Atrodo, kad vyriausias G.Nausėdos patarėjas nac. saugumo klausimais Darius Kuliešius laisvalaikiu užsiėmė ir reketu

kulisius1

kulisius1

Atrodo, kad vyriausias G.Nausėdos patarėjas nac. saugumo klausimais Darius Kuliešius laisvalaikiu užsiėmė ir reketu
Aurimas Drižius
Vasario pabaigoje, prieš pat Rusijos invaziją Ukrainoje, iš prezidentūros dingo vyriausias Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Kuliešius. Jis tyliai atsistatydino, nenurodęs priežasčių, ir buvo grąžintas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT), tačiau atsisakė jam siūlytų pareigų ir teisėsaugoje nedirbs.
„Jo paties prašymu, ministrės įsakymu, nuo vasario 22 dienos D.Kuliešius grąžinamas į FNTT ir atšaukiamas iš VRM kadrų rezervo“, – spaudai teigė vidaus reikalų ministrės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė. FNTT atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė 15min sakė, kad D.Kuliešiui buvo pasiūlytos lygiavertės pareigos, tačiau jis jų atsisakė.
2017 metų kovą D.Kuliešius buvo perkeltas iš FNTT eitų statutinių pareigų į Susisiekimo ministeriją ir įtrauktas į VRM kadrų rezervą ne ilgesniam laikotarpiui, kaip iki šių metų vasario 28 dienos.
Darius Kuliešius buvo reikalingas G.Nausėdai, kad sudoroti prezidento labai nekenčiamą tuometį susisiekimo ministrą, lenkų rinkimų akcijos atstovą „valstiečių” vyriausybėje Jaroslavą Narkevičių. Iš pradžių Nausėda pareikalavo atstatydinti Narkevičių, kad tas Emyratuose susimokėjo už suvalgytus kotletus, šis atsisakė. Tada Trakų gyventojas Aleksandras Ribnikovas kreipėsi į D.Kuliešių, ir jam pranešė, kad darė J.Narkevičiaus namo remontą ir kad tas neva liko skolingas. Ministeris buvo kaltinamas, kad už namo remontą sumokėjo viešais užsakymais A.Tibnikovo įmonei. Tačiau nors J. Narkevičiaus pateikė visus mokėjimus už namo remontą, tačiau vis tiek Nausėdos pastangomis buvo išvytas.

Beje, pats Nausėda sakė, kad ‘Kuliešius savo darbą padarė”

https://www.delfi.lt/video/aktualijos/nauseda-patarejas-kuliesius-padare-savo-darba.d?id=84337231
Tada Narkevičių pakeitė toks amžiaus aferos autorius Rokas Masiulis, pas kurį patarėju įsidarbino ir jau anksčiau minėtas D.Kuliešius.
Rokas Masiulis šiame poste išgarsėjo tuo, kad nušalino jo planams privatizuoti „Lietuvos paštą” nepritarusią šios įmonės valdybą, ir prikėlė šiems žmonėms visokių baudžiakų.
Paskui juos nušalino ir visą geriausią ‘Lietuvos pašto” nekilnojamąjį turtą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pusvelčiui pardavė Roko Masiulio „berniukams”.

 

Tačiau ta grupuotė, kuri stūmia Darių Kuliešių, parūpino jam pareigas ir prezidentūroje – „organų” darbuotojas Darius Kuliešius tapo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju nac, saugumo klausimais. Po dviejų metų, paaiškėjus jo skandalingai biografijai, buvo priverstas tyliai apleisti šias pareigas.
Prezidentūra pažymėjo kad D. Kuliešius į Prezidentūrą buvo deleguotas pagal vidaus tarnybos statutą ir pareigas palieka vasarį pasibaigiant maksimaliam tarnybos laikui. Gitanas Nausėda nė žodžiu neužsiminė apie skandalingą Dariaus Kuliešiaus praeitį dirbant Klaipėdos FNTT.
Apie ją laidoje „vanagai” papasakjo žurnalistas valdas Vasiliauskas : „Prieš dešimt metų Klaipėdos uoste labai sėkmingai dirbo bendrovė „Naftos grupė” – tai buvo normalūs jauni verslininkai, kurie disponavo nemažu kiekiu mazuto saugyklų ir dirbo su baltarusiais. Pastarieji iš Rusijos pirko pigią rusišką naftą, Baltarusijoje perdirbdavo į mazutą, ir geležinkeliais gabendavo į Klaipėdą. Tai buvo neblogas Lukašenkos versliukas, tačiau tai ilgainiui ėmė erzinti Putiną, nes tas versliukas Lukašenkai suteikė nors šiokias tokias nepriklausomybės garantijas. Tada į „Naftos grupę” iš Rygos atvažiavo pora buvusių KGB generolų, kurie šeimininkams pasakė, kad reikia jiems tą verslą parduoti, arba jie susilauks Lietuvos pareigūnų su antpečiais vizito. „Naftos grupė” atsisakė parduoti savo verslą, ir tada pas juos atėjo Lietuvos pareigūnas – tai buvo Darius Kuliešius. Jis tuo metu buvo FNTT Klaipėdos valdybos vienas vadovų, ir FNTT pradėjo šį tyrimą. Žinoma, kad „Naftos grupė” buvo sužlugdyta, nors ta baudžiamoji byla ir baigėsi niekuo. Tačiau tas mazuto saugyklas perėmė rusai, ir visas „Naftos grupės” verslas baigėsi.
Na, o Darius KUliešius po šio žygio padarė stulbinančią karjerą – jis tapo Susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėju, kuris atliko tokį „torpedos” vaidemį – keldavo baudžiamąsias bylas visiems Rokui Masiuliui neįtikusiems žmonėms. Pvz., „Lietuvos pašto” puikiai dirbusi vadovybė buvo pakeista, vėl iškėlusi kažkokią bylą, kuri, žinoma, baigėsi niekuo.
Na, o dabar Darius Kuliešius yra greta Nausėdos, ir gali griūti negyvas, kai jis pradeda samprotauti apie grėsmes nacionaliniam saugumui”.
„Naftos grupės” savininkų likimas – sutraiškytas teisėsaugos mafijos
Ilgą laiką „Naftos grupės” savininkai buvo teisiami ir įvairiausiai persekiojami.
Galiausiai 2018 m. birželį Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Eduardas Maškevičius buvo nusprendęs bylą jiems nutraukti, nes esą yra aplinkybių, rodančių, kad žmones norima bausti už tą patį nusikaltimą – kaltinamieji jau yra išgirdę vieną nuosprendį, bet jį apskundė Apeliaciniam teismui. Tačiau pastarasis panaikino tokią E. Maškevičiaus nutartį konstatuodamas, kad antrojoje baudžiamojoje byloje kaltinamųjų veiksmai kvalifikuojami ne pagal tuos pačius straipsnius, kaip pirmojoje, tebenagrinėjamoje Apeliaciniame teisme. Tad antroji byla apygardos teisme buvo pradėta nagrinėti pernai rugsėjį.
Bylą nagrinėjusi teisėja Kristina Kakurinė konstatavo, kad byloje įrodyta visų kaltinamųjų kaltė, t. y. kad jie susibūrė į organizuotą grupę, parengė nusikalstamų veikų planą, pasiskirstė vaidmenimis inicijuodami neteisėtą įmonės direktoriaus Antano Urbučio žinioje esančio UAB „Naftos grupė“ didelės vertės turto pasisavinimą ir nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą.
Nuosprendyje nurodoma, kad nuteistieji Urbučiai padarė tokius „nusikaltimus” : „įsigijo užsienyje lengvatinio mokesčių tarifo zonose įregistruotas kompanijas, atidarė ir valdė jų sąskaitas Šveicarijos bankuose ir pavedė S. Popovai atidaryti ir valdyti užsienio kompanijos sąskaitas Latvijos bankuose (beje, tai visiškai teisėta veikla – aut. pastaba).
„Siekiant pagrįsti įsteigtų užsienio bendrovių tariamai suteiktas nematerialiąsias tarpininkavimo paslaugas, organizuotas atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktų surašymas, į aktus įtraukiant UAB „Naftos grupė“ faktiškai atliktas tarpininkavimo, ekspedijuojant naftos krovinius, paslaugas ir jų vertę, nors užsienio bendrovės jokių sutartyse nurodytų paslaugų bendrovei „Naftos grupė“ faktiškai nesuteikė. Pagal išrašytas sąskaitas buvo atlikti mokėjimai į organizuotos grupės narių valdomas užsienio kompanijų sąskaitas užsienio bankuose, o po to pasisavintos lėšos buvo legalizuotos pervedant jas į užsienio valstybėse registruotų įmonių sąskaitas, kurias valdė patys kaltinamieji arba kiti užsienio piliečiai”, – rašoma teismo pranešime. Kaip teismas nustatė, ar įmonė suteikė, ar nesuteikė minėtas paslaugas – teismo paslaptis.
Antanui Urbučiui teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą trims metams, S. Popovai – tokią pačią bausmę, tik jos vykdymas atidėtas 2 metams 6 mėnesiams, o Arturui Urbučiui skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, atidedant jos vykdymą 3 metams.
Byla šiuo metu yra Apeliaciniame teisme. Bus papildyta.
Facebook komentarai
});}(jQuery));