Ar tai reiškia, kad šitai valdžiai svarbios tik jėgos struktūros?

Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Ar mūsų valstybės proveržį kuria išskirtinai jėgos struktūros?“

2017 m. gruodžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

 

 

Seime skubos tvarka priimtos Prokuratūros įstatymo pataisos. Socialdemokratai nepritarė tokiam neproporcingam kai kurių pareigūnų algų išskyrimui iš viso viešojo sektoriaus konteksto arba, kaip tai pavadino premjeras, „proveržiui valstybėje“.

 

 Proveržis valstybėje įvyktų tuo atveju, jeigu politikai priimtų sprendimus, mažinančius pajamų nelygybę. Socialdemokratai dar prieš biudžeto priėmimą Seime siūlė projektą, kuriuo buvo numatyta viso viešojo sektoriaus, tai yra mokytojų, pareigūnų, savivaldybių, valstybės įstaigų darbuotojų atlyginimus, keliant visų jų bazinį dydį,  padidinti iki to lygio, kuris buvo 2008 metais.

 

„Siūliau per bazinį dydį tolygiai visiems biudžetininkams atkurti atlyginimus, kurie buvo iki krizės apkarpymų. Kiek žmonės gali gyventi krizės sąlygomis, ypač dabar, kai taip kyla kainos? Bet valdantieji nerado tam pinigų. Tuo metu prokurorams pakelti keliais šimtais ir kone tūkstančiu eurų algas – atrado. Ar tai reiškia, kad šitai valdžiai svarbios tik jėgos struktūros?“ – klausė Seimo narys Algirdas Sysas, komentuodamas šiandien Seime skubos tvarka priimtas Prokuratūros įstatymo pataisas.

 

„Atskirų socialinių ar profesinių grupių išskyrimas iš visų viešojo sektoriaus atlyginimų konteksto nerodo valdančiųjų noro proporcingai pasirūpinti visų savo piliečių gerove. Atvirkščiai, vieni paliekami pajamų atskirties dugne – biudžetininkams patrupinta vos po kelis eurus, kitiems atseikėta iš peties. Tokie sprendimai nubraukia pažadus dėl socialinės ir pajamų atskirties mažinimo“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

 

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad valdantieji, kalbėdami apie proveržį valstybėje, neadekvačiai vertina savo piliečių indėlį į valstybės vertybių kūrimą. Klausimas kyla jau vien dėl valdančiųjų elgesio šiandienos posėdyje, kai net paminant parlamentines procedūras buvo nustumtas į šalį gydytojų rezidentų klausimas. Tuo metu prokurorų ir STT pareigūnų algų kėlimas – iškeltas prioritetu. Ar mūsų valstybės proveržį kuria išskirtinai jėgos struktūros?

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));