Agnė Širinskienė : „Jokių teismų ar prokuratūros nusikaltimų Seimas netirs”

Sirinskiene1

Sirinskiene1

Agnė Širinskienė : ‘Jokių teismų ar prokuratūros nusikaltimų Seimas netirs”

Aurimas Drižius

 

Sirinskiene1

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė dar kartą paneigė nežinia iš kur kilusius gandus, kad neva „valstiečiai” pasiryžę ištirti tuos kruvinus teismų ir prokuratūros nusikaltimus, kurie jau dešimt metų kraupina Lietuvą, ir žmonės neatsigreždami dūmia iš šios valstybės.

Matyt, kad gandai kilo po to, kai buvo sulaikyti aštuoni „neliečiamieji” teisėjai, daug metų švalęsi kyšius, ir žioję, kad niekas jiems negresia.

Tačiau minėta prevencinė akcija viso labo tebuvo „dvaro” bandymas pakenkti jos nekenčiamam Druskininkų merui R.Malinauskui  – pastarasis gynė miesto žmonių interesus, kai Drybauskaitė įvardino, kad „Vijūnėlės dvaras” yra korupcijos šašas. Prezidentei padlaižiaujanti teismų sistema nutarė, kad „dvaras” neteisėtas, nors turėjo visus įmanomus statybos leidimus, nes „pastatytas antroje kurorto zonoje”. Toje pat zonoje, kurioje pastatyta pusė Palangos ir Vytauto Landsbergio dvaras Palangoje, tačiau niekas jo „korupcijos šašais” nevadina.

R.Malinauskas nustebo, ir ėmė gintis. Tada jam matyt buvo pasakyta, kad palankus teismo sprendimas kainuos 50 tūkst. eurų. Neaišku, ar kyšis buvo duotas, tačiau Vilniaus apygardos teismo teisėjas, priėmęs palankų sprendimą, kalbama, kad vėliau pinigus gražino, ir nusišalino nuo bylos svartsymo. Mat jam buvo pasakyta, kad įkliuvo. Besiklausant teisėjų – reketininkų „Vijūnėlės dvaro” byloje, į tinklą pakliuvo ir visa gauja teisėjų bendrų. Taip juos ir susėmė. Tačiau apie jokius sisteminius pokyčius teismuose ir prokuratūroje negali būti ir kalbos, o įkliuvę teisėjai tėra „vienetiniai atvejai, kaip savo A.Valantinas.

Tai patvirtina ir A.Širinskienė. Ji gieda tą pačią giesmelę, ką beveik 30 metų giedojo J.Sabatauskas ir Šedbaras – „teisėjai ir prokuroai nepriklausomi”. O tai, kad pastarieji vykdo labai sunkius nusikaltimus ir prisidengia savo „nepriklausomybe”, tai A.Širinskienė mano, kad taip ir turi būti. Nors Seimui suteikta teisė ir pareiga kontroliuoti valstybės įstaigas, teisės komitetui tenka pareiga prižiūrėti teismus ir prokuratūras, A.Širinskienė vis dar tiki ta legenda apie savikontrole ir tai, kad „teismai patys save kontroliuoja”. Nors Konstitucija įvardina, kad „teismas yra nepriklausomas” ir „klauso tik įstatymo”, teisėjai tai supranta taip, kad „jie nepriklausomi nuo įstatymo”, ir niekas nedrįsta kelti bylų teisėjams už sąmoningą įstatymų laužymą. Niekas nesikeičia jau 30 metų, ir neatrodo, kad kada nos kas nors keisis

Į jokius klausimus apie prokurorų ir teismų nusikaltimus ji neketina atsakyti.

Todėl visi kvailiai, kurie mano, kad „valstiečiai” atėjo kažką pakeisti šioje mafijinėje valstybėje, geriau pamirškite šias kvailas mintis

 

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkei Agnei Širinskienei

 

„Laisvo laikraščio“ redaktoriaus Aurimo Drižiaus klausimai:

 

  1. Itin rezonansinėje vadinamojoje Garliavos pedofilijos byloje Panevėžio apygardos teismo teisėjai Eligijus Gladutis, Bronė Vidzėnienė ir Arnoldas Šukaitis dar 2010 m. pabaigoje ją nutraukė ir nurodė, „kad išanalizavus ikiteisminio tyrimo metu gautus A Ūso, V. Naruševičienės, L Stankūnaitės ir J. Furmanavičiaus telefoninių pokalbių duomenis, nebuvo nė vieno tiesioginio ar per kitus asmenis kontakto telefonu, kuris leistų teigti buvus ryšį tarp nurodytų asmenų ir J. Furmanavičiaus“. Nors toje pedofilijos byloje telefoninių išklotinių tarp minėtų asmenų apskritai nebuvo, nes prokuratūra tos medžiagos neįdėjo, teisėjai nieko nebijodami suklastojo savo nutartį įrašydami, kad jie „išanalizavo“ tuos telefoninius pokalbius, kurių net neturėjo. Tokia teisėjų savivalė dabar atima žadą, tačiau tada niekas, išskyrus Neringą Venckienę, į tai neatkreipė dėmesio. Beje, šią nutartį priėmusios kolegijos pirmininkas Eligijus Gladutis vėliau prezidentės Dalios Grybauskaitės rūpesčiu 2014 m. buvo paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėju. Kaip vertinate tokią situaciją, ir kokių žingsnių žadate imtis sutramdyti nusikaltėlius teisėjų mantijomis, nes jie iki šiol dengiasi savo mantijomis ir „nepriklausomybe“?
  2. Kaip vertinate tai, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas yra įvedęs cenzūrą „Laisvam laikraščiui“ ir uždraudęs rašyti straipsnius apie A.Sadecko vaidmenį „Mažeikių naftos“ privatizavime? Teismas jau aštuonis kartus atmetė mano prašymą panaikinti cenzūrą, o mane nuteisė už teisėtą veiklą – straipsnių rašymą – net septynis kartus. Kaip vertinate tai, kad teisėjai, žinodami, kad cenzūra Lietuvoje uždrausta, vis tiek ją taiko ir remiasi savo „nepriklausomybe“? Kokių žygių žadate imtis, kad teisėjai atsakytų už savo veiklą, ir kad jiems įstatymas būtų lygiai taikomas kaip visiems piliečiams?
  3. Kada žadate atšaukti Neringos Venckienės ekstradicijos prašymą ir kada bus atnaujintas pedofilijos bylos tyrimas ir išaiškinta, kas nužudė tiek daug žmonių šioje byloje? Juk žudikai iki šiol vaikšto laisvėje ir nesislapsto?
  4. Kaip vertinate tesimų ir prokuratūros praktiką sodinti į kalėjimus nekaltus žmones pagal vadinamų „pakabintų“ liudininkų parodymus – kai jie priverčiami apkalbėti kitus žmones mainais už tai, kad patys bus apsaugoti nuo atsakomybės už savo nusikaltimus? Juk jūs matyt suprantate, kad be vadinamų „teismų“ pertvarkos „valstiečiams“ nėra jokių vilčių per artimiausius rinkimus?
  5. Kaip vertinate faktą, kad „Snoro“ banko turtas buvo išvogtas jo administratoriaus Cooper rankomis. Ar tiesa, kad Valstybės kontrolė nustatė, kad „Snoro“ turtas ir pinigai buvo panaudoti Dalios Grybayskaitės rinkimų kampanijai apmokėti, ir kad būtent todėl Cooper ir išvengė atsakomybės už savo nusikaltimus?

DRIZIUI 04 16

 

 

  

Facebook komentarai
});}(jQuery));