A.Kubilius ir D.Grybauskaitė suteikė teisę Astravo AE naudotis Kruonio elektrinės galios rezervais, o Skvernelio ir Karbauskio vyriausybė pastatė pastotę prie Baltarusijos sienos, kad Astravo elektrinė galėtų naudotis Kruonio rezervais

geda

geda

Lietuvos politikų žodžiai ir darbai – kaip diena ir naktis. Kaip reikalinga ta isterija dėl Astravo AE, jeigu visos Lietuvos vyriausybės padarė viską, kad tik ši atominė elektrinė veiktų kuo greičiau

Margarita Starkevičiūtė

 

 

margarita

Pagal A.Sekmoko straipsnius portale lrt.lt ir Z. Vaišvilos straipsnį Respublika.lt portale išeitų, kad Lietuva prisijungė prie BRELL energetikos žiedo nepaisant įstatyminio reikalavimo nesijungti į posovietines sąjungas.
Po to pagal slaptus protokolus prie šios sutarties A.Kubilius ir D.Grybauskaitė suteikė teisę Astravo atominei naudotis Kruonio elektrinės galios rezervais, o Skvernelio ir Karbauskio vyriausybė pastatė pastotę prie Baltarusijos sienos, kad Astravo elektrinė galėtų naudotis Kruonio rezervais. Todėl tarptautinės organizacijos ir neprieštaravo Astravo projektui. Šią savaitę G. Nausėda neformaliai patvirtino, kad būtinu atveju Lietuva leistų naudotis rezerviniais pajėgumais. Tik už pinigus. Nelabai suprantu ar visi šie komentarai spaudoje yra tiesa? A. Zuokas savo komentare lrt.lt naiviai tiki, kad Lietuva gali pasinaudoti susidariusia situacija ir iš visko uždirbti. Lietuva nežinau ar daug uždirntų, bet kai kurie privatūs asmenys kaip liudija ekskonsetvatorių ir eksliberalų patirtis iš to uždirbo, bet tads Lietuva tampa Rusijos protektoratu, ko Rusija su energetikos ir trašų pagalba ir siekia. Pavyzdžių yra. Baltarusija jau valdo trečdalį Klaipėdos uosto. Noriu priminti, kad 1990 m. atstačius Nepriklausomybę buvo nuosekliai siekiama (ir tai pavyko pasiekti) atstatyti okupacijos nutrauktus ryšius su Vakarais. Bet mano karta, kuri tai pasiekė dabar yra nustumta didelių pinigų iš Rusijos, Vakatams nesuptantant vykstančių procesų. O tokiems politologams Lietuvoje platinant faką, kad 9 dešitmečio demokratiniai judėjimai yra KGB darbas. Na vienu žodžiu kai kurie Lietuvos politologai, beje susiję su Lietuvos saugumo struktūromis, dirba to pačio KGB spaudos atstovais. Buvau tų permainų aktyvi dalyvė, atsimenu ir žinau kaip buvo priimami sprendimai. Jauni ir drąsūs buvome.
Gal vis gi atsirastų koks drąsus Nepriklausomybės atstatymo laikų dalyvis ir paprasčiausiai išjungtų jungiklį ir Lietuvą iš BRELL žiedo ir vėl atkovotų Nepriklausomybę.
Kokios problemos? Nes jeigu pridėti Rūtos knygos ištraukas už viso sumanymo yra Rusijos energetinės sistemos vadovai ir vietiniai jų filialo klaupčiukai Lietuvoje. Berods jie finansavo D. Grybauskaitės prezidentinę rinkimų kampaniją? Ar tai reiškia, kad aiškėja kaip bandoma susidoroti su Lietuvos Nepriklausomybe?

55
Patinka
Komentuoti

Facebook komentarai
});}(jQuery));