Kaip efektyviai veikia Nausėdos „atgrasymo” priemonės

durniai

durniai

Kaip efektyviai veikia Nausėdos „atgrasymo” priemonės
Kaip žinia, vasario 23 d. Nausėda su dūda Kijeve gąsdino Putiną, kad šis neduok Dieve, užpuls Ukrainą, ir jam bus kapec:
Kitą dieną prasidėjo Rusijos operacija Ukrainoje. tai reiškia tik viena – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos vadovai neturėjo ir neturi žalio supratimo, ką darys Putinas. Nieko apie rusų planus nežinojo ir NATO, nes būtų įspėję savo marionietes nedaryti tokių pakazuchų Kijeve. dar juokingiau, kad nausėda žadėjo zelenskiui, kad „ukraina neliks viena”. Kokia realybė, matome prabėgus 10 dienų:
Kijeve susitikę Ukrainos, Lenkijos ir Lietuvos prezidentai kreipėsi į Maskvą: nežinia, kur karas nuves Rusiją ir pasaulį
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su solidarumo ir palaikymo vizitu lankosi Ukrainoje. Susitikęs su Lenkijos ir Ukrainos vadovais G. Nausėda akcentavo, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukraina neliks viena ir susilauks visokeriopos Lietuvos ir visos Europos paramos, teigiama prezidentūros pranešime.
Šalies vadovas į Ukrainą atvyko kartu su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda po prieš tai Lenkijoje vykusių dvišalių konsultacijų. Kijeve įvyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos prezidentų susitikimas Liublino trejeto formatu. Jo metu aptartos atsako priemones po Rusijos sprendimo pripažinti Donecko ir Luhansko „respublikas“, susiklosčiusios saugumo situacijos deeskalacijos priemonės ir paramos Ukrainai klausimai.
„Įžūlus Rusijos elgesys, deja, nestebina, prieš aštuonerius metus jis prasidėjo Kryme, vėliau Donbase, dabar Rusija žengia dar vieną begėdišką žingsnį per raudonąją liniją“, – per spaudos konferenciją Kijeve sakė Lietuvos vadovas.
Prezidentas G. Nausėda trečiadienį su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
Per bendrą spaudos konferenciją po susitikimo G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuva nepripažins „jokių bandymų pakenkti teritoriniam Ukrainos vientisumui, kaip ir niekada nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos“.
Jis taip pat akcentavo, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukraina sulauks visokeriopos Lietuvos ir Europos paramos.
Lenkijos prezidentas pabrėžė, kad Rusija yra kaimyninė valstybė, tačiau šiuo metu kelia grėsmę.
„Todėl mes kreipiamės į Rusiją prašydami taikos. Žinau ir net neabejoju, kad Rusijos Federacijos piliečiai nori gyventi taikiai, nori kurti savo ateitį, nori būti vertinami kaip geri ir atviri žmonės, kaip pasaulio piliečiai“, – sakė A. Duda, pridėjęs, kad Maskva ardo ir griauna Europois saugumo struktūrą.
„Nepaisant išorinio spaudimo, solidarumas gyvuoja ir išlieka. Prezidento Putino pagrindinis tikslas yra susilpninti ir parodyti NATO ir ES silpnybes, dviejų tarptautinio stabilumo simbolių stiprybes. (…) Dabar yra laikas įveikti visas negandas ir skirtumus, turime sustabdyti neoimperialistinę Rusijos politiką. Kova vyksta ne tik už Ukrainos suverenitetą, bet už visos Europos saugumo struktūrą“, – sakė A. Duda.
„Raginame prezidentą Putiną ir atsakingus už sprendimų priėmimą asmenis susilaikyti nuo įsakymų imtis karinės agresijos prieš Ukrainą. Esame prie plonos linijos tarp karo ir taikos ir niekas nežino, kur karas nuves Rusiją ir visą pasaulį“, – perspėjimą kartojo A. Duda.
Prezidentai paragino Rusiją susilaikyti nuo tolimesnių karinių veiksmų, išvesti savo pajėgas iš Rytų Ukrainos, gerbti Ukrainos suverenumą ir padėtį spręsti diplomatinėmis priemonėmis.
Ukrainos vadovas V. Zelenskis per spaudos konferenciją pažymėjo, kad „Lietuva ir Lenkija yra partnerės, kurios rėmė Ukrainą tiek žodžiais, tiek darbais“.
„Vertiname Lenkijos ir Lietuvos draugų pastangas stiprinant mūsų šalių gynybinius pajėgumus, tiekiant ginklus, „Stingers“ sistemas ir už visą paramą ir pagalbą, kuri pasklido po visą Ukrainą ir kurios reikia mūsų kariuomenei“, – sakė V. Zelenskis.
Šalies vadovas susitikime pabrėžė, kad Lietuva griežtai smerkia Rusijos sprendimą pripažinti Ukrainos teritorijoje esančias separatistines Donecko ir Luhansko „respublikas“ kaip nepriklausomas valstybes. Pasak G. Nausėdos, tai yra šiurkštus tarptautinės teisės, Ukrainos teritorinio vientisumo ir Minsko susitarimų pažeidimas.
„Lietuva nepripažins jokių bandymų pakenkti teritoriniam Ukrainos vientisumui, kaip ir niekada nepripažinsime neteisėtos Krymo aneksijos“, – sakė prezidentas.
„Vien tik retorikos šiandien jau nepakanka, reikalingi sprendimai. Maža to, tie sprendimai negali būti vilkinami, jie negali būti priimami, svarstant labai ilgą laiką, jie turi būti priimami čia pat, dabar, koordinuotai tarp visų valstybių, kurios laikosi vieningos ir tos pačios pozicijos“, – kalbėjo Lietuvos prezidentas ir pridūrė sveikinantis ES, kitas valstybes, kurios jau paskelbė sankcijas Rusijai.
G. Nausėdos teigimu, Rusija agresija prieš Ukrainą griauna visą Rytų Europos „saugumo architektūrą“.
„Tai yra pavojingas kelias, kuris veda į niekur, veda į niekur tiek pasaulio bendruomenę, tiek ir pačią Rusiją“, – kalbėjo jis.
Gitano Nausėdos, Volodymyro Zelenskio ir Andrzejaus Dudos susitikimas Kijeve
Gitano Nausėdos, Volodymyro Zelenskio ir Andrzejaus Dudos susitikimas Kijeve / AP nuotr.
Ragino nedalyvauti jėgos žaidime
G. Nausėda, kalbėdamas apie Rusijos veiksmus, teigė, kad ji šiuo metu bando išsikovoti jai palankias derybines pozicijas.
„Štai, kodėl kyla tokie reikalavimai – Krymo okupacijos pripažinimas, uždarų durų politika NATO, kitaip tariant, vietoje atvirų durų, pagal Rusijos įsivaizdavimą, mes turėtume jas uždaryti. Mes negalime dalyvauti šitame mums primestame jėgos žaidime“, – aiškino Lietuvos prezidentas.
Anot G. Nausėdos, šiuo atveju su Rusija derybų negali būti, kadangi kalbama apie kertines NATO vertybes, tai yra kolektyvinę gynybą. Jo teigimu, pati Ukraina spręs, ar prisidėti prie NATO, o ne Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
„Ne kažkas kitas, esantis už NATO ribų, turi pasakyti, kad „jūs turite perrašyti NATO veiklos principus“. Juk ne Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sukūrė NATO. NATO sukūrė valstybės, kurios rūpinasi savo kolektyviniu saugumu“, – dėstė G. Nausėda.
G. Nausėda: jei Rusija nesiliaus kėlus įtampos regione, sankcijas teks griežtinti
Kijeve su solidarumo vizitu viešintis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungai gali tekti griežtinti sankcijas, jei Rusija nesiliaus kėlusi grėsmės Ukrainai.
„Reikia labai aiškiai nusimatyti algoritmą, ką darysime toliau, jei scenarijai pakryptų tokia linkme, kokia jie krypsta. (…) Jeigu eskalaciją nesiliaus, reikės kalbėti apie kur kas griežtesnį sankcijų paketą“, – žiniasklaidai perduotame komentare trečiadienį sakė šalies vadovas.
Pasak jo, Bendrijos šalių priimtos sankcijos yra „teisingas, bet dalinis žingsnis“.
Šitie Nausėdos plepalai atskleidžia vieną – jis visiškai nesupranta, kas įvyko. tai yra rusai jau nusispjovė į Europos saugumo architektūrą ir konstruoja ją pagal savo modelį.
Aišku ir tai, kad JAV jau seniai nurašė Ukrainą, tačiau iki šiol ginkluoja ją milijardininiais ginklais. nes žino, kad su rusais geriausia kovoti svetimomis rankomis. Aišku ir tai, kad Lietuva su savo rusofobine leksika gali tik erzinti mešką, nes Lietuvą šiuo metu gina 500 JAV karių ir 4 lėktuvai. Nepaisant 30 metų retorikos, kad „rusai puls”, nė viename mieste nėra nė vienos slėptuvės, o kareiviai išmokyti kariauti miestų gatvėse, ir matyt, kad laikysis panašios taktikos kaip Ukrainos kariuomenė – laikytis miesto centruose, tikintis, kad rusai pagailės civilių. Labai abejoju, ar taip bus ir Lietuvoje, tačiau akivaizdu, kad atgrasymo politika nieko neatgrasė, tačiau davė priešingų rezultatų – tik suerzino mešką ir ją priviliojo. Kitaip sakant, visa nausėdos ir šimonytės politika patyrė visišką fiasko. nes jie net neįsivaizduoja, ką Baltijos šalims sugalvojo putinas. dar baisiau, kai nesi savo šalies šeimininkas, o tik banalus JAV interesų aptarnautojas
Facebook komentarai
});}(jQuery));