Apie girtus važinėjančius policininkus STT pranešęs žmogus buvo tų pačių „mentų“ sudaužytas, vėliau teisėjo R.Adamonio pasodintas į belangę

Adamonis

Adamonis

 

 

Apie girtus važinėjančius policininkus STT pranešęs žmogus buvo tų pačių „mentų“ sudaužytas, vėliau pasodintas į belangę

 

Aurimas Drižius

STT ragina pranešti apie pareigūnų nusikaltimus, tačiau Ukmergės gyventojui  Arnui Sinkevičiui toks pranešimas baigėsi policijos smurtu ir 20 parų kalėjime

„Valgiau Ukmergėje kavinėje, pats mačiau, kad policijos pareigūnas, išgėręs alkoholio, sėdo į automobilį ir nuvažiavo, – LL pasakojo A.Sinkevičius, – tada aš iš karto paskambinau tel. 112, pranešiau, kad toks pareigūnas girtas nuvažiavo tokiu ir tokiu automobiliu. Praėjus valandai po šio pranešimo, tas pats girtas policininkas mane sustabdė gatvėje – jam kažkas iš policijos pranešė, kad aš iškviečiau pareigūnus. Jis važiavo per Ukmergę, pamatė mane, sustabdė, išsikvietė savo kolegas, jie mane visi kartu sudaužė, išvežė į komisariatą ir ten pralaikė parą laiko. Išėjęs iš policijos komisariato, paskambinau į STT, papasakojau, kad mane policininkai sumušė vien už tai, kad aš pranešiau, kad vienas jų važinėjo girtas. STT lyg ir pradėjo kažkokį tyrimą, tačiau vėliau nutraukė, o aš jau nebenorėjau lįsti į tuos visus reikalus, nes nebenorėjau didesnių problemų. O tie pareigūnai, kurie mane sulaikė ir primušė, dar parašė ir tarnybinį pranešimą, kad aš neva juos įžeidžiau – lyg ir „fucką“ parodžiau, ar pasakiau kažką tokio negražaus. Man buvo iškelta administracinė byla – nuėjau į Ukmergės teismą, mano bylą nagrinėjantis teisėjas R.Adamonis man pasakė: „tu čia ką, dar skundi pareigūnus, va, tau 20 parų arešto. Ir iš karto uždarė į belangę, net neleido apskųsti. Teismo posėdis vyko gal tris minutes, jokio posėdžio garso įrašo nepadaryta. Būdamas areštinėje, parašiau skundą, jis buvo išnagrinėtas ir patenkintas, tačiau tai įvyko tik po mėnesio, kai aš jau atsėdėjau kalėjime 20 parų“.

 

Adamonis

Teisėjas R.Adamonis : „bus tau skųsti pareigūnus“

 

Atrodo, kad tai neįtikėtina istorija, tačiau Lietuvos provincijoje tai kasdienybė.  Nors A.Sinkevičius bandė kreiptis į daugelį instancijų, tame tarpe ir teisėjų garbės teismą, tačiau visa gauja apgynė savo narį..

„Norėčiau pranešti  ,mano nuomuone, apie nekompetetingą, korumpuotą teisėją R.Adamonį, – rašoma A.Sinkevičiaus skunde teisėjų tarybai, – administracinė byla man buvo paskirta 2014 gruodžio 15 dieną, tą dieną buvau išvykęs verslo reikalais, esu modelio agentūros direktorius. Atvykau 2014 gruodžio 16 dieną. Į teismą atvykau 9 val. ryto. Sekretorė pasakė, kad teisėjas R.Adamonis yra užimtas baudžiamojoje byloje, palikau savo telefono numerį sekretorei.  Ji man paskambino po maždaug dviejų valandų, sako teisėjas R.Adamonis jau baigė posėdį. Aš iškarto atvykau, per  5-10 minučių. Atsinešiau dokumentus, kuriuos gavau iš STT, buvau pranešęs 2014 lapkričio 8 dieną, kad pareigūnė I. Juzėnienė uniformuota kavinėje gėrė alkoholį, o pareigūnas Aidas Dutkus buvo civiliai apsirengęs, bet išgėręs sėdo už savo asmeninės mašinos vairo ir išvažiavo.

