Atsibudome nacių Vokietijoje, arba mutatis mutandis

adolfas

adolfas

Aurimas Drižius
Atsibudome nacių Vokietijoje, arba mutatis mutandis
Seimas priėmė įstatymą, kuris numato,kad kiekvienas policininkas sprendžia, ar laikraštis paskleidė dezinformaciją.
Jeigu policininkas taip nusprendė, laikraštis uždaromas, gali skųsti teismui, tai nieko nekeičia. Įstatyme tai parašyta labai neaiškiai :
3) ribojamas Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 1 ir (ar) 3 punkte nurodytos informacijos, susijusios su aplinkybėmis dėl kurių įvesta nepaprastoji padėtis, skleidimas; šis ribojimas įgyvendinamas teismui per 72 valandas priimant sprendimą pagal žurnalistų etikos inspektoriaus ar Lietuvos policijos prašymą mutatis mutandis taikant Visuomenės informavimo įstatymo 52 straipsnį”.
Minėto įstatymo 19 straipsnis kalba apie dezinformaciją.  Matyt, kad tai reiškia, kad policija sprendžia, kas yra tiesa, o kas melas. Tie debilai dar įrašė frazę lotyniškai, kad niekas nseuprastų mutatis mutandis – kas reikštų „su ta tikrais apribojimais”, sprendžia mentūra.
Toliau – dar gražiau
Pirmosios instancijos teismo sprendimo apskundimas nesustabdo jo vykdymo. Iki teismo sprendimo priėmimo, bet ne ilgiau kaip 72 valandoms policija ar žurnalistų etikos inspektorius gali duoti privalomus nurodymus elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjams ir interneto prieigos paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti visuomenės informavimo priemones, o leidinių pardavėjams, leidinių pristatymo ar kitokias platinimo paslaugas teikiantiems subjektams – sustabdyti leidinių pardavimą, pristatymą ar platinimą, ilgiau kaip 72 valandoms – šie nurodymai duodami teismo sprendime;
Ši diena įeis į Lietuvos istoriją
Facebook komentarai
});}(jQuery));