Artūras Račas: Populistės prezidentės kuriama populistinė koalicija, kuriai padeda kvaili socialdemokratai ir kurią aptarnauja populistinė žiniasklaida


Populistės prezidentės kuriama populistinė koalicija, kuriai padeda kvaili socialdemokratai ir kurią aptarnauja populistinė žiniasklaida

Čia po rinkimų daug kas vėl kalba apie populizmą ir populizmui priešpastato nepopulistus konservatnikus, masiulininkus ir dar Lietuvos valdovę Dalią. Nes visi kiti tai populistai.

Tai šiandien vykstančiose diskusijose apie PVM lengvatą (kurią, deja šiek tiek užstojo galimo balsų pirkimo skandalas ir kalbos apie tvarkiečių šalinimą iš rinkimų (seriously?!) labaai aiškiai pasimatė, kas tie populistai yra.

Aš Lietuvos valdovės vietoje irgi juokčiausi. Nes nieko negali būti juokingiau nei kvaila žiniasklaida ir kvaili politikai.

Aš Lietuvos valdovės vietoje irgi juokčiausi. Nes nieko negali būti juokingiau nei kvaila žiniasklaida ir kvaili politikai.

Apie PVM lengvatą šildymui jau esu rašęs ne kartą ir ne du. Ir prie A.Kubiliaus ir prie A.Butkevičiaus. Šioje srityje jie visiškai vienodi ir visiški populistai.

Rašė ir kalbėjo apie tai ne kartą ir kiti žmonės, labiau nei A.Kubilius ir A.Butkevičius, išmanantys ekonomiką. Pavyzdžiui, R.Kuodis, kurio pozicija visiškai sutampa su mano: PVM lengvata šildymui yra diskriminuojanti, socialiai neteisinga, ekonominiu požiūriu neefektyvi ir ją jau seniai reikėjo panaikinti.

Ir štai socdemų finansų ministrė R.Budbergytė nusprendė tai padaryti. Nepavyko, nes socdemai, kaip dažnai būna, elgiasi labai kvailai ir kartą eilinį šaudė to šaudė iš visų vamzdžių į visas galūnes (o galėjo labai gerai panaudoti tai prieš antrą turą), tačiau taip pat kvailai elgiasi ir visi kiti.

Konservatnikų balsas Jurgis Razma: „Prie centrinės šildymo sistemos prisijungę žmonės jie daugeliu atveju įkaitai tos kolektyvinės sistemos ir nelengvai gali pasitaupyti, pasimažinti šildymą ir dėl to žinant ir tai, kad  daugiabučiuose namuose vyraujantis gyventojas nėra pats turtingiausias, tai jam šitokia parama per lengvatą socialiai yra pateisinama

Masiulininkų balsas K.Glaveckas: Žmonės dabartinėje situacijoje norėtų, kad būtų pratęsta (lengvata – BNS). Dar šiais metais reikia pratęsti, o paskui sutvarkyti tą klausimą – kam reikia kompensuoti, kompensuoti, o kam nereikia – ne

Pati didžiausia ne populistė kalbanti savo balsu Dalia: „Visada tokie siūlymai, kurie reiškia tiesiogiai, kad gyventojams reikės mokėti daugiau, turėtų eiti kartu su kažkokiu kompensaciniu mechanizmu, kurio nėra šiame biudžete, o tai reiškia, kad socialinio jautrumo vėl šitai Vyriausybei pritrūko. Atsižvelgiant į tai, kad dar vyksta rinkimai, „tokie Vyriausybės sprendimai stebina“.

Ir „populistas“ S.Skvernelis:  „Visos PVM lengvatos yra socialiai neteisingos, įskaitant ir šią. Tiesiog reikia žmonėms numatyti, kurių pajamos mažos ir už šildymą reikės valstybės paramos, kad jie tą paramą ir gautų. Ir ta parama turi būti numatyta biudžete.“

(Visos citatos iš lrytas.lt)

Nepopulistinio krūtų portalo problemos pateikimą galite paskaityti patys. Man tai net šlykštu cituoti.

Jei klaustumėte manęs, tai mano topas būtų Lietuvos valdovė Dalia. Kuri, išvertus į žmonių kalbą, sako: „Kai vyksta rinkimai, valstybei ir jos piliečiams naudingų sprendimų priimti nereikėtų, nes rinkimų rezultatai yra svarbiau už valstybės reikalus ir mokesčių mokėtojų pinigus“.

Šiaip tai manęs tokia Lietuvos valdovės pozicija nestebina, nes ji visada buvo populistė agitatorė. Spėju, čia partškolos įgūdžiai.

O stebina mane nususinta, nukrūtinta ir nubunkinta bei nugarbačiauskaitinta Lietuvos žiniasklaida, kuri, panašu, jau visiškai nebesugeba savarankiškai mąstyti ir analizuoti. Na, gal išskyrus A.Perednį, E.Rašimaitę ar A.Skamarakaitę (beje, gal kas žino, kur ji dingo pastaruoju metu).

O grįžtant prie socdemų ir jų kvailumo bei nesugebėjimo komunikuoti, tai štai kaip jie turėjo daryti: R.Budbergytė teikia siūlymą naikinti PVM lengvatą. A.Butkevičius per spaudos konferenciją pristato tą siūlymą ir paaiškina, kad šita Vyriausybė pagaliau ryžosi ištaisyti klaidą ir baigti turtingų žmonių, tokių kaip A.Kubilius, J.Razma, K.Glaveckas ir visų kitų finansavimą biudžeto, tai yra, mokesčių mokėtojų lėšomis. Nes šita Vyriausybė, priešingai nei konservatnikai ar liberalai didžiausia dėmesį skiria socialiniam teisingumui. Todėl ji nebefinansuos tų, kurie ir taip turi daug pinigų, o visas iš jų sutaupytas lėšas nukreips tiems, kuriems tų lėšų labiausiai reikia ir kuriems dėl PVM lengvatos šildymui panaikinimo galbūt padidės šildymo sąskaitos.

Tų kompensacijų tvarka ir mechanizmai jau seniai yra nustatyti. Masiulininkai galbūt to nežino ar nenori žinoti, nes jiems patinka, kai biudžetas finansuoja dalį jų komforto, tačiau keista, kad apie tuos mechanizmus nežino konservatnikai ir jų buvęs premjeras A.Kubilius, nes tas įstatymas priimtas dar 2003 metais, o vieni paskutiniųjų didelių pataisymų buvo daryti 2011 metais, kai konservatnikas Kubilius griovė Lietuvos socialinės apsaugos sistemą, kurią socialdemokratai bando atstatyti.

Štai ką turėjo pasakyti A.Butkevičius, pristatydamas R.Budbergytės teisingą ir nepopulistinį žingsnį. Ir užsidirbti papildomų taškų rinkimuose.

Facebook komentarai
});}(jQuery));