Artūras Skardžius : „Vytautas Bakas man atvirai grasino susidorojimu“

Gailiaus12-5

Gailiaus12-5

Artūras Skardžius : „Vytautas Bakas man atvirai grasino susidorojimu“

Seimo „ekspolicininkas“ Vytautas Bakas į parlamentą perkėlė policinius metodus – „aš galiu tau sugadinti gyvenimą“

 

Aurimas Drižius

 

Seimo narys Artūras Skardžius labai nustebo, kai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas jam Seimo posėdžių salėje pasakė, kad „aš padarysiu tavo gyvenimą nepakenčiamu“

„V.Bakas taip grasina kiekvienam, kuris iškelia konservatorių aferas“, – sakė A.Skardžius, pridūręs, kad V.Bako grasinimų sulaukė ir kitas Seimo narys Puidokas, kai iškėlė klausimą dėl Rasos Juknevičienės verslo Rusijoje.

 „Labai džiaugiuosi, kad Bastys pateko į antrąjį rinkimų turą, ir aš manau, kad rinkėjai, o ne S.Skvernelis, sprendžia, ką rinkti į parlamentą”, – sakė A.Skardžius.

Jis atsakė į LL klausimus: 

          Aš norėjau paklausti apie Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Gailių – kaip jam pavyko išsilaikyti šiame poste? (paaiškėjus, kad V.Gailius pasirašinėjo suklastotas FNTT pažymas)

          Aš manau, kad V.Gailius bando „prisilaižyti“ prie „valstiečių arba savo buvusių kolegų iš policijos, kurių Seime yra nemažai, kad tas klausimas dėl Gailiaus nebūtų keliamas. Nors R.Karbauskis žadėjo, kad tas klausimas rudens sesijoje būtų laikomas vienu iš prioritetiniu, nes negali taip būti, kad teisiamos partijos (Liberalų sąjūdžio) vienas iš lyderių V.Gailius dar vadovauti ir Seimo Antikorupcijos komisijai. Nes aš asmeniškai esu įteikęs Seimo pirmininkui pareiškimą dėl V.Gailiaus veiksmų – kalbama apie ūkininkus, kurie bylinėjasi su Kriminalinės policijos biuru (Gailius buvo šio biuro vadovas) ir reikalauja 40 mln. eurų už sužlugdytą verslą.  Ši žala buvo padaryta dėl Gailiaus veiksmų – šis įrašė ūkininką Pašakinską tarp „pelėsių“ gaujos narių, bankai atsisakė jį kredituoti, ir taip Pašakinskas prarado savo bankams įkeistas bendroves. Dabar dėl V.Gailiaus veiksmų prašo jam priteisti 40 mln. eurų. 

 

Gailiaus12 5

http://laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=6114;vitalijus-gailius-dirbo-organizuotoje-policijos-nusikalstamoje-grupuoteje-pildoma&catid=11&Itemid=272&highlight=WyJwYVx1MDE2MWFraW5za2FzIl0=

 

Nors dar tada, kai ta istorija išaiškėjo, V.Gailius pažadėjo, kad pats kreipsis į prokuratūrą, tačiau, pasak R.Pašakinsko, niekur nesikreipė.  Dabar matome, kad V.Gailius matyt bando ieškoti pas savo buvusius kolegas kažkokio užtarimo, kad tie klausimai nebūtų judinami. Pagaliau ir klausimai dėl banko „Snoras“ nebuvo ištirti. O tą banko „Snoras“ praeitoje kadencijoje tyrusios komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis gavo Aplinkos ministro postą, ir taip viską numarino.

          Labai įdomu, kaip V.Gailius išsisuko nuo kaltinimo dėl informacijos paviešinimo apie banko „Snoras“ būsimo šturmo – apie tai papasakojo buvęs Vidaus reikalų ministras Palaitis, kuris dėl to ir atleido V.Gailių?

 

Gailius

 

 

          – Tuo metu V.Gailius jau buvo FNTT  vadovas ir po banko „Snoras“ bankroto valstybė staigiai išmokėjo visiems banko indėlininkams kompensacijas. Nors pardavus banko turtą, liko daugiau nei milijardo litų banko skola, ir tai reiškia, kad tų pinigų mes negalėjome panaudoti mokytojų atlyginimams ir pensijoms. Manau, kad dėl kažkokių valstybės tarnautojų neapgalvotų veiksmų ir nutekintos informacijos valstybė ir patyrė didelę žalą – sužinoję, kad bankas bus nacionalizuotas, banko akcininkai greičiausiai tą naktį pervedė banko pinigus kitur. Todėl po banko „Snoras“ bankroto tik Irenos Degutienės sūnus sugebėjo iš to banko ištraukti beveik milijono litų indėlį, likusias skolas indėlininkams išmokėjo valstybė. Todėl ir turime aiškintis, kodėl banke „Snoras“ liko tiek mažai turto ir pinigų, kad jų neužteko indėliams kompensuoti.

          Banko „Snoras“ pinigai buvo pervesti į užsienį sužinojus, kad jis bus nacionalizuotas, o banko turtą  išvaistė jo bankroto administratorius Freakley. Tačiau kalba apie tai, kaip V.Gailiui pavyksta „išsivynioti“  sausam iš tokių situacijų?

          Aš manau, kad jį dengia kiti Seimo nariai, kadangi jame yra daug buvusių policininkų, pradedant Vytautu Baku, baigiant Povilu Urbšiu, kurie advokatauja V.Gailiui ir bando  užglaistyti dabartinę V.Gailaus situaciją, kuri bet kuriame demokratinės valstybės parlamente yra paradoksali – negali jo Antikorupcijos komisijai vadovauti už korupciją teisiamos partijos vienas iš lyderių.

          Tai čia Seimo policininkai taip tvarkosi – V.Bakas ir kiti?

          Manau, kad V.Bakas, P.Urbšys ir kiti ekspolicininkai yra pagrindinė V.Gailiaus atrama – kada jis organizavo šmeižto kompanija prieš mane, tai jis visada rėmėsi V.Baku ir P.Urbšiu. Tai nedaro garbės parlamentui, kadangi eks policininkai naudoja specifinius veiklos metodus.

          Kokie?

          Jų pačių ir klauskite.

          Ar tie veiklos metodai – šantažas ir gąsdinimai?

          Ir tokie metodai nedera su demokratinės valstybės parlamento funkcijomis. Tai yra policiniai metodai. Jeigu man asmeniškai V.Bakas grasino ir sakė, kad man sugadins gyvenimą : „aš tau gyvenimą padarysiu nemielą ir nepakenčiamą, nes jis tai gali padaryti“. Ir taip Vytautas Bakas man kalbėjo Seime, užimdamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigas. Taip elgtis gali tik sovietinis milicininkas.

          Tačiau iš kur tokie V.Bako asmeniškumai – ką jūs jam blogo padarėte?

          V.Bakas buvo policijos profsąjungos pirmininkas, tačiau dabar elgiasi kaip sovietinis milicininkas. Jis man asmeniškai Seimo posėdžių salėje yra sakęs, kad su manimi susidoros. Jis taip grasina kiekvienam, kuris atskleidžia konservatorių aferas.

          Tikiuosi, kad jis tai sakė ne per mikrofoną?

          Ne, ne per mikrofoną, tačiau kolegos girdėjo, kaip V.Bakas man sakė, kad „aš tau gyvenimą padarysiu tokiu ir tokiu“.  Matyt, kad jo toks mentalitetas – visus gąsdinti ir jis matyt įsivaizduoja, kad kas nors išsigąs. Tik antrus metus dirbantis Seime ir pasodintas į Seimo NSGK pirmininko postą, jis matyt susitapatino su šia kėde, tačiau aš abejoju, ar jis tapo intelektualesniu ir protingesniu.

          V.Bakas suvaidino dienos herojų, pristatęs Seimo NSGK tyrimą dėl korupcijos valstybėje?

          Jokio tyrimo ten nebuvo, o tiesiog per tą tyrimą buvo paviešinta  informaciją, kurią 20 metų kaupė VSD. Tai yra didžiulė problema, nes VSD arba turėjo ją iš karto išviešinti ir atiduoti teisėsaugai, arba ją turėjo po keturių mėnesių sunaikinti. Ir apskritai, operatyvinės veiklos statusas iš VSD jau seniai atimtas.  Tačiau jie naudoja šantažui tą VSD infrastruktūrą, kuri už mokesčių mokėtojų  pinigus yra sukurta kovoti su užsienio grėsmėmis. Tačiau ji naudojama politiniams tikslams. Tai yra akivaizdu, tačiau visi tyli. Todėl dar norėčiau paklausti, ar VSD padengė žalą už tai, kad atleido iš darbo savo pareigūną Tomą Jakučionį, išdirbusį ten 20 metų ir atsivestą a.a. Vytauto Pociūno, ir kuris buvo atleistas iš darbo vien  todėl, kad yra mano dukterėčios vyras. Įsivaizduokite, teismas jį gražino į darbą, ir VSD turėjo už pusę metų jam išmokėti kompensaciją. Todėl man įdomu, ar VSD šefas padengė tą žalą pats – ten daugiau, nei 13 tūkst. Eurų –  juk buvęs VRM ministras Palaitis turėjo sumokėti už tai, kad atleido Gailių. Tai yra dar vienas pavyzdys, kai V.Bakas ir V.Gailius atsinešė į parlamentą milicijos veiklos metodus. Nežinau, ar V.Bakas buvo milicininku, tačiau V.Gailius, kiek žinau pradėjo karjerą dar sovietinėje milicijoje.  Ir jie abu tą patirtį atsinešė į Seimą.  Dar būtų keisčiausia, jeigu V.Gailius būtų tapęs Liberalų sąjūdžio pirmininku.  Labai įdomu, kad ir kitas Seimo narys Puidokas manęs klausė, ką jam daryti, nes V.Bakas grasino ir jam. Tiesa, „valstiečiai“ iki šiol yra įsitikinę, kad V.Bakas išeis rudenį pas konservatorius.  

           

Facebook komentarai
});}(jQuery));