Arvydas Juozaitis : Kodėl Šeimų maršo organizatoriams atsirado „vergo sindromas”?

blusius

blusius

ATEITIES N E V I L T I S
Šios minutės prie rašto – ne laiškas, ne pareiškimas, ne straipsnis – šiaip, paklydęs tautos tinkluose žodis.
Po ŠEIMŲ MARŠO – nuotaika gera, bet laikina.
Jėgos šaltinis – žemaičiai. Jeigu ne jie, DIDŽIOJO ŠEIMŲ MARŠO nebūtų buvę.
Bet.
Galiausiai – ir čia pat, ir tiesiogiai – į paviršių iškilo „vergo sindromas”. Arturas Orlauskas padėkos žodyje per interneto TV tiesiog ištirpo prieš Gitanas Nausėda: pirmų pirmiausiai padėkojo ekscelencijai, kad šis teikėsi pasveikinti Maršą. Ir čia pat, užuot oriai padėkojęs, puolė bučiuoti, vaizdžiai tariant, batus. Ir ateities paramą žadėti… visų vardu. Jokios savigarbos, jokio supratimo, kaip greitai Maršą panaudojo šis saldžialiežuvis ir malonaus sau gyvenimo meistras.
G. Nausėda yra statytinis ir „nieko nedarytojas”, iš esmės – kenkėjas. (Nacionalinio banko net nesiruošia steigti, seniai galėjo stumti jį ir jau įkurti. Ir dar daug ką – ak, ne ta dabar kalba…)
Dabar ekscelenciją ima kiek daugiau pulti, vargšą? Žinoma, nes jau valomas kelias jaunajam Landsbergiukui. Juk taip ir Vygaudas Ušackas nušalino, kad tas nebūtų anūkėliui ant kelio, nestovėtų, kai ateis laikas. O tai juk buvo net sunkesnis uždavinys – numatant penkis metus į priekį, komandą perrikiuojant „vidinių rinkimų” farsu. (Ingrida Šimonytė? – pagalbinis variantas, bet premjerei – klusniai – tinkanti).
Dievuliau, Ušackas ruošėsi beveik dvidešimt metų – ir išmestas kaip musė iš barščių. (Kad ruošėsi? – daugiau negu žinau, manajame Sąjūdžio štabe tas prasidėjo, Vygaudui pasirenkant kelią į Briuselio biurą; visa mačiau, ir magistru jam studijuojant Danijoje, lankiau, girdėjau. O jau koks buvo jo skrydis diplomatinis – niekas tokio neturėjo ir vargu ar turės.)
Bet dabar kita fazė.
ŠEIMŲ MARŠO energija gali likti tik POLITINIAMS ŽAIDIMAMS. Nausėda seniai genderistams pritaria – ir pritars (jis siūlė „namų darbus” ir referendumą dėl vienalyčių šeimų jau pradėdamas prezidentinę kampaniją, net pirmoje kalboje! Kai genderistai dar nebuvo įsibangavę). Dabar jis tapo jiems nereikalingas? Ką gi, nes lgbtistai rado Seimo langą ir Vakarų apmokamą spaudą-portalus. (O dar ir JAV pasiuntinybę, ir diplomatus, ir europiečių išsigimusią paramą!) Tad ir gaudo vargšas ekscelencija savo bambos gelbėjimo vėjus — puolė prie Šeimų maršo. Savisaugos instinktai veikia.
TAUTOS AKLUMAS – deja. Nuoširdus, geras.
Ką gelbėti? Dar ir dar kartą pasako žemaičiai (ir suvalkiečiai), kad likę instinktų – tai gerai. Bet jiems imasi vadovauti… Et, ką čia kalbėti.
Rinkimuose bemat nusivilia lietuvaičiai – nėra ką rinkti! 50 procentų nusispjauna. O po rinkimų prasideda „Seimo paleidimo” aktyvistų baliai.
Amžinai pono ieškantys ir į juos taikantys.
Nežinau, ar Senato idėja – vienintelė, galinti perkeisti šią tvarką galvose – padėtų?
Žinoma – SENATAS BŪTŲ užkarda. Į jį kėsintųsi? Bijoma. Ir kur žmonių nekorumpuotų rasti? Yra cenzai… Einant kelias įveikiamas.
O šaip likę viena — lietuvių „perpetuum mobile” pasaulėžiūra – nacionalinė pasaulėžiūra – depresija.
Nežinau atsakymo.
Pagarbiai
Arvydas Juozaitis
2021-05-18
May be an image of 1 asmuo ir stovi
Facebook komentarai
});}(jQuery));