prisistatantį Arvydą Avulį, apie nuomos sutarties nutraukimą.

 mariot

A.Avulis ant iš mkesto pavogtos žemės jau pastatė „Marriot” viešbutį

 

Tačiau toks pranešimas tik paspartino nelegalias statybas – vietoj to, kad nutrauktų savo „stiklainių“ (A.Avulis stengiasi į minėtą teritoriją prigrūsti kuo daugiau ploto butų ir kontorų, ir jas brangiai parduoti) statybas, A.Avulis tik paspartino statybas – statybininkai ėmė dirbti vos ne visą parą.

 

Pernai lapkritį prokuratūra pranešė, kad rastas „kompromisas“ – t.y. visą minėtą aferą bus bandoma legalizuoti.  Kokiu būdu tai padaryta – iki šiol slepiama.

 

Beje, Nacionalinės žemės tarnybos (NZT) vadovas Danielius Kuprys pirmą kartą bandė sustabdyti tokias aferas – kreipėsi į prokuratūrą, prašydamas sustabdyti šias statybas.

 

Nors Avulio statybos matosi pro generalinės prokuratūros langus, ir prokuratūrai puikiai žinojo, kad jos nelegalios, toks NZT pasiūlymas tik paspartino Avulio statybas – statybininkai ėmė dirbti dviem pamainom.

 

Arvydas Avulis pasakoja, kad už Žalgirio stadioną sumokėjo Šiaulių bankui 40 mln. eurų, tačiau tai dar viena legenda. 

 

Visų pirma, Šiaulių bankui priklausė tik statiniai šiame žemės sklype – t.y. stadiono likučiai, todėl pardavinėti žemės (t.y. tai, kas buvo valstybės, jis niekaip negalėjo). 

 

Kitas dalykas, Avulis negalėjo sumokėti 40 mln. eurų už stadiono griaučius, nes žino, kad jie beverčiai.

 

Todėl viskas įvyko kiek kitaip – Šiaulių bankas suteikė „Hanner“ didelį kreditą, už ką šis strimgalviais ėmė užstatyti stadiono teritoriją. Tas skubėjimas aišku, kilo dėl to, kad Avulis norėjo kuo skubiau pradėti statybas, kad paskui sakytų – žiūrėkite, aš jau pastačiau daugiabutį, negi dabar griausi?

 

Prokuratūros bejėgiškumas taip pat stulbino – ji pareikalavo nutraukti statybas ir žemės nuomos sutartį, tačiau A.Avulis tik juokėsi ir nuėjo pas R.Šimašių derėtis. Pastarasis pakėlė triukšmą ir šaukia „investuotojus muša“.

 

Prokuratūra nesugebėjo sustabdyti nelegalių statybų, kurios vyko už 200 metrų nuo Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų.

 

Itin ironiška buvo stebėti, kaip Šimašius televizijoje apkaltino NŽT vadovus kyšininkavimu dėl to, kad NŽT bandė susigražinti valstybės nuosavybę.  Tai, kad šioje istorijoje vaikšto didžiuliai kyšiai, patvirtina ir faktas, kad bandęs valstybės interesus ginti NŽT vadovas D.Kuprys „valstiečio“ Žemės ūkio ministro B.Markausko buvo nedelsiant atleistas, kai tik bandė sustabdyti „hannerio“ statybas. Pats Markauskas sakė suprantantis, kad atleidžia D.Kuprį neteisėtai, ir žino, kad jis bylinėsis teisme ir laimės – tada žalą už neteisėtą atleidimą mokės ne Markauskas, o biudžetas.

 

Tiesa, jau po to kai Markauskas prezidentės spaudimu buvo atleistas iš ministro pareigų, jis pamatė, kad tarnauti šiai mafijai neverta – ji vis tiek tave suvalgys.

 

Tačiau NŽT vadovo D.Kuprio pavyzdys tik įrodo, kokia Lietuva yra mafijinė valstybė – pabandęs ginti valstybės interesus tarnautojas buvo tuoj pats suėstas visokių šimašių ir avulių, o oficialiai atleistas „valstiečio“ B.Markausko. Šią savaitę „vyriausias administracinis teismas“, kurio vadovą paskyrė Dalia Grybauskaitė, paskelbė, kad D.Kuprio atleidimas teisėtas.

 

 

Tačiau dar kvailiau atrodo visa prokuratūros sistema – ji kreipėsi dėl statybų sustabdymo tačiau Avulis pusę metų viešai spjaudė ant įstatymų ir juokėsi.

 

 

A.Rupšplaukį stebina Avulio įžūlumas – žinodamas, kad neturi teisės užstatyti minėto žemės sklypo, ir raginamas sustoti, šis tik skubina statybas. 

Įvykių chronologija

 

T.y. NŽT dar pernai vasario 27 d. informavo valstybinės žemės sklypo, esančio adresu Rinktinės g. 3, Vilniuje, kuriame yra sugriuvęs Vilniaus „Žalgirio“ stadionas,  nuomininkus – UAB „Hanner“ ir jos savininką, multimilijonieriumi prisistatantį Arvydą Avulį, apie nuomos sutarties nutraukimą.

 

 Pranešama, kad šis  žemės sklypas „Hanner“ buvo išnuomotas ne aukciono būdu. Tokiu būdu išnuomota valstybinė žemė gali būti naudojama tik pagal nustatytą pagrindinę tikslinę jos naudojimo paskirtį. Vadovaujantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis, adresu Rinktinės g. 3, Vilniuje, buvo įregistruotas pastatas-stadionas, todėl išnuomotas žemės sklypas privalėjo būti naudojamas tik stadionui eksploatuoti.

 

Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro nutarime konstatuojama, kad stadionas ir jo priklausiniai buvo perduotas Lietuvos sporto draugijai „Žalgiris“, tačiau, kaip matyti iš vėliau parengtų teritorijų planavimo dokumentų, Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“, UAB „Žalgirio sporto arena“ ir UAB „Promola“ neturėjo ketinimo atstatyti pastatus ir vykdyti jų eksploataciją. Tai lemia, kad įsigijus stadioną ir jo priklausinius buvo siekiama sukurti menamas sąlygas įgyti valstybinės žemės nuomos teises ne aukciono būdu. Todėl 1999 m. sudaryta valstybinės žemės nuomos sutartis ir ją iš dalies 2012 m. ir 2015 m. keitę susitarimai turi būti nutraukti. Prokuroro teigimu, susitarimai dėl žemės nuomos sutarties pakeitimo sudaryti jau patvirtinus teritorijos detalųjį planą, numatantį šioje vietoje komercinės, gyvenamosios paskirties pastatų statybą, tai yra, veiklą, nesusijusią su stadiono eksploatavimu. Taip pat pažymima, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotas leidimas nugriauti šešis sporto paskirties pastatus, akivaizdžiai prieštarauja viešajam interesui ir valstybinės žemės nuomos be aukciono socialinei paskirčiai.     

 

 

.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));