skip to Main Content

Aurimas Guoga

Kas toliau?

Dabar, kai Neringa ačiū D-vui jau laisvėje, kai teisėsauga pirmą kartą šioje byloje paisė įstatymų, reikia pasidėlioti kaip veikti toliau.

Artimiausiai ateičiai matau tris darbus.

Pirma, tikri disidentai savo darbus pradeda malda. Šiuo atveju pasimelskime, kad Neringa taptų generaline prokurore ar kokių pareigų ji pati norėtų.

Antra, tiems kaltinimams, kurie šiuo metu pateikti Neringai, jau suėjusi senatis. Pagal įstatymus byla turi būti nutraukta. Antra vertus, jeigu teisėsauga nuspręs ir vėl varyti savo, bus dar lengviau sutelkti visuomenę politinių tikslų vardan. Todėl nemanau, kad šio tikslo reikia siekti pernelyg ryžtingai. Jeigu Neringą ir toliau tampys to teismus, tai bus geriausia reklama politinei darbotvarkei, apie kurią rašau toliau.

Trečia. Vienas stipriausių pedofilų partijos argumentų yra tai, kad mums terūpi viena byla. Tiek Neringa, tiek jos rėmėjai turėtų vis labiau atitolti nuo šio atvejo ir susitelkti į bendrą teisingumo padėtį. Neringa taps charizmatiška lydere ir perspektyvia politike, jeigu sugebės peržengti per asmenines nuoskaudas ir visa širdimi kovos už teisingumą visiems. Taip pat ir rėmėjai – mes palengva turėtume vis labiau atitolti nuo pedofilijos bylos ir susitelkti į politinius reikalavimus. Pats svarbiausias politinis reikalavimas – teisėsaugos reforma, dėl kurios teisingumo procesas šalyje taptų skaidrus, kai teisėjai nevykdo savo viršininkų, o pastarieji politikų užsakymų. Teisėjai ateityje turėtų atsižvelgti, kad vykdo teisingumą visuomenės vardu, todėl priimdami sprendimus imtų domėn ir į visuomenės nuomonę (nors ir neleisti jai diktuoti sprendimų).

Taigi teisėsaugos reforma turi tapti kertiniu klausimu artėjant Seimo rinkimams. Mes, Venckienės rėmėjai, turime pasirūpinti, kad taptų.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));