Ar prezidentas D.Trampas paskelbs nepaprastąją padėtį JAV?

trampas

trampas

Teisinė padėtis 12 04
Liko savaitė iki valstijų įstatymdaviai ar jų patikėtiniai parinks rinkikus, kurie vyks į Vašingtoną balsuoti kas taps sekančiu prezidentu. Demokratai daro milžinišką spaudimą pripažinti rinkimus teisingais, nepaklusnius atėję į valdžią grąsina be gailesčio sudoroti. Davė suprasti, kad aktyviai jiems pasipriešinusiems ateityje bus užvertos visos durys, įskaitant ir susirasti darbą.
Gausybė atvejų, kai rinkimų pažeidimų liudininkai sulaukia gąsdinimų – kažkas svetimas nesant šeimininkams įsibrauna į namus, supjaustomos automobilių padangos ir t.t. Iš čia įstatymdavių, net ir respublikonų, baimė ir atsargumas pripažinti rinkimus suklastotais.
JAV konstitucija teisę parinkti rinkikus palieka įstatymų leidėjams (valstijų lygio parlamentarams). Jeigu jie mato, kad visuomeninių rinkimų rezultatai neatspindi visuomenės valios, kaip yra šiuo atveju, jie turėtų parinkti rinkikus savo nuožiūra, t.y. gali parinkti tokius, kurie balsuos už Trampą. Arba gali neparinkti ir į Vašingtoną nesiųsti jokių.
Demokratai grąsina susidorojimu, Trampo teisininkai, konkrečiai R.Giuliani, apeliuoja į jų atsakomybę už šalį, o taip pat subtiliai užsimena, kad žinomai suklastotų rinkimų įteisinimas yra sunkus nusikaltimas. Angliškai tai vadinama „perjury”, versčiau kaip žinomai melagingi parodymai. Už tai numatoma iki 5 metų kalėjimo. Kol kas, kaip minėjau, įstatymdaviai jokioje valstijoje neparinko rinkikų, tai turės padaryti po savaitės.
Kitas teisinio karo frontas – teismai. Jeigu Trampo komanda nepatenkinta bylinėjimosi valstijų lygiu rezultatais, jie duoda į teismą visą valstiją. Taip jau nutiko su Viskonsinu, kuris nepaisant liudijimų vis tiek pripažino rinkimų rezultatus sąžiningais. Jau dukart anksčiau rašiau, kad nesvarbu kokios būtų nutartys ankstesniais bylinėjimosi etapais, viena ar kita pusė vis tiek paduos apeliacijas aukščiau, todėl viskas iš tiesų spręsis JAV Aukščiausiame teisme. Ten daugiau šansų turi Trampas.
Tačiau net jeigu Trampas pralaimėtų abu šiuos frontus, vis tiek liktų prezidentu. Kaip galima spręsti iš jo užvakarykštės kalbos, tokiu atveju paskelbs kad šalyje susidarė konstitucinė krizė, institucijos dėl korupcijos nesugeba palaikyti demokratijos, todėl jam telieka įvesti ypatingąją padėtį. Šios pagalba jis sumurkdys korumpuotus politikus ir pareigūnus, išvalys pelkę ir paskelbs pakartotinius rinkimus.
Kažką panašaus Trampas jau yra daręs. 2018 metais, kai per jo kadencijos vidurį demokratai perėmė Kongrese daugumą ir neskyrė lėšų sienos su Meksika statymui (reikalingos pažaboti nelegalią imigraciją), Trampas pasirėmė kariuomene – ją toliau statė Pentagono statybos padalinys. Taigi jis ir šį kartą gali pasielgti taip pat ir tai nebus neteisėta. Anksčiau be kitų taip yra pasielgęs ir A.Linkolnas, kuris dabar laikomas vienu iškiliausių prezidentų šalies istorijoje.
Facebook komentarai
});}(jQuery));