dutkus

Aidas Dutkus padarė karjerą – tapo Širvintų policijos komisariato vadovu

Pranešiau 112, mane po 2 vai. pasigavo gatvėje šitie 2 minėti pareigūnai. Mane aptalžė ir uždarė į areštinę, paskambinę kolegai į nuosavą numerį, o ne į komisariatą. Aš pranešiau STT, kad ištirtų visą šitą situaciją. Pareigūnai iš Vilniaus pradėjo tirti, bet aš ten nenuėjau ir nesusitikau, nes bijojau pareigūnų keršto, jaučiau didelį moralinį pareigūnų spaudimą. Po pranešimo pas mane į namus atėjo Ukmergės komisariato viršininkas Mindaugas Petrauskas pasišnekėti kas nutiko su Aidu Dutkumi ir l. Juzėniene. Namų duris atidarė mano tėvas Algirdas Sinkevičius. Po savaitės buvo atvykę šeštadienio ryte 2 pareigūnai į namus, pranešė, kad ne vietoje stovi mano tėvo mašina. Ji buvo sugędusi, bet baudos už tai tėvui nedavė, o atvažiavo į namus pranešti, sakė skambino, bet  telefono  numeris buvo išjungtas, namie buvo ir mano mama. Dar po savaitės buvau netikėtai sustabdytas centre – mane sustabdė policijos automobilis su įjungtais policijos mašinos švyturėliais. Pareigūnas Butėnas išrašė šaukimą į komisariatą, dėl pareigūnų įžeidimo kitai dienai .Ten nuvykęs, buvau dar apkaltintas sukėlęs muštynes kavinėje, liepė ateiti su advokatu, nes bus įtarimai pareikšti, bet atėjęs pasakė esu liudytojas, nors manęs visai toje kavinėje nebuvo, filmuotoje medžiagoje nesimato manęs, nieko apie muštynes nežinau, nors pareigūnė rodė filmuotą visą medžiagą ikiteisminio tyrimo.

Kai ikiteisminis ¡tyrimas pareigūnams buvo nutrauktas, teisėjas pamatė, pasakė, kad „ tu skundi pareigūnus ir neprisipažįsti kaltu, tau skiriu 30 parų arešto“. Norėjau susitarti gražiuoju, juk artinosi šventės Kalėdos, Naujieji mietai, bet jis buvo nusiteikęs priešiškai. Iškart pašaukė sekretorę ir paprašė iškviesti pareigūną iš pirmo aukšto. Teismas vyko 3 minutes, kol atėjo pareigūnas. Teisėjas R.Adamonis nepasakė man jokių teisių, paprašiau advokato jei jau žada mane sodinti, jis man atsakė, kad mažiau filmų žiūrėk. Mes buvome tik dviese kabinete, nebuvo sekretorės, kuri protokoluoja visus žodžius neleido man pasiaiškinti, tarėjau juk teisę, nes buvau kaltinamasis. Esu nekaltas, nepasirašinėiau nei policijoje kur įteikė šaukimą teisman, sakiau paaiškinsiu teisme, bet teismas buvo šališkas neleido man to padaryti. Jis rėmėsi tik suklastotais pareigūnų pareiškimais. Jie keršijo, nes apskundžiau iuos 112. Teisėjas sako, ką galvoji pareigūnai neturi ką veikti, o rašo tarnybinius be reikalo. Esi skundikas, tad švęsi dabar šventes už grotų. Visus mano žodžius galite patikrinti, kiek žinau, kiekviename administraciniame ir baudžiamajame procese viskas įrašoma į diktafoną, tad visi jo ir mano žodžiai turėtų būti įrašyti į diktofoną.

.Teismas vyko 3 minutes. Tai patikrinti galite irgi, nes komisariatas yra filmuojamas, yra tikrai ¿fiksuota kada aš ateinu iriužlipu į 3-čią aukštą ir kada mane pareigūnas nuveda į 1-mą aukštą ir Jlaro į areštinę. Prabuvus 2-3 valandas areštinėje, atnešė man nutartį, kurioje buvo skirta man 20 jjų arešto. Tada nuvedė į kitą belangę ir uždarė 20 parų. Neleido man apskųsti šio nuosprendžio per 20 parų, iškart uždarė prieš šventes į Ukmergės areštinę, nors turėjo būti tokia galimybė, juk ir ant nutarties parašyta, kad neįsiteisėjęs sprendimas. Teisėjas patingėjo padaryti akistatą su policininkais, nors pastarieji įsikūrę tik aukštu žemiau“. 

 

Arnas Sinkevičius kreipėsi net į teisėjų etikos komisija dėl tokio Adamonio spredimo, tačiau teisėjai nusprendė, kad kolega veikė „pagal įstatymus“

„Visur jie vienas kitą trina, ir nieko čia nepadarysi, – įsitikinęs A.Sinkevičius, – bandžiau kreiptis ir į prokuratūrą, tačiau jie atsakė, kad nieko čia baisaus neįvyko. jiegu nori kovoti, reikia pinigų, o aš tuo metu neturėjau nė cento, todėl net negalėjau pasisamdyti advokato“.

Žmogus net nebandė kreiptis į teismą dėl kompensacijos už neteisėtą įkalinimą, nes Adamonio nuosprendįam panaikino Vilniaus apygardos teismas. 

 

 

 

 

 

Adamonis2 Adamonis4

Facebook komentarai
});}(jQuery));