Alytaus policijos požiūris, pranešus apie be priežiūros paliktus vaikus : „Ko jūs kišatės?“  

alytaus

alytaus

 

Alytaus policijos požiūris, pranešus apie be priežiūros paliktus vaikus : „Ko jūs kišatės?“

Kreipimasis dėl tarnybų aplaidumo ir kaimyno terorizmo prašydama pagalbos gelbėti

Sveiki, prisistatysiu, mano vardas Ieva, esu dirbanti pagal verslo liudijimą, užsiimu mažmenine prekyba ledais, gyvenu bendrabutyje Alytaus m. sav. . Vilties g. 32 namo 5-toj aukšto antros sekcijos 505 bute.

Jau apie mėnesį laiko kenčiu kaimynų  – jauno tėvo Žilvino Č., auginančio 1-metukų kūdikį, gyv. Vilties g. , V. K. bei jo sugyventinio Dariaus (pavardės nežinau ), auginančių mažametį 5-6 metų berniuką, terorizmą, smurtą bei puldinėjimus mano atžvilgių.

Tarnybos visą tai žino ir sėdi rankas sudėję, nieko nedaro, kad apsaugotų pirmiausiai mano gyvybę ir saugumą bei nepilnamečio vaiko gyv. 516 bute, interesus ir gyvybę. Šiuo metu esu pati besilaukianti ir neturiu praėjimo per šituos agresyvius kaimynus, tėvus, esu puldinėjama. Policija visiškai tai abejinga.

Viskas prasidėjo dar prieš gerą mėnesį apie gegužės 11 d., kada Vitalijus K. ir jo draugas Darius girtavo savo bute, girtavo ir neprižiūrėjo mažamečio 5-6 metukų berniuko.

Man pastebėjus nepriežiūrą, iškviečiau tarnybas, tada, kai policija išsivežė mažametį berniuką, atidavė jį motinai prižiūrėti, prasidėjo baisiniai grasinimai, kad su manimi ir mano draugu K. Lukošiumi, gyvenančiu kartu, susidoros.

Mus užmuš neva todėl, kad jiems gerti neleidau ir policija iš jų paėmė tą vaiką ir nuvežė giminaičiams, artimiems prižiūrėti.

Apie gegužės 29 d. 23 val. tie patys paminėti asmenys trise užpuolė mano draugą Kazimierą Lukošių, švaistėsi su peiliais vieno iš puldinėjančio kaimyno,  mažamečio vaiko akivaizdoje bandė papjauti mano draugą. Aš savo draugą apgyniau ir nustūmiau užpuoliką nuo jo, kai jis buvo užsigulęs ant jo ir mėgino padurti su peiliu.

Laimei pati per daug nenukentėjau buvau pastumdytą vienas iš tos trijulės Vitalijus Katalovičius kėsinosi į mano sugyventinio bei mano gyvybę.

Eilinį kartą Alytaus policija net nesiteikė pranešti, iškviesti vaiko teisių tarnybos.

Negana to, už tai, kad drįsome pranešti policijai apie kaimynų agresyvų elgesį ir švaistymąsi su peiliais, girtavimus bei smurtą, tie patys asmenys, man išvažiavus į policijos komisariatą, tos pačios nakties metu įsibrovė į mano gyvenamą vietą Vilties g. 32- 505, sumušė mano sugyventinį K. Lukošių. Trenkė jam per galvą, nurengė jo džemperį, apvogė jį, iškraustę kišenes, sudaužė mano plazminį televizoriui LG, išspardė mano buto šarvuotas duris ir pasišalino iš įvykio vietos.

O policija tada ir tai nesiteikė važiuoti, jau kai tie asmenys pasišalinę iš mano buto laiptinės bendro naudojimo koridoriuje trise mane apstoję pradėjo mane stumdyti, ir telefoną atiminėti ir tada mes kvietėmės policiją. Tai teikėsi atvažiuoti, sureagavo po 2-3 val. , o iš policijos sulaukiau tik tokio atsakymo, kai užmuš tada ir teiksis atvažiuoti.

Esu priversta pastoviai gyventi nuolatinėje baimėje ir gerti raminamuosius vaistus nes kitaip jau nebegaliu šitame žvėryne.

Nuo tada aš kenčiu šių kaimynų terorizmą ir nors esu besilaukianti 5-6 savaitę, neturiu praėjimo per juos. Mano draugas-sugyventinis pasakęs, kad nebegalį kęsti šių asmenų puldinėjimo, bijojo net iki tualeto ar iki virtuvės nueiti, ir man pasakęs prieš išvykstant, kad  „ nelauks, kol jį užmuš“, palikęs mane besilaukiančią, išvažiavo į Klaipėdą gyventi, susirado ten kitą moterį. O aš likau viena ir pamatę kaimynai, kad esu viena, be draugo, sulaukiau iš kaimyno, gyvenančio priešais mane, Žilvino Černiaus  dar didesnių grasinimų.

Birželio 4-11 dienos Žilvinas Černius spardė mano buto duris, kad drįsau jį apskųsti policijai ir vaiko teisių tarnybai, elgiesi agresyviai, šaukė ant viso bendrabučio, mane įžeidinėjo necenzūriniais žodžiais, puolė su kumščiais muštis, kaimynai laikė už juosmens, bandydami tramdyti.

Nes aš pareiškiau, kad jeigu taip elgsis, skųsiu jį tarnyboms ir tikrai nelauksiu kol mane ir tą kūdikį jis užmuš. Atvažiavę Alytaus komisariato patruliai 2020 06 11 dienos 18 val. ne tik kad tinkamai neatliko savo veiksmų, bet ir iš manęs net deramai pareiškimo nesiteikė priimti. Tik pasityčiojo, grasino kad tiek mane, tiek tą Žilviną Černių, jeigu mums nepatinka, paims,  ir į areštinę uždarys.

Nors aš drįsau pasiskusti dėl smurto,  likau pati kalta.

Kai nuėjau rašyti pareiškimo, tiek aš, streso apimta,  verkianti iš policijos pareigūnų sulaukiau ne užuojautos, o patyčių, jie toliau mane gąsdino, grasino man medikus iškviesti vietoje to, kad priimtu deramai pareiškimą. Nes buvau patyrusi tiek streso, verkiau garsiai ir net apšaukiau juos, kad iš tokių pareigūnų man nieko nereikia.

Negana to, tie patys patruliai iš manęs net deramai pareiškimo nepriėmę, tą patį vakarą už valandos sugrįžo ir pagal išgalvotus melagingus įvykius man pakišo kažkokį protokolą iš to girto tėvo ir apkaltino nebūtais dalykais, kad aš jo 1-metukų berniukui, kuris net kalbėti nemoka, ir žodžių dar nesusipranta, neva prigrasinau.

Tokia likimo ironija kad drįsau pasikusti dėl smurto likau eilinį kartą kalta pati.

Man nesuprantama, kaip policija, užfiksavus girtą tėvą agresyviai besielgiant prie mažamečio neiškvietė vaiko teisių tarnybos, kaip iš tokio apgirtusio tėvo galėjo priimti pareiškimą? Iš manęs nepriima deramai iš pradžių jokio pareiškimo. Kodėl tarnybos žino situaciją, bet tyli? Ar laukia kol mane ir kūdikį užmuš? .

Policija iki šiol sėdi rankas sudėjus, iš manęs praeitos savaitės 06 16 d. tyrėjas Laudinskas priėmė pareiškimą, bet iki šiol nepriima jokių procesinių sprendimų, kad pradėtų ikiteisminį tyrimą.

Kur tik berašiau skundų, ir Alytaus vaiko teisių tarnybos specialistė Agnė Malakauskaitė į mano skundus nekreipia dėmesio, kai paskambinus pasakiau apie situaciją, ji tik man atkirto, kad jie dirba savo darbą. Visi žino situaciją,  su socialiniais darbuotojais irgi kalbėjau, tačiau niekas nieko nedaro, kad tas vaikas būtų apsaugotas ir neaugtų tokioje pavojingoje aplinkoje arba bent jau motina su vaiku iškeltų į krizių centrą.

Gink Dieve, tikrai nenoriu to kūdikio iš jų atimti ir nelinkiu, kad tą vaiką atimtų apskritai, bet jeigu motina normali, negerianti, gal tik socialinių įgūdžių jai trūksta, ar neturėtų tarnybos su vaiku tos mamos iškelti?

Apie to berniuko motina galiu pasakyti tik tiek kad ji nors ir nekonfliktuoja, negeria, neturi jokių įgūdžių, visada netinkamai aprengia mažameti vaiką, pusnuogį laiko. Nors pas mus bendrabutyje iš visų pusių pučia skersvėjai, motina neturi žalio supratimo, kaip reikia rūpintis vaiku.

Aš tik noriu gyventi saugioje kaimynystėje, kad manęs visokie agresyvūs tėvai girtaujantys nepuldinėtų . Noriu ramybės sau ir savo kūdikiui ir tiems mažamečiams kurie aplinkui auga kaimynystėje kad jie nematytų tėvu girtavimų ir agresijų ramybė man už viską yra svarbiausia.

Pagarbiai Ieva Jonauskienė

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